Rusko - polostrov Krym

Objednať


Od: 06.07.2024 Do: 14.07.2024 Cena: 1980 €

Ruskopolostrov Krym

1. deň: Bratislava - Viedeň - Moskva - 2000 km
Odjazd z Bratislavy ráno na letisko v Schwechate. Čas príletu do Moskvy plánovaný v poobedňajšom miestnom čase, následne prejazd autobusom z letiska do mesta na jeho okružnú prehliadku. Po prehliadke príchod do hotela na ubytovanie. Nocľah.

2. deň: Moskva
Po raňajkách odjazd na prehliadku moskovského Kremľa spolu s jeho významnými chrámami i výstavou venovanou zbierke briliantov, klenotov a drahocenností. V prípade možnosti návšteva a prehliadka kremeľskej zbrojnice s jej pokladmi vrátane známych výrobkov klenotníka Fabergé. Následne prechádzka Alexandrovským sadom až v pamätníku Neznámeho vojaka pri kremeľskom múre a voľný čas na obed. Po obede prechod na Červené námestie, kde sa okrem Mauzolea V. I. Lenina nachádza obchodný dom GUM a Chrám Vasiľa Blaženého postavený na pamäť porážky tatárskych vojsk cárom Ivanom IV. Prechod popri rieke k nádhernému Chrámu Krista Spasiteľa, najväčšiemu chrámu pravoslávnej cirkvi v Moskve. Po tejto prehliadke v prípade priaznivého počasia plavba loďou po rieke Moskva. Návrat metrom do hotela. Nocľah. (R)

3. deň: Moskva – Simferopol - 1400 km

Skoro ráno odjazd na letisko Šeremetevo a odlet do Simferopolu. Prílet na Krym o 10:00. Prehliadka mesta Simferopol s jeho najväčšími pozoruhodnosťami ako sú kláštor sv. Trojice a kostol Všetkých svätých. Čas na krátky obed, následne pokračovanie do mesta Bakhchisarai, kde si pozrieme jaskynný kláštor a niekdajší chánov palác. Príjazd do mesta Jalta na ubytovanie a večera. Nocľah v hoteli. (R+V)

4. deň: Jalta – Livadia – Lastovičie hniezdo – Alupka – Jalta – 50 km
Po raňajkách sa vyberieme juhozápadným smerom pozrieť si palác emira Bucharského a následne prejdeme k letnej rezidencii Livadia, ktorú nechal postaviť barón Potockij a slúžila pre potreby cárov Alexandra II. a Mikuláša II. Dnes je tam expozícia venovaná pobytom cárov a priebehu a výsledkom Jaltskej konferencie. Čas na obed. Následne sa presunieme k pravdepodobne najznámejšiemu symbolu Jalty, zámočku nazývaného Lastovičie hniezdo postaveného pre ropného magnáta baróna Steingela. Po prehliadke prejdeme k bývalej letnej rezidencii kniežaťa Voroncova postavenej v anglickom neorenesančnom štýle a pripomínajúcej Buckinghamský palác v Londýne. Súčasťou komplexu je aj 40 ha anglický park. Po prehliadke návrat do hotela v Jalte. (R)

5. deň: Jalta – Gurzuf – Nikitina – Massandra - Jalta - 60 km
Po raňajkách sa vyberieme severovýchodným smerom do mesta Gurzuf. Prechádzka po nábreží, následne prehliadka Domu spisovateľa A. P. Čechova, kde napísal počas svojho viacročného pobytu niekoľko svojich významných diel. Po fakultatívnom obede si prezrieme krásnu Nikitskuju botanickú záhradu. Po prehliadke prejazd k zámku Massandra pripomínajúcom francúzske renesančné stavby a prestavanom pre potreby cára Alexandra III. Pozrieme si aj priľahlý zámocký park. Ku koncu dňa budeme absolvovať ochutnávku vína vo vinárstve Massandra. Pri návrate do Jalty možnosť navštíviť krokodíliu ZOO. Nocľah v Jalte.(R+V)

6. deň: Jalta
Tento deň budeme venovať približne dvojhodinovej prehliadke samotného mesta Jalta, oddychu a kúpaniu sa v mori. Nocľah v Jalte. (R)

7. Jalta – Sevastopol – Chersones – Balaklava – Jalta - 200 km
Po raňajkách odjazd autobusom na prehliadku mesta Sevastopol, ktorý ako významný prístav zohral dôležitú úlohu v Krymskej vojne v rokoch 1854-1855 i počas 2. svetovej vojny. Na okraji mesta si najprv pozrieme ruiny starogréckeho antického mesta Chersones (UNESCO) i katedrálu sv. Volodymyra. Po prehliadke odjazd do centra mesta, kde si pozrieme zaujímavý komplex panorámy „Obrana Sevastopola“ venovaný Krymskej vojne. Prehliadka centra mesta s pamätníkmi F. F. Ušakova a E. I. Totlebena ako aj prechádzka po krásnom prímorskom bulvári. Odjazd do mesta Balaklava, kde sa budeme plaviť na lodi pozdĺž pobrežia. Po plavbe návrat do Jalty a nocľah. (R)

8. Jalta – Aj Petri - Jalta - 60 km
Po raňajkách sa vyberieme do prírody a vyvezieme sa lanovkou do pohoria Aj-Petri, odkiaľ sa nám ponúkne krásny pohľad dole na južný breh Kryma. V týchto partiách sa ponúka možnosť prejsť sa vysutým mostom pomedzi rozoklané skalné útvary, čo poskytuje úžasný zážitok. Cestou peši dole uvidíme vodopád Učan-Su a pozrieme si jaskyňu Trechglazka. V meste Mischor si prejdeme ojedinelý park z konca 18. storočia, kde sa nachádza veľa vzácnych drevín. Zvyšok času v tento deň využijeme na kúpanie sa v mori. Nocľah v Jalte. (R)

9. deň: Simferopol – Moskva – Viedeň - 3400 km
Po raňajkách odjazd autobusom na letisko a odlet zo Simferopolu do Moskvy o 10:50. Plánovaný prílet do Moskvy o 13:25 miestneho času. Odlet z Moskvy do Viedne o 16:45, plánovaný prílet do Viedne o 18:40 miestneho času. Následne prejazd autobusom do Bratislavy. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Cena zájazdu: 1.980 eur

Cena obsahuje:

- preprava autobusom slovenského prepravcu na letisko Schwechat a späť
- letenka na trase Viedeň – Moskva – Simferopol a späť
- prepravy z letiska do hotela a späť v Moskve i v Jalte
- víza do Ruskej federácie
- okružnú jazdu autobusom po Moskve
- preprava miestnym autobusom na Kryme v rámci programu
- 2x ubytovanie s raňajkami v Moskve v 4* hoteli v dvojposteľových izbách (R)
- 6x ubytovanie s raňajkami v Jalte v 4* hoteli v dvojposteľových izbách (R)
- 2x večera v Jalte
- vstupy do múzeí a pamätihodností v rámci programu
- služby slovenského sprievodcu po celý čas zájazdu
- služby miestneho sprievodcu v rámci programu

Cena neobsahuje:
- obedy
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Polostrov Krym, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 8


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: