Rakúsko - Štajersko

Objednať


Od: 05.07.2024 Do: 07.07.2024 Cena: 275 €

Rakúsko – Štajersko

1.deň: Bratislava - Reichenau an der Rax - Zeltweg - Piber - Bärnbach – Stainz - 410 km
Odchod z Bratislavy o 7:30 smerom na Graz. Cestou sa zastavíme v malebnom mestečku Reichenau an der Rax a pozrieme si vilu, kde sa v roku 1912 narodil Otto von Habsburg. Budeme prechádzať popri známej železničnej trati pod ochranou UNESCO v oblasti Semmering, kde sa nachádzajú aj známe lyžiarske strediská. Následne sa presunieme do mesta Zeltweg, kde sa jazdia preteky seriálu Veľkej ceny Formule 1. V obci Piber sa oboznámime s chovom ušľachtilých bielych koní využívaných v Španielskej jazdeckej škole vo Viedni a neďaleko odtiaľ v obci Bärnbach budeme obdivovať kostol postavený svetovo uznávaným architektom Hundertwasserom. Príjazd do hotela na ubytovanie.2.deň: Stainz - Gratwein - Eggenberg – Graz - Stainz - 100 km

Po raňajkách si v obci Stainz v miestnom zámku prezrieme poľovnícke múzeum a následne prejazd do obce Gratwein, kde si s miestnym sprievodcom prezrieme kláštor Rein, najstarší cisterciánsky kláštor na svete zo začiatku 12. storočia s jeho kostolom i knižnicou. Cestou do Grazu sa zastavíme pri zámku Eggenberg, ktorý sa radí k najzaujímavejším barokovým zámkom Štajerska.
Graz je druhé najväčšie rakúske mesto, v stredoveku bolo sídlom Habsburgovcov. Historické jadro mesta je zapísané v zozname UNESCO a patrí medzi najzachovalejšie historické centrá Európy. Počas prechádzky mestom uvidíme miestny Dóm, miesto pochovania niekdajšieho cisára Ferdinanda II., miestny hrad so záhadným nápisom A.E.I.O.U. a mnohé iné historické pamätihodnosti tohto zaujímavého mesta. Dominantou mesta je 28 m vysoká stredoveká hradná veža s hodinami z r. 1560, kam vedie cez 61% stúpanie lanovka Schlossbergbahn. Nevynecháme ani prehliadku múzea Landeszeughaus, kde sa nachádza najväčšia stredoveká zbrojnica na svete s úžasnou zbierkou historických zbraní. Nocľah v hoteli. (R)

3.deň: Stainz – Riegersburg – Herberstein - Festenburg - Bratislava – 335 km
Po raňajkách odjazd do obce Riegersburg, kde sa nachádza na strmej skale umiestnený hrad zo začiatku 12. storočia patriaci dnes rodine Liechtenstein. Vyvezieme sa výťahom do hradného komplexu a tam sa bližšie oboznámime s históriou hradu. V obci sa zastavíme v predajni známej firmy Zotter zameranej na výrobu výbornej čokolády. Zámok Herberstein zo začiatku 12. storočia je dnes veľmi peknou ukážkou renesancie a spolu s krásne upravenou záhradou vytvára pekný celok. Na hrade Festenburg budeme obdivovať krásne interiérové maľby v hradných kaplnkách z obdobia baroka a výstavu venovanú náročnej stavbe železnice v oblasti Semmering, popri ktorej sme prechádzali prvý deň zájazdu. Príjazd do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici  

Čas odjazdu: 7:30 hod.

Cena obsahuje
:
• preprava autobusom slovenského prepravcu
• 2x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
• 2x raňajky (R)
• všetky vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Štajersko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov
: 18


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: