Nemecko - Advent v Mníchove

Objednať


Od: 12.12.2019 Do: 16.12.2019 Cena: 468 €

 

Advent v Mníchove

1. deň: Bratislava – Viedeň - Mníchov – 520 km
Odjazd vlakom z Bratislavy, stanica Petržalka o 21:15 a pokračovanie v ceste v lôžkovom vagóne z Viedne o 23.25 priamo do Mníchova. 

2. deň: Mníchov
Príjazd skoro ráno do Mníchova, odloženie batožiny do úschovne na železničnej stanici. Nasledovať bude krátka prechádzka centrom mesta cez Stachus popri Frauenkirche a Michaelskirche až na Marienplatz. Následne prejazd metrom na prehliadku múzea automobilov značky BMW, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. Po tomto úžasnom zážitku si pozrieme Olympijský štadión Mníchov, kde sa uskutočnili mnohé športové disciplíny počas LOH 1972. Aby sme si dobre prezreli celý športový komplex, vyvezieme sa výťahom na vyhliadku do Olympijskej veže. Večer budeme obdivovať krásne adventné trhy na Marienplatz spolu s neogotickou radnicou. Nocľah v hoteli. (R)

3. deň: Mníchov
Po raňajkách prejazd metrom do centra mesta, kde si vyčleníme čas na individuálnu návštevu obchodov. Následne prejdeme peši na prehliadku Rezidenčného zámku rodiny Wittelsbacher prezentujúceho mimoriadne hodnotné zbierky. Po prehliadke zámku prejdeme popri Feldherrnhalle, Theatinerkirche a Hofgarten až k Ludwig-Maximilians Universität a k Siegestor. Čas na fakultatívny obed. Po obede navštívime Bavorské národné múzeum venované výstave sôch, tapisérií, porcelánu a krásnych vyrezávaných Betlehémov. Večer si prezrieme časť starého mesta, kde sa nachádza najstarší kostol mesta Peterskirche i neuveriteľne vyzdobený rokokový kostol nazývaný Asamkirche a budeme si užívať adventnú atmosféru mesta. Nocľah v hoteli. (R)

4. deň: Mníchov
Po raňajkách presun metrom na hlavnú železničnú stanicu, kde si odložíme batožinu. Následne prejazd metrom na Königsplatz, kde si pozrieme známe súsošie Propyläen a popri budove Glyptotheke prejdeme na prehliadku mimoriadne zaujímavej galérie výtvarného umenia Alte Pinokothek. Tu nájdeme diela takých majstrov ako boli Leonardo da Vinci, Rembrandt van Rijn, Peter Paul Rubens, Antoon van Dyck a ďalší. Pôjdeme sa pozrieť k budove, kde sa podpísal tzv. Mníchovský diktát. Čas na obed. Byť v Mníchove a nenavštíviť štadión a múzeum svetoznámeho futbalového klubu FC Bayern München by bolo chybou. Je to zážitok aj pre ľudí, ktorí nie sú zapálení futbaloví fanúšikovia. Záverom nášho pobytu si pôjdeme pozrieť najznámejší pivovar mesta, Hofbräuhaus. Večer odjazd vlakom späť do Bratislavy. (R)

5. deň: Mníchov – Viedeň – Bratislava – 520 km
Príjazd vlakom ráno do Bratislavy.

Miesto stretnutia: Bratislava, stanica Petržalka, vstupná hala

Čas stretnutia : 21:00

Cena obsahuje:
- prepravu osobným vlakom na trase Bratislava - Viedeň - Bratislava a na trase Viedeň - Mníchov - Viedeň prepravu rýchlikom v lôžkovom vagóne
- 2x ubytovanie v 3* hoteli v Mníchove
- 2x raňajky (R)
- poplatky za vstupy do všetkých objektov, múzeí, či pamätihodností v rámci programu
- cestovné na metro počas 3 dní pobytu
- služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
- obedy a večere
- cestovné a úrazové poistenie

Minimálny počet účastníkov: 10

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: