Názov krajiny znamená v preklade krajina ohňa v dôsledku aktívneho geologického podložia, vďaka ktorému sa na viacerých miestach objavuje láva a oheň. Azerbajdžan má najvyšší počet bahenných sopiek na svete a bohaté náleziská ropy a zemného plynu. Krajina je zaujímavá aj svojimi klimatickými zónami. Vyskytujú sa tu polopúšte i veľhory. Už v roku 1918 bola zákonom oddelená cirkev od štátu a ženy mali právo voliť. Stáročia tu spoločne v mieri žijú moslimovia, židia, kresťania a ortodoxní veriaci, ženy nechodia zahalené. V posledných rokoch zažíva krajina nebývalý rozmach vo všetkých oblastiach hospodárstva i života ľudí, má jeden z najvyšších prírastkov HDP na svete. Hlavné mesto sa dynamicky mení vďaka modernej architektúre.

Termín 29.06.2023 Cena: 1339

Uzbekistan je najľudnatejšou krajinou Strednej Ázie s rozlohou 9-krát väčšou ako je rozloha Slovenska. Prevažnú časť územia tvorí púšť Kyzylkum a delta rieky Amudarja. Na juhu sa do výšky vyše 4.000 m vypínajú vrcholy pohoria Ťanšan. Krajina má bohaté zásoby zemného plynu, približne 80% obyvateľstva žije v horských dolinách. Viaceré islamské stavebné pamiatky sú pod ochranou UNESCO a pripomínajú obdobia rozmachu tohto regiónu aj z čias vlády Timura. Spomedzi stredoázijských krajín sa jedná o najzaujímavejšiu krajinu, ktorá čaká na Vašu návštevu.

Termín 18.08.2023 Cena: 2820

Irán sa nachádza na historickom území Perzie, návštevníkom poskytuje nádherné pamätihodnosti a prírodné krásy. O pozitívnych stránkach tejto krajiny sa v našich médiách nedozvedáme. Ale žijú tam priateľskí a vzdelaní ľudia hrdí na svoju bohatú minulosť obdivujúci svojich básnikov a umelcov. Irán je islamskou krajinou s tak nádhernými pamiatkami svetskej i náboženskej architektúry, aké nenájdeme nikde inde na svete. Treba zdôrazniť, že Iránci nie sú Arabi, ale Peržania, ktorých krajina bola islamizovaná. Pod ochranou UNESCO je v súčasnosti dvadsaťštyri historických miest a oblastí z ktorých my navštívime desať. Okrem iného patria medzi ne pozostatky nádherného perzského mesta Persepolis, ako aj mesto Esfahan plné historických pamiatok, v ktorom strávime dva dni. Irán je krajinou plnou pozitívnych prekvapení. Radi Vám ju predstavíme aj s našim nemecky hovoriacim sprievodcom, ktorého slová budú samozrejme tlmočené.

Termín 21.09.2024 Cena: 2.895