Nemecko - Mníchov detailne

Objednať


Od: 03.07.2024 Do: 08.07.2024 Cena: 549 €

Mníchov detailne

1. deň: Bratislava – Viedeň - Mníchov – 520 km
Odjazd vlakom z hlavnej stanice v Bratislave o 20:37 a pokračovanie v ceste v lôžkovom vagóne z Viedne o 23:27 priamo do Mníchova. 

2. deň: Mníchov
Príjazd ráno o 6:30 do Mníchova, odloženie batožiny do úschovne na železničnej stanici Hauptbahnhof. Nasledovať bude prechádzka centrom mesta cez námestie Stachus popri Frauenkirche a Michaelskirche až na Marienplatz, kde sa nachádza nádherná radnica. Odtiaľ popri zámku Altes Schloss prejdeme k zámku Residenzschloss slúžiacom kedysi ako sídlo kráľovskej rodiny Wittelsbacher. Po prehliadke jeho nádherných zbierok v samotnom palácovom komplexe, v klenotnici a v divadle si pôjdeme pozrieť úžasné Bavorské národné múzeum, ktoré ponúka bohaté zbierky od antiky, cez stredovek, renesanciu, ozdobný bavorský barok až po secesiu. Po prehliadkach sa vrátime na železničnú stanicu pre batožinu a pôjdeme sa ubytovať do hotela. (R)

3. deň: Mníchov
Dnešný deň začneme prehliadkou skvelého múzea automobilov značky BMW, ktoré patrí medzi najlepšie na svete a je pýchou obyvateľov bavorskej metropoly. K tomuto mestu jednoznačne patrí aj štadión Allianz Arena s múzeom svetoznámeho futbalového klubu FC Bayern München. Pokiaľ nám to čas umožní presunieme sa metrom do historickej časti mesta. Prejdeme sa popri Feldherrnhalle, Theatinerkirche a Hofgarten až k Ludwig-Maximilians Universität a k Siegestor. Samozrejme nevynecháme ani známu Anglickú záhradu. Nocľah v hoteli. (R)

4. deň: Mníchov
Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku mimoriadne pôsobivého zámku Nymphenburg nachádzajúceho sa na okraji bavorskej metropoly, ktorého súčasťou sú aj krásne a rozsiahle záhrady. Po prehliadke zámku si pôjdeme pozrieť informačné centrum olympijského komplexu, kde sa uskutočnili súťaže v mnohých športových disciplínach LOH 1972. Aby sme si získali dobrý prehľad nad celým športovým komplexom, vyvezieme sa výťahom na vyhliadku do Olympijskej veže. V prípade záujmu podvečer možnosť zaplávať si v olympijskom bazéne. Návrat do hotela. 

5. deň:
Po raňajkách presun metrom na stanicu München Ost, kde si odložíme batožinu. Následne prejazd metrom na Königsplatz, kde si pozrieme známe súsošie Propyläen a popri budove Glyptotheke prejdeme na prehliadku mimoriadne zaujímavej galérie výtvarného umenia Alte Pinokothek. Tu nájdeme diela takých majstrov ako boli Leonardo da Vinci, Rembrandt van Rijn, Peter Paul Rubens, Antoon van Dyck a ďalší. Pôjdeme sa pozrieť k budove zvanej Führerbau, kde sa podpísal pre naše národy osudný Mníchovský diktát.
V prípade dostatku času si pozrieme fakultatívne technické múzeum Deutsches Museum, patriace medzi najzaujímavejšie vo svete.
Večer si vychutnáme krásnu atmosféru mesta, pozrieme si najstarší kostol mesta Peterskirche i neuveriteľne vyzdobený rokokový kostol nazývaný Asamkirche. Záverom nášho pobytu si pôjdeme pozrieť najznámejší pivovar mesta, Hofbräuhaus. Neskoro večer odjazd vlakom späť do Bratislavy. (R)

6. deň: Mníchov – Viedeň – Bratislava
Príjazd ráno vlakom do Bratislavy o 9:23

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje cestovnému poriadku vlaku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Miesto stretnutia: Bratislava, hlavná stanica, vstupná hala

Čas stretnutia: 20:20

Cena obsahuje:
- prepravu osobným vlakom na trase Bratislava - Viedeň - Bratislava
- 3x ubytovanie  v dvojlôžkových izbách v 3* hoteli v Mníchove, jednolôžková izba je za príplatok
- 3x raňajky (R)
- poplatky za vstupy do všetkých objektov, múzeí, či pamätihodností v rámci programu
- služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
- obedy a večere
- preprava rýchlikom v lôžkovom vagóne na trase Viedeň - Mníchov - Viedeň v cene cca 200 eur
- cestovné náklady na MHD v Mníchove
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Mníchov detailne, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 8

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: