Rusko - Sankt Peterburg a okolie

Objednať


Od: 22.08.2019 Do: 27.08.2019 Cena: 986 €

Sankt Peterburg a okolie

1. deň: Bratislava – Schwechat – Sankt Peterburg
Odjazd z Bratislavy o 15:45 na letisko v Schwechate. Čas odletu o 18:45, predpokladaný čas príletu do cieľa o 0:35. Transfer autobusom z letiska na ubytovanie sa do hotela.

2. deň: Sankt Peterburg
Odjazd z hotela metrom na Zajačí ostrov na prehliadku Petropavlovskej pevnosti a katedrály sv. Petra a Pavla, miesta pochovania väčšiny ruských cárov z rodu Romanovcov a miesta väznenia mnohých politických odporcov. Cestou si pozrieme krásnu mešitu, ktorej stavba bola inšpirovaná stavbami v Samarkande. Po prehliadke pevnosti prechod peši k domu, ktorý slúžil ako prvé bývanie pre cára Petra I. počas výstavby mesta. Následne prechod ku krížniku Auróra z ktorého zaznel osudný výstrel, ktorým bola začatá VOSR. Prejazd metrom do mesta na fakultatívny obed. Po prehliadke v súčasnosti najvýznamnejšej pravoslávnej katedrály mesta, Kazanskej katedrály, nasleduje prehliadka zbierok Ermitáže umiestnených na Palácovom námestí v Zimnom paláci. Venovať sa budeme zbierkam západoeurópskeho umenia, ruského umenia 18. a 19. storočia i exponátom z oblasti Ázie. Príchod do hotela vo večerných hodinách. (R)

3. deň: Sankt Peterburg - Peterhof - Sankt Peterburg - 40 km

Odjazd metrom k Senátnemu námestiu, kde budeme obdivovať nádhernú budovu postavenú Carlom Rossim, prídeme k peknému pamätníku venovanému Petrovi I. a prejdeme sa Alexandrovským parkom popri nábreží rieky Nevy a popri úžasnej budove Admirality.
V prístave nastúpime na rýchloloď, ktorou sa preplavíme cez záliv do letného sídla Petra I., Peterhofu, ktorého stavba bola inšpirovaná palácom Ludvíka XIV. vo Versailles. Prehliadka veľkého paláca a prechádzka hornými i dolnými záhradami celého komplexu. Návrat miestnym autobusom do Sankt Peterburgu a presun metrom na prehliadku Michailovského paláca, kde sa nachádzajú nádherné zbierky výtvarného i sochárskeho umenia v rámci Ruského múzea, najvýznamnejšieho múzea svojho druhu v krajine. Nocľah v hoteli. (R)

4. deň: Sankt Peterburg – Gatčina - Carskoje Selo – 110 km
Po skorších raňajkách odjazd autobusom na prehliadku zámockého komplexu a parku v meste Gatčina, ktorého prvým vlastníkom bol Gregorij Orlov, ktorý pomohol na trón Kataríne II.
Po prehliadke sa presunieme do mesta Puškino na návštevu nádherného paláca Kataríny I. nazývaného Carskoje Selo, ktorý slúžil ako letné sídlo cárskej rodiny a odohral sa v ňom i ruský televízny seriál o Kataríne II. V tomto paláci sa nachádza svetoznáma Jantárova komnata, ktorej originál je dodnes na neznámom mieste. Prechádzka krásnym zámockým parkom. Cestou späť do Sankt Peterburgu minieme mimoriadne emotívny pamätník venovaný Leningradskej blokáde v čase 2. svetovej vojny, ktorá dramaticky poznačila osud tohto krásneho mesta. Na záver dňa prehliadka bývalého paláca kniežaťa Šuvalova, kde sa nachádza mimoriadne vzácne múzeum venované klenotníckej rodine Fabergé, ktorá vyrábala aj známe veľkonočné vajíčka pre cársku rodinu. Nocľah v hoteli.(R)

5. deň: Sankt Peterburg
Po raňajkách odjazd metrom na prehliadku jedného z najkrajších námestí mesta, ktorému dominujú socha cára Mikuláša I a katedrála sv. Izáka, štvrtá najväčšia katedrála sveta. Vnútorné priestory katedrály uchvátia každého návštevníka. Následne prechod peši na prehliadku mimoriadne zaujímavého paláca rodiny Jusupových, ktorý sa do dejín zapísal ako miesto zavraždenia mnícha Rasputina. Po prehliadke paláca prejdeme na Senné námestie a nastúpime na metro, ktorým sa prevezieme až ku kláštornému komplexu zasvätenému Alexandrovi Nevskému, patrónovi mesto. Na miestnom cintoríne sú pochované mnohé významné osobnosti ruských dejín. Prejazd metrom na Nevský prospekt, čas na fakultatívny obed a následne spoznanie najväčších pozoruhodnosti hlavnej tepny mesta, ako sú pamätník cárovnej Kataríny II., palác kniežaťa Stroganova, protestantský kostol, arménsky kostol, kostol sv. Kataríny, Singerov dom, Gostinnyj dvor a iné. Na záver dňa prehliadka pozoruhodného Chrámu Vzkriesenia Krista na krvi, postaveného na pamäť zavraždeného cára Alexandra II. Nocľah v hoteli. (R)

6. deň: Sankt Peterburg
Po raňajkách uloženie batožiny na určené miesto v hoteli a odjazd k jednému z prístavov, aby sme sa s mestom rozlúčili plavbou loďou po riekach Neva, Nevka a Fontánka, počas ktorej si pozrieme mesto z inej perspektívy. Po plavbe návrat do hotela a následne prejazd autobusom na letisko. Odlet zo Sankt Peterburgu o 14:25. Transfer autobusom zo Schwechatu do Bratislavy. (R)

Nástupné miesto: parkovisko za Športovou halou Pasienky, Bratislava

Čas odjazdu: 15:45

Cena obsahuje:
• preprava autobusom slovenského prepravcu na letisko Schwechat a späť
• preprava miestnym autobusom v rámci programu
• preprava metrom v rámci programu
• 5x ubytovanie v dvojposteľových izbách v 3* hoteli, resp. za doplatok v 4* hoteli 
• 5x raňajky (R)
• víza do Ruskej federácie
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu v rámci programu
 
Cena neobsahuje:

• letenku na trase Viedeň – Sankt Peterburg – Viedeň (cca 300 eur)
• obedy a večere
• cestovné a úrazové poistenie

Minimálny počet účastníkov:
10

 

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: