Česká republika - Plzeň a okolie

Objednať


Od: 28.08.2024 Do: 03.09.2023 Cena: 444 €

Plzeň a okolie

1. deň: Bratislava – Praha - Plzeň
Odjazd vlakom z hlavnej železničnej stanice v Bratislave o 8:10 do Plzne s prestupom v Prahe. Príjazd do Plzne pred14:00. Uloženie batožiny v úschovni na stanici a odchod na prehliadku historického centra mesta. Námestie Republiky s krásnymi gotickými domami, katedrála sv. Bartolomeja, priľahlé historické uličky. Do mesta prídeme v čase osláv oslobodenia americkou armádou počas 2. svetovej vojny. Ubytovanie v hoteli s možnosťou individuálnej večere.

2. deň: Plzeň - Kladruby - Nebílovy - Kozel - Plzeň - 110 km
Po raňajkách odjazd o 8.30 autobusom do mesta Kladruby na prehliadku výnimočného kláštora a kostola z obdobia gotiky, ktorý barokovo upravil známy architekt s talianskymi koreňmi Ján Blažej Santini Aichl.
Štátny zámok Nebílovy je reprezentatívnou rezidenciou z barokového obdobia, nazýva sa aj kvetinovým, pretože interiéry sú dekorované krásnymi kvetinovými motívmi. Čas na individuálny obed. Následne prejazd na prehliadku loveckého zámku Kozel, ktorý je najnavštevovanejším pamiatkovým objektom v západných Čechách. Vstup o 16.00. Po ceste späť do Plzne sa zastavíme pri najstaršej stavebnej pamiatke v Čechách. Nocľah v hoteli. (R)

3. deň. Plzeň
Po raňajkách prehliadka zaujímavých interiérov domov, ktoré vytvoril známy rakúsky architekt Adolf Loos prevažne pre bohatých židovských mešťanov. Prehliadka tretej najväčšej synagógy na svete spolu so starou synagógou neďaleko historickej budovy divadla. Prechádzka ulicami, v ktorých budeme obdivovať nádherné budovy z obdobia secesie. Následne pôjdeme okolo budovy Nového divadla na prehliadku do Múzea generála Pattona, osloboditeľa Plzne v máji 1945. Nocľah v hoteli. (R)

4. deň: Plzeň – Manětín – Mariánska Týnice – Plasy – Plzeň – 100 km
Po raňajkách odjazd autobusom na sever od Plzne do mesta Manětín, kde navštívime barokovú perlu západných Čiech, barokový zámok zo začiatku 18. storočia spolu s pekným parkom. Samotné mesto pozostáva z pozoruhodných barokových stavieb. Následne prejazd do významného prepošstva v Mariánskej Týnici, ktorého kostol bol postavený geniálnym barokovým staviteľom Jánom Blažejom Santinim Aichl. Prehliadka Múzea a Galérie severného Plzeňska. Po prehliadke odjazd do neďalekého mesta Plasy, kde sa nachádza jeden z najstarších cisterciánskych kláštorov v Európe, v ktorom budeme žasnúť nad nádherným vnútorným schodiskom od Santiniho. Popri kostole je zaujímavá budova konventu, sídlo preláta a kaplnka, kde je pochovaný významný európsky politik 19. storočia, knieža Metternich. Po prehliadke návrat späť do Plzne. Nocľah v hoteli IBIS. (R)

5. deň: Plzeň – Praha - Bratislava
Po raňajkách presun s batožinou na železničnú stanicu. Odchod peši na prehliadku Pivovarského múzea venovaného tradícii pivovarníctva v Plzni. Následne prehliadka podzemných mestských katakomb a po nej peší presun popri Černej veži do najväčšieho českého pivovaru. V Plzenskom Prazdroji spoznáme jeho históriu i súčasnosť, oboznámime sa s výrobou piva, ktoré samozrejme aj ochutnáme. Na záver ponúkame možnosť spoločného neskorého obeda v pivovarníckej reštaurácii Na Spilce. Po obede odjazd z Plzne, príjazd do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje cestovnému poriadku vlakov. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť. 

Nástupné miesto : Bratislava, hlavná stanica                                                 

Čas stretnutia: 7:45

Cena obsahuje:
• prepravu vlakom do Plzne a späť do Bratislavy
• prepravu MHD v Plzni
• prepravu autobusom na výlete do okolia 2. deň zájazdu
  prepravu autobusom na výlete do okolia 4. deň zájazdu
• 4x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
• 4x raňajky (R)
• všetky vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
- obedy a večere
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Plzeň a okolie, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 16 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: