Belgické kráľovstvo - Valónsko

Objednať


Od: 18.06.2023 Do: 25.06.2023 Cena: 1180 €

Belgické kráľovstvo - Valónsko

1. deň: Bratislava – Linz – Regensburg – Norimberg – Wiesbaden - 840 km
Odjazd z Bratislavy o 8.00 cez Rakúska do Nemecka. V prípade možnosti zastavenie sa v meste Norimberg. Ubytovanie v meste Wiesbaden.

2. deň: Wiesbaden - Spa - Remouchamps – Stavelot - Cascade de Coo - Liége - 280 km
Príchod v Belgicku do obľúbeného kúpeľného mesta Spa, ktorého pramene využívali už Rimania. Západne od Spa sa nachádza kvapľová jaskyňa Grotte de Remouchamps s nádhernou kvapľovou výzdobou, kde sa turisti plavia loďkou na podzemnej riečke. V neďalekom meste Stavelot sa nachádza múzeum pretekárskych automobilov vrátane vozidiel F1. Následne sa zastavíme pri najväčších vodopádoch krajiny Cascade de Coo. Prejazd do najväčšieho riečneho prístavu krajiny, mesta Liége. Večer v súlade s časom prehliadka námestia sv. Lamberta, radnice a biskupského paláca, ktorý je najväčšou svetskou gotickou stavbou sveta. Ubytovanie v Liége. (R)

3. deň: Liége – Namur – Dinant – La Merveilleuse - Charleroi – Binche -  185 km
Dokončenie prehliadky Liége, návšteva Múzea historických zbraní. Následne odjazd do mesta Namur, dominantou mesta je citadela, patriaca medzi najväčšie stavby svojho druhu v Európe. Za prehliadku stojí výnimočné Múzeum umeleckých skvostov s expozíciou zlatníckych prác zaradené medzi 7 skvostov belgického umenia a katedrála sv. Albana s diecéznym múzeom.
Krátka prehliadka centra mesta Dinant spojená s prehliadkou múzea piva poskytujuceho informacie o výrobe piva, ktoré sa v Belgicku vyrába v najväčšom sortimente na svete. Následne návšteva jaskyne Grotte La Merveilleuse známej bielymi stalaktitmi a vodopádmi, najkrajšími v krajine. Priemyselné mesto Charleroi má moderný charakter, pozoruhodnými sú radnica a múzeum skla. Ubytovanie v meste Binche. (R)

4.deň: Binche – Mons – Ath – Beloeil – Tournai – 80 km
Mesto Binche sa preslávilo predovšetkým karnevalom usporadúvaným už od roku 1540. Táto udalosť patrí medzi najvýznamnejšie v Belgicku, je dokonca pod ochranou UNESCO. Pozrieme si múzeum venované mnohým karnevalom z celého sveta. Za pozretie stojí aj múzeum Mariemont s obrazmi, nálezmi z oblasti Stredomoria a s jedinečnou zbierkou porcelánu. Mesto Mons bolo pre rok 2015 vyhlásené Európskym hlavným mestom kultúry. Pozoruhodnými sú katedrála sv. Waltrudy s barokovým zlatým vozom, veža Beffroi, radnica i hlavné námestie. V meste Ath sa zachovala románska pevnostná veža, neďaleký zámok Beloeil so svojou zbierkou gobelínov, obrazov, porcelánu a hodnotnou knižnicou patrí medzi najkrajšie v Belgicku. V parku je možné vidieť Minibel, predstavujúci zmenšeniny významných belgických stavieb. Presun na ubytovanie do mesta Tournai. (R)

5. deň: Tournai – Kortrijk – Ooidonk - Ypres – Brusel – 200 km
V meste Tournai je pozoruhodná románska bazilika Notre Dame s piatimi vežami a obrazmi P. P. Rubensa v interiéry. Obrazy mnohých významných maliarov vrátane Rubensa, Raffaela či van Gogha skrýva Múzeum krásnych umení a v Historickom múzeu je jedinečná zbierka jemného porcelánu. Je možné uskutočniť plavbu loďou po rieke Šelde. Mesto Kortrijk ponúka na prehliadku Štátne múzeum súkna. Jeho výroba smerovala kedysi do celej Európy. Miestny Dvor bekyní patrí medzi najpôvabnejšie v celej krajine. Na hlavnom námestí a v okolí sa nachádza veľa krásnych patricijských domov. Neďaleko mesta navštívime krásny renesančný zámok Ooidonk so zbierkami nábytku, porcelánu, striebra a zlata. Mesto Ypres vstúpilo do histórie predovšetkým prvým použitím otravného plynu yperit počas I. svetovej vojny. Jednou z najkrajších gotických svetských stavieb na svete je miestna tržnica súkna. Pozrieme si aj ďalšie zaujímavé stavby mesta. Prejazd na ubytovanie k mestu Brusel. (R)

6. deň: Brusel - Waterloo – hrad Véves – Dinant - 130 km
Autobusová prehliadka hlavného mesta krajiny, následne pešia prehliadka centra mesta s námestím Grand Place, radnicou, kráľovským palácom, justičným palácom, katedrálou sv. Michala, kostolom Panny Márie Víťaznej a ďalšími pamätihodnosťami. Waterloo je miestom konania poslednej bitky cisára Napoleona I. Bonaparte v roku 1815. Návšteva múzea s audiovizuálnou rekonštrukciou bitky, výstup na Leví pahorok s pohľadom na bojisko. Feudálny hrad Véves je pozoruhodný svojimi nárožnými vežami zvanými donjony. Ubytovanie v meste Dinant, ktoré je vstupnou bránou do pohoria Ardeny. (R)

7. deň: Dinant - Han sur Lesse – Bouillon – Luxembourg City – Saarbrücken – 310 km
Po raňajkách si v meste pozrieme múzeum venované vynálezcovi saxafónu. Obrovský komplex kvapľových jaskýň Grottes de Han fascinuje návštevníkov svojim rozsahom a spoznáme ho aj počas plavby po riečke Lesse. Nad mestečkom Bouillon sa týči jeden z najpôsobivejších feudálnych hradov Belgicka, ktorý nechal postaviť významný vodca prvej križiackej výpravy do Svätej zeme. Po prehliadke hradu prejdeme na územie Luxemburgského veľkokniežactva, kde si prezrieme pozoruhodnosti jeho hlavného mesta. Po prehliadke presun na ubytovanie do nemeckého mesta Saarbrücken. (R)

8. deň: Saarbrücken – Karlsruhe – Stuttgart – Augsburg – Braunau am Inn - Linz Bratislava - 980 km
Po raňajkách odjazd domov. Po ceste potrebné prestávky. Príjazd domov v neskorých večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto : Bratislava, parkovacie miesto Q pred 3 vežami za Športovou halou na Bajkalskej ulici 

Celkový počet km: 3000

Čas odjazdu : 8:00

Cena zájazdu: 1180 eur

Cena obsahuje:

• preprava mikrobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 7x ubytovanie prevažne v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 7x raňajky (R)
• služby slovenského sprievodcu
• vstupy do všetkých pamätihodností a múzeí v rámci programu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Valónsko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 8


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: