Rusko - Sankt Peterburg a okolie

Objednať


Od: 19.06.2024 Do: 25.06.2024 Cena: 1499 €

Sankt Peterburg a okolie

1. deň: Bratislava – Schwechat – Sankt Peterburg
Odjazd z Bratislavy o 8:00 na letisko v Schwechate. Čas odletu o 11:30, plánovaný čas príletu do cieľa o 15:00, následne prejazd autobusom z letiska do hotela. Po ubytovaní sa v hoteli odchod do mesta na prehliadku v súčasnosti najvýznamnejšieho pravoslávneho chrámu mesta. Odtiaľ pôjdeme na výmenu peňazí do zmenárne. Nasledovať bude plavba loďou po mestských vodných kanáloch a po rieke Neve. V noci fakultatívna nočná prehliadka mesta spojená s otváraním mostov nad riekou Nevou. Nocľah.

2. deň: Sankt Peterburg
Tento deň začneme prehliadkou výnimočného súkromného múzea skrývajúce nádherné skvosty šperkárskeho umenia vrátanie svetoznámych veľkonočných vajec klenotníckej rodiny Fabergé.Najvýznamnejšou galériou výtvarného umenia v Rusku je úžasné Ruské múzeum nachádzajúce sa v Michajlovskom paláci. Čas na fakultatívny obed. Po obede si prezrieme palác, ktorý bol kedysi vlastníctvom kniežaťa Stroganova, po ktorom je pomenovaný spôsob prípravy známeho hovädzieho mäsa. Návrat metrom do hotela. (R)

3. deň: Sankt Peterburg
Po raňajkách prechod na hlavnú tepnu mesta, Nevský prospekt, kde spoznáme najväčšie pozoruhodnosti ako sú pamätník cárovnej Kataríny II., Alexandrijské divadlo, arménsky kostol, katolícky kostol sv. Kataríny, protestantský kostol sv. Petra a sv. Pavla, Singerov dom, Gostinnyj dvor a iné. Nevynecháme ani najkrajšiu secesnú stavbu mesta, v ktorej je krásna cukráreň.
Prejdeme peši cez Palácový most na druhý breh rieky Nevy na prehliadku najstaršieho múzea Sankt Peterburgu, ktorým je etnografické múzeum prezentujúce neobyčajné exponáty. Neďaleko odtiaľ sa nachádza palác prvého gubernátora oblasti, kniežaťa Menšikovova. Po jeho prehliadke sa vrátime na Palácové námestie, aby sme si pozreli zbierky svetoznámej Ermitáže umiestnených v Zimnom paláci Venovať sa budeme zbierkam západoeurópskeho umenia, ruského umenia 18. a 19. storočia i exponátom z oblasti Ázie. Na záver dňa prehliadka výstavných priestorov v budove bývalého Hlavného štábu, kde sa nachádza krásna zbierka diel impresionistov. Obe posledne uvedené múzeá budú dnes otvorené do 21:00 Príchod do hotela vo večerných hodinách. (R)

4. deň: Sankt Peterburg - Peterhof - Sankt Peterburg - 40 km
Po presune metrom vystúpenie na stanici Admiraltejskaya, ktorá je s hĺbkou 85 m najhlbšou metro zastávkou v meste. Prechod Alexandrijským parkom do prístavu, kde nastúpime na rýchloloď, ktorou sa preplavíme do Peterhofu, letného sídla cára Petra I., ktorého stavba bola inšpirovaná palácom Ludvíka XIV. vo Versailles. Najprv sa budeme kochať krásou rozsiahlych Dolných záhrad s jej nádhernými fontánami, potom si sadneme na vláčik a prevezieme sa do komplexu Alexandria. Tam trávil posledné šťastné roky so svojou rodinou posledný cár Mikuláš II. Prehliadka Veľkého paláca a následne prechádzka Hornými záhradami. Návrat miestnym autobusom do Sankt Peterburgu na stanicu metra Avtovo, nazývanej aj Krištáľový palác. Ku koncu dňa prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista na krvi, postaveného na pamäť zavraždeného cára Alexandra II. Nocľah v hoteli. (R)

5. deň: Sankt Peterburg – Pamätník Leningradskej blokády - palác Gatčina - palác Pavlovsk - Sankt Peterburg – 110 km
Po raňajkách odjazd prenajatým autobusom na prehliadku Pamätníka Leningradskej blokády, venovaného bombardovaniu mesta a utrpeniu jeho obyvateľov počas 872 dní blokády. Následne prehliadka zaujímavého zámockého komplexu Gatčina, ktorého prvým vlastníkom bol Grigorij Orlov, prvý favorit Kataríny II. Ďalšími vlastníkmi boli cári Pavol I. a Alexander III. Prehliadka zaujímavých interiérov paláca s miestnou sprievodkyňou. Čas na fakultatívny obed.
Po prehliadke paláca Gatčina sa presunieme k palácu Pavlovsk, hlavnému sídlu cára Pavla I. Palác sa nachádza v neporušenom pôvodnom stave, preto je pod ochranou organizácie UNESCO. Prechádzka krásnym zámockým parkom. Prejazd autobusom späť do Sankt Peterburgu. Nocľah v hoteli.(R)

6. deň: Sankt Peterburg
Po raňajkách prehliadka jedného z najkrajších námestí mesta, ktorému dominujú socha cára Mikuláša I. a katedrála sv. Izáka, štvrtá najväčšia katedrála sveta. Prehliadka krásnej katedrály, následne prechod k Senátnemu námestiu, kde budeme obdivovať nádhernú budovu postavenú Carlom Rossim, v ktorej je dnes sídlo Ústavného súdu Ruskej federácie. Príchod ku krásnemu pamätníku venovanému Petrovi I. Katarínou II. Presun metrom na zastávku Gorkovskaja na Vasiljevskom ostrove a odtiaľ prechod popri krásnej mešite na Zajačí ostrov. Prehliadka Petropavlovskej pevnosti a katedrály sv. Petra a Pavla, miesta pochovania väčšiny ruských cárov z rodu Romanovcov a miesta väznenia mnohých politických odporcov. Po prehliadke pevnosti prechod peši k domu, ktorý slúžil ako prvé bývanie pre cára Petra I. počas výstavby mesta. Následne prechod ku križníku Auróra z ktorého zaznel osudný výstrel, ktorým bola začatá VOSR. Návrat metrom do mesta. Nocľah v hoteli. (R)

7. deň: Sankt Peterburg
Po skorých raňajkách odjazd autobusom na letisko. Odlet zo Sankt Peterburgu priamo do Viedne o 9:00, plánovaný prílet do Schwechatu o 10:40 miestneho času. Následne prejazd autobusom do Bratislavy. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: náhradná autobusová stanica Mlynské Nivy, Bratislava     

Čas stretnutia: 7:45                          

Čas odjazdu: 8:00

Cena obsahuje:
- preprava autobusom slovenského prepravcu na letisko Schwechat a späť
- letenka na trase Viedeň – Sankt Peterburg – Viedeň
- víza do Ruskej federácie
- preprava miestnym autobusom v rámci programu
- preprava metrom v rámci programu
- 6x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách, 4* hotel za doplatok
- 6x raňajky (R)
- plavba po mestských kanáloch a rieke Neve
- vstupy do múzeí a pamätihodností v rámci programu
- služby slovenského sprievodcu po celý čas zájazdu
- služby miestnych sprievodcov v rámci programu

Cena neobsahuje:
- obedy a večere
- plavbu loďou do Peterhofu
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: SPB, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:
10 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: