Azerbajdžan - krajina ohňa

Objednať


Od: 29.06.2023 Do: 08.07.2023 Cena: 1339 €

Azerbajdža krajina ohňa

1. deň: Bratislava - Schwechat 
Odajzd z Bratislavy o 16:00. Odlet zo Schwechatu o 19:30 s medzipristátím vo Varšave. Odlet z Varšavy o 23:00

2. deň: Baku
Prílet do Baku v skorých ranných hodinách. Po uložení vecí v hoteli odchod na prehliadku kultúrneho stánku Centre Heydar Aliyev, ktoré sa pýši zaujímavou architektúrou. Po prehliadke odchod na ubytovanie sa do hotela a voľný program spojený s oddychom po ceste. Nocľah v hoteli. (R)

3. deň: Baku
Odjazd z hotela po raňajkách na prehliadku historického centra mesta, pri ktorej uvidíme tzv. Dievčenskú vežu z 12. storočia (UNESCO), najväčší pamätník širvánsko-apšeronskej vetvy azerbajdžanskej architektúry a mešitu Juma z 12. storočia, karavanserai z 15. storočia, palác Shirvanshah. Ďalej uvidíme budovu Štátnej filharmónie, múzeum Mugan, navštívime mimoriadne zaujímavé Azerbajdžanské múzeum kobercov a „Malé Benátky“ (čiastočná kópia svetoznámeho mesta). Z kopca nad mestom sa nám poskytne výborný pohľad na celé mesto. Nocľah v hoteli. (R)

4. deň: Baku
Po raňajkách odjazd do mesta Quba, kde už od 13. storočia žijú tzv. horskí židia. Pekná ukážka židovskej histórie i tradícií remesiel v oblasti Veľkého Kaukazu. Nevynecháme ani prehliadku miestnej synagógy. Neďaleko sa nachádza mesto Krasnaya Sloboda so židovskou komunitou a siedmymi dodnes zachovalými synagógami. Dozvieme sa tu veľa o minulosti týchto ľudí.
Prejdúc vo výške 2000 m.n.m cez horský priesmyk sa dostaneme do osady Khinalug, ktorá bola osídlená už pred viac ako 5000 rokmi. Budeme sa kochať pohľadmi na najvyššie hory Azerbajdžanu, Bazardüzü (4466 m.n.m) a Shahdagh (4243 m.n.m) Návrat do Baku. Nocľah v hoteli. (R)

5. deň: Baku - Qobustan – Baku 340 km
Po raňajkách odjazd do mesta Qobustan (UNESCO), kde sa nachádzajú vzácne petroglyfy, teda staré skalné maľby lovcov z doby kamennej. Toto úžasné miesto obdivoval aj Thor Heyerdhal, známy moreplavec z lode Kon Tiki. Následne prejazd smerom do Baku k zaujímavým bahenným sopkám nazývaných „bozdag“, ktorých je v tejto krajine najviac na svete. Nocľah v Baku. (R)6. deň: Baku – Shamakhi - Gabala – 220 km
Po raňajkách odjazd do mesta Shamakhi, kde si pozrieme Diri Baba mauzoleum a mauzoleum Yeddi Gumbaz venované stredovekému šáhovi Azerbajdžanu zo 14. storočia. Návšteva Juma mešity z 12. storočia, ktorá je najstaršou a najväčšou mešitou Kaukazu a slúži aj ako hrobka posledného miestneho panovníka. Ďalej cestou fotenie pri zaujímavom Mughanly kaňone. Cestou zastávka pri jazere Nohur a následne návšteva dediny Nij, kde žije malá komunita kresťanov. Pre nich bol postavený kresťanský chrám Jotari Udin nazývaný aj albánsky kostol. Ruiny mesta Gabala dokladujú zvyšky stredovekého mesta, ktoré bolo prvým hlavným mestom Azerbajdžanu. Na tomto mieste sa ponúka fakultatívna ochutnávka vína. Nocľah a večera v meste Gabala (R+V)

7. deň: Gabala – Sheki – 95 km
Po raňajkách voľný čas v meste Gabala a následne odjazd do mesta Sheki, nazývaného aj perla Kaukazu. Tu si pozrieme historické centrum a palác Shaki Khan, ktorý je výbornou ukážkou palácovej architektúry počas safavidovského obdobia. Nevynecháme ani miestny karavanserai, teda zájazdný hostinec pre obchodné karavány a potom je čas na večeru v miestnej reštaurácii. Nocľah v meste Sheki. (R+V)8. deň: Sheki – Kish – Baku - 200 km
Po raňajkách odjazd z mesta Sheki do neďalekého Kish, kde sa nachádza albánsky kostol, ku ktorému si musíme trochu vyšliapnuť peši. Odtiaľ pokračovanie k vodopádom Khalkhal, ktoré sú vzdialené asi 70 km jazdy autobusom. Návrat do hlavného mesta, kde si doprajeme trochu relaxu pri pobreží Kaspického mora. Transfer do hotela. Nocľah v Baku. (R)

9. deň: Baku - Gala – Yanardag – Ateshgah – Absheron – Baku - 340 km
Po raňajkách odjazd autobusom do obce Gala, kde sa nachádza archeologický a etnografický muzeálny komplex. Uvidíme tam artefakty z obdobia 3000 rokov pred Kristom až po 20. storočie nášho letopočtu. Pokračovanie do Yanardag, miesta nazývaného „Zázračná horiaca hora“ a ďalej do dedinky Surakhany vzdialenej asi 30 km od Baku, kde uvidíme ohnivý chrám Ateshgah zo 17. storočia postavený hinduistickou komunitou. Na polostrove Absheron pri hore Yanar Dag v dôsledku vysokej koncentrácie zemného plynu šľahajú zo zeme plamene už od staroveku. Pri svojich cestách ich popísal aj známy cestovateľ Marco Polo. Po prehliadke odjazd na prehliadku mešity Bibi Heybat. Nocľah v Baku. (R)

10. deň: Baku - Varšarva - Viedeň - Bratislava
Odjazd na letisko a odlet z Baku o 6:10 miestneho času, medzipristátie vo Varšave. Odlet z Varšavy o 17:20, prílet do Viedne o 18:45. Následne prejazd z letiska Schwechat do Bratislavy. (R)Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko sa tieto môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: Bratislava, autobusová stanica Mlynské Nivy

Čas odjazdu na letisko:
 16:00

Cena obsahuje:
- preprava autobusom slovenského prepravcu na letisko Schwechat a späť
- preprava autobusom z letiska a na letisko v Baku
- preprava miestnym prepravcom po celej trase v Azerbajdžane
- 6x ubytovanie s raňajkami (R) v 4* hoteli v dvojposteľových izbách v Baku
- 2x ubytovanie s raňajkami (R) v 4* hoteli v dvojposteľových izbách mimo Baku
- 2x večera mimo Baku (V)
- letenka na trase Viedeň - Baku - Viedeň
- letiskové poplatky
- služby slovenského sprievodcu
- služby miestneho sprievodcu v Azerbajdžane

Cena neobsahuje:
- obedy a 6x večere
- vstupy do pamätihodností a múzeí
- príplatok za batožinu do podpalubia lietadla
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Azerbajdžan, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:
 8


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: