Francúzska republika - Grand Tour de Paris

Objednať


Od: 11.09.2023 Do: 16.09.2023 Cena: 858 €

Grand Tour de Paris


1. deň : pondelok

Odlet z Viedne priamo do Paríža na letisko Charles de Gaulle. Presun shuttle busom na ubytovanie do hotela.

2. deň: utorok
Po raňajkách navštívime prekrásny kráľovský zámok vo Versailles, s jeho rozsiahlym parkom, záhradami a zámkami Grand Trianon a Petit Trianon, ktorý bol sídlom kráľa Ludvíka XIV. Po prehliadke zámku prechádzka historickým jadrom mesta Versailles. Následne prejazd vlakom na rozsiahle námestie, ktorému dominuje nádherná stavba komplexu Hotel des Invalides, kde si pozrieme Musée de l´Armée a miesto pochovania francúzskeho cisára Napoleona Bonaparte I. prístupné dnes do 21:30 Večer návrat metrom do hotela. (R)

3. deň: streda
Po raňajkách prejazd metrom na Place de la Bastille, kde si pripomenieme miesto vypuknutia Francúzskej revolúcie a budeme obdivovať krásnu budovu Opera Bastille. Pokračovanie k malebnému námestiu Place des Vosges, odtiaľ cez štvrť Le Marais popri budove radnice Hotel de Ville až do oblasti Les Halles, kde si pozrieme kontroverzné Centre de Georges Pompidou a zaujímavý kostol sv. Eustacha. Pokračovanie popri Tour St. Jacques k palácu Palais de Justice, v komplexe ktorého sa nachádza najkrajšia gotická pamiatka na svete, kaplnka Saint Chapelle. Po prehliadke tohto miesta si pozrieme neďalekú Conciergerie, niekdajší ťažký žalár, miesto väznenia kráľa Ludvíka XVI. a jeho manželky Marie Antoinette. Čas na neskorý obed v Quartier Latin.
Po prestávke prechod po známom Boulevard Saint Michel na prehliadku impozantnej budovy Pantheonu, kde si pripomenieme viaceré osobnosti francúzskych dejín. Po prehliadke sa presunieme metrom do štvrte Pigalle, kde sa nachádza známy kabaret Moulin Rouge preslávený kankánom. Prechod peši do štvrte umelcov na kopci Montmartre, kde sa nachádzajú romantické uličky, malebné námestie Place du Tertre s útulnými kaviarničkami, či všadeprítomní maliari. Návšteva baziliky Sacré-Coeur, ktorá je vďaka svojej polohe najvyšším bodom Paríža. Na týchto miestach odporúčame nakúpiť suveníry. Večer návrat metrom do hotela. (R)

4. deň: štvrtok
Po raňajkách prejazd metrom na námestie Étoile, kde si pozrieme nádherný Arc de Triomphe pripomínajúci veľké víťazstva Napoleona Bonaparte I. a pokocháme sa zhora pohľadom na dvanásť avenue, ktoré sa odtiaľto rozbiehajú na všetky svetové strany. Následne prechádzka svetoznámou Avenue des Champs-Élysées s množstvom obchodov, butikov, či reštaurácií. V spodnej časti avenue si pozrieme budovy Grand Palais, Petit Palais a most Alexandra III. Pokračovať budeme na krásne námestie Place de la Concorde, odtiaľ sa poberieme ku kostolu nazývanému Madeleine a po Boulevard de Capucines prídeme k nádhernej budove Opera Garnier. Prehliadka Múzea Fragonard venovaného minulosti i súčasnosti výroby parfémov.
Neďaleké námestie Place Vendome považujú mnohí Parížania za najkrajšie námestie mesta. Po jeho prehliadke prechod do Jardin de Tuileries a odtiaľ návrat na Place de la Concorde. Pokračovať budeme k sídlu francúzskeho prezidenta, následne sa vrátime na Avenue des Champs-Élysées a odtiaľ prejdeme popri Palais Bourbon na prehliadku úžasného múzea impresionistov umiestnenom v Musée d´Orsay otvorenom dnes do 21:45 Večer návrat metrom do hotela. (R)

5. deň: piatok
Po raňajkách prejazd metrom ku krásnym záhradám Jardin de Luxembourg so zámkom, ktorý vlastnila Mária Medici a dnes je sídlom Hornej komory Francúzskeho parlamentu. Po oboznámení sa s univerzitou La Sorbonne prejdeme ulicou Rue de Bonaparte k úžasnému kostolu Saint Sulpice. Pri bulvári Saint Germain si prezrieme kostol Saint Germain de Prés. Neďaleko sa nachádza múzeum známeho maliara Eugéne Delacroix, ktoré navštívime. Po prehliadke prejdeme na nábrežie rieky Seine popri sídle známeho Institut de France a pokiaľ možno čo najbližšie pôjdeme k slávnej katedrále Notre Dame poškodenej za nevyjasnených okolností v máji 2019 rozsiahlym požiadom. Čas na obed v Qaurtier Latin. Následne prejdeme peši do kráľovského paláca Louvre na prehliadku historických zbierok tohto úžasného múzea otvoreného dnes do 21:45 Večer návrat metrom do hotela. (R)

6. deň: sobota
Po raňajkách prejazd do prístavu, z ktorého absolvujeme plavbu po rieke Seine. Následne prechod peši po Avenue Georges V. k metru na Avenue des Champs-Elysées a prejaz do futuristickej štvrte La Défense, kde budeme obdivovať nádhernú modernú architektúru. Voľný čas na vlastné aktivity. Následne odjazd do hotela pre batožinu a o 16:30 odjazd autobusom na letisko. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.Miesto odjazdu: autobusová stanica Mlynské Nivy v Bratislave

Čas stretnutia: 8:50

Cena zájazdu: 858 eur

Cena obsahuje:
• preprava autobusom na trase Bratislava - Schwechat - Bratislava autobusovou linkou
• letenka na trase Viedeň – Paríž – Viedeň
• preprava z letiska a na letisko v Paríži
• 5x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
• 5x raňajky (R)
• vstupy do múzeí v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• preprava shuttle busom z letiska a na letisko v Paríži
• príplatok za batožinu do podpalubia lietadla
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka pri platbe: Grand Tour de Paris, meno a priezvisko

Minimálny počet účastníkov: 12

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: