Turecko - Istanbul, klenot Orientu

Objednať


Od: 29.09.2022 Do: 05.10.2022 Cena: 998 €

Istanbul klenot Orientu

1. deň: Bratislava – Schwechat – Istanbul
Odjazd z Bratislavy na letisko v Schwechate, odlet priamo do Istanbulu o 11:05. Po prílete do Istanbulu odjazd do hotela na ubytovanie. V prípade spoločnej dohody následne odchod na prehliadku časti starého mesta, kde sa nachádza Hippodrom, Egyptský obelisk, Múzeum tureckého a islamského umenia i mešita sultána Ahmeda I., zvaná Modrá mešita. Nocľah v hoteli.2. deň: Istanbul
Dnešný deň začneme prehliadkou pôsobivej vodnej cisterny Serefiye a následne na porovnanie si pozrieme cisternu Yerebatan. Prechod peši ku klenotu byzantskej kultúry, niekdajšiemu kresťanskému chrámu, dnešnej mešite Hagia Sofia (Chrám Božej múdrosti). Budete žasnúť nad veľkolepou stavbou pochádzajúcou zo 6. storočia,  ktorá bola stáročia najväčšou používanou budovou na svete. Po prehliadke pôjdeme ochutnať výbornú tureckú kuchyňu do niektorej z blízkych reštaurácii. Následne si pozrieme zaujímavé miesta pochovania 13 sultánov osmanskej ríše pochádzajúcich z jednej rodiny. Na záver dňa navštívime mimoriadne zaujímavé Archeologické múzeum dokladujúce bohatú históriu tohto územia aj z čias pred obsadením Osmanmi. (R)3. deň: Istanbul
Po raňajkách sa vyberieme peši popri hlavnom areáli univerzity na prehliadku veľmi peknej mešity Sehzade. Odtiaľ vyjdeme k najkrajšej mešite Turecka, v areáli ktorej je pochovaný najvýznamnejší sultán Osmanskej ríše, Sulejman I.nazývaný Nádherný. Neďaleko od mešity sa nachádza hrobka najvýznamnejšieho architekta vtedajšieho obdobia, Sinana. Z terasy mešity si vychutnáme nádherný pohľad na historickú časť mesta.
Po prehliadke mešity zídeme kľukatými uličkami a v areáli niekdajšej islamskej školy si pozrieme výstavu tespih. Odtiaľ sú už len na skok záliv Zlatý roh, historicky zvaný Halič a Egyptský bazár. Neďaleko od bazára sa nachádza budova železničnej stanice, kde kedysi po trase z Londýna končil legendárny Orient Espres.Oboznámime sa s históriou tohto legendárneho železničného spojenia. Na Egyptskom bazáre budeme počas prehliadky a nákupov vstrebávať vône korenín, čajov, kávy či sladkostí. Po nákupoch sa prevezieme loďou na ázijskú stranu, kde sa navečeriame v niektorej reštaurácii. Návrat na európsku stranu do hotela. (R)

4. deň: Istanbul

Po raňajkách prejdeme na prehliadku komplexu Topkapi, niekdajšieho sídla osmanských sultánov, ktorí tu bývali od 15. až do 19. storočia. Prezrieme si hlavné priestory palácového komplexu ako aj galériu portrétov, múzeum hodín, múzeum zbraní, výstavu porcelánu, niekdajšie kuchyne, tajuplné priestory haremu a pôsobivé záhrady. Čo by to bolo za prehliadku Istanbulu, keby sme si nepozreli múzeum, kde nám budú prezentovať krásne koberce. Po prehliadke čas na neskorý obed a následne sa prevezieme metrom do modernej štvrte Canyon, kde si pozrieme jednu z najmodernejších častí mesta s možnosťou vyhliadky z najvyššej budovy na panorámu mesta. Nocľah v hoteli.Nocľah v hoteli. (R)5. deň: Istanbul
Odjazd električkou k palácu Dolmabahce, k nádhernému sídlu sultánov, do ktorého sa presťahovali v druhej polovici 19. storočia pod vplyvom historických udalostí a v súlade s vtedajšou európskou kultúrou. Prehliadka palácového komplexu postaveného arménskym architektom Nigogayosom Balyanom.
Následne v prípade možnosti prehliadka futbalového štadióna Besiktas. 
Po obede plavba loďou po Bosporskom zálive popri európskom i ázijskom brehu, na ktorom naša plavba skončí. Čas na neskorý obed. Následne sa vyvezieme miestnym autobusom na kopec nad mestom, odkiaľ sa nám otvorí nádherná panoráma európskej i ázijskej časti mesta. 
Prejazd metrom  (R)

6. deň: Istanbul
Po raňajkách sa odvezieme električkou ku Galatskému mostu a ďalej funikulárom až ku Galatskej veži, odkiaľ budeme mať nádherný výhľad na Halič i na najkrajšiu mešitu mesta, Sulejman Cami. Po prehliadke veže sa prejdeme peši ulicou Istiklal po ktorej jazdí historická električka až do modernej štvrte Taksim považovanej miestnymi obyvateľmi za centrum mesta. Prejazd späť do centra mesta na návštevu Veľkého bazára, kde strávime primeraný čas na nákupy. Jedná sa o ojedinelú spleť chodieb s množstvom obchodov, kde nie je problém zablúdiť, ak Vás zláka rozsiahla ponuka šikovných predavačov. Čas na večeru, následne návrat do hotela.

7. deň: Istanbul – Schwechat – Bratislava 
Po raňajkách odchod na prehliadku manufaktúry vyrábajúcej krásne koberce. Možnosť kúpy niektorého z výrobkov. Voľný program, prípadne možná dohoda na programe so sprievodcom. Odlet z Istanbulu do Viedne o 20.00, kam priletíme o 21:15. Prejazd autobusom do Bratislavy.(R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. 
CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť. 

Nástupné miesto : Bratislava, autobusová stanica Mlynské Nivy

Čas odjazdu:  8:00 hod. na letisko Schwechat

Cena zájazdu: 998 eur

Cena obsahuje:
• prepravu na trase Bratislava – Schwechat – Bratislava autobusovou linkou
• prepravu z letiska a na letisko v Istanbule
• letenku na trase Viedeň - Istanbul - Viedeň s batožinou do podpalubia
• 6x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
• 6x raňajky (R)
• vstupy do pamätihodností podľa programu
• prepravu MHD v Istanbule
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• plavba loďou po Bospore a jazda autobusom na vyhliadku nad mestom
• panorama vyhliadka v štvrti Canyon
• cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Istanbul, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 10
 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: