Pozývame Vás na zaujímavý jednodňový zájazd k našim južným susedom za pamiatkami, ktoré dokladujú bohatú históriu krajiny spätej s našimi dejinami. Navštívime ojedinelé benediktínske opátstvo v Pannonhalme z konca 10. storočia zapísané na listine UNESCO v čase, keď ešte kvitne a rozváňa na priľahlom pozemku levandula. Prehliadneme si úžasný druhý najstarší žrebčín v Európe zameraný na chov arabských plnokrvníkov zapísaný tiež na listine UNESCO a v pevnosti Monostori v meste Komárom sa dozvieme veľa zaujímavostí o tomto strategickom obrannom mieste na Dunaji

Termín 15.06.2024 Cena: 68

Ponúkame Vám atraktívny jednodňový zájazd do Dolného Rakúska do obce Heldenberg, kde si pripomenieme najznámejšieho maršála rakúskeho mocnárstva i viaceré osobnosti rakúskej armády , oboznámime sa s chovom ušľachtilých koní z Lipice a pozrieme si nádherné historické vozidlá v múzeu automobilov. V obci Maissau budete žasnúť nad krásou ametystov priamo na mieste ich výskytu v skale a navštívime úžasné múzeum nerastov, ktoré svojou kvalitou i rozsahom je skutočne mimoriadne. Cestou domov si pozrieme historické centrum mesta Tulln a jeho pozoruhodnosti vrátane ojedinelého pamätníka.

Termín 15.04.2022 Cena: 59

Pozývame Vás na veľmi príjemnú ochutnávku vín v Burgenlande v obci Gols. Pravidelne sa tu prezentuje vyše 80 miestnych vinárov ponúkajúcich miestne lahodné vína. Jedná sa tu o najväčšiu koncentráciu pestovateľov hrozna a producentov vína v Rakúsku. Príďte sa uvolniť a zabaviť so svojimi priateľmi pri poháriku dobrého vína s možnosťou ochutnania miestnej kuchyne. Neoľutujete ako iní pred vami.

Termín 07.04.2024 Cena: 69

Pozývame Vás na jednodňový zájazd k našim západným susedom počas ktorého stihneme navštíviť dva zámky a jeden hrad. Každý z nich je veľmi zaujímavý a ponúka rozdielne expozície. Zámok Jaroměřice nad Rokytnou je oprávnene nazývaný moravské Versailles kvôli krásnemu interiéru a rozsiahlemu parku. Hrad Bítov menil viacerých majiteľov, čo sa podpísalo na jeho rozmanitej podobe, okrem iného ponúka ojedinelú zoologickú expozíciu. Zámok Vranov nad Dyjí s úžasnou polohou nad priehradou ponúka tiež krásny interiér a zbierku kameninových výrobkov. Nepremeškajte možnosť vidieť skutočne veľmi zaujímavé miesta. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 04.05.2024 Cena: 77

Pozývame Vás na jednodňový zájazd na Moravu, ktorá je nám blízka, napriek tomu mnohé jej zaujímavé miesta sú pre našich ľudí stále neznáme. Predstavíme Vám mimoriadne zaujímavý kostol v obci Křtiny, ktorý je dielom stavebného génia Jána Blažeja Santini Aichl. Zámok Rájec-Jestřebí pozitívne prekvapí každého návštevníka svojou podobou i veľkou knižnicou, v meste Blansko si pozrieme zámok s ojedinelou expozíciou a oboznámime sa s históriou miestneho dreveného kostolíka. V Černej Hore prenikneme do tajomstiev výroby piva a ochutnáme tam nielen pivo. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 11.05.2024 Cena: 70

Pozývame Vás na jednodňový zájazd k našim západným susedom. Budeme dodržiavať všetky potrebné opatrenia. Presunieme sa autobusom najprv úplne na sever do mesta Nový Jičín, ktoré zaujme svojim obrovským námestím, historickým centrom a pozoruhodným múzeom klobúkov. Mesto Vizovice je známe najmä výrobou destilátov značky Rudolf Jelínek, ale za prehliadku stojí aj miestny zámok. Na záver si pozrieme krásny park a kúpele v meste Luhačovice, kde pôsobil architekt Dušan Jurkovič. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 18.05.2024 Cena: 74

Ponúkame Vám jednodňový zájazd do neďalekých miest na Morave, počas ktorého navštívime mesto Mikulov a jeho zaujímavý zámok, v meste Znojmo si pozrieme vzácnu románsku rotundu sv. Kataríny a najväčšie mestské podzemie v Čechách. V zámku v Moravskom Krumlove sa kedysi nachádzala kolekcia obrazov Alfonza Muchu nazývaná Slovanská epopeja, my budeme mať možnosť pozrieť si výstavu v jeho rodnom meste Ivančice. Cestou domov sa zastavíme pri veľmi zaujímavom kostole v Rajhrade, na ktorého dnešnej podobe sa podpísal geniálny architekt Jan Blažej Santini Aichl. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 25.05.2024 Cena: 68

Pozývame Vás na jednodňový zájazd na Moravu, počas ktorého navštívime štyri zaujímavé miesta. Najprv si pozrieme perlu juhovýchodnej Moravy, zámok Milotice s krásnou záhradou. Zámok v Bučoviciach nám ponúka prehliadku zaujímavých renesančných priestorov s dvoma poznávacími okruhmi a na záver v obci Čejkovice absolvujeme exkurziu vo firme vyrábajúcej výborné čaje a následne si pozrieme úžasné Templárske pivnice a ochutnáme miestne výborné vína. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 01.06.2024 Cena: 82

Pozývame Vás na jednodňový zájazd k našim západným susedom. Zámok Námešť nad Oslavou zo 14. storočia ponúka výstavu gobelínov, obrazov a nábytku. Mesto Telč je perlou renesancie v Českej republike, ktorá je pod ochranou UNESCO a poskytuje ukážky života vtedajšej šľachty s množstvom exponátov a historických budov. Pivovar v Dačiciach sa preslávil predovšetkým vo filmovej tvorbe, my budeme absolvovať exkurziu vo výrobných priestoroch. Zámok v meste Jevišovice ponúka dve zaujímavé expozície a je známy tiež z filmovej tvorby. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 08.06.2024 Cena: 82

Ponúkame Vám jednodňový zájazd na Moravu, ktorého cieľom je spoznanie najvýznamnejších pamätihodností mesta Olomouc a prehliadka zámku Čechy pod Kosířem, ktorý zažil najlepšie časy svojho rozvoja, keď bol v majetku rodiny portugalského vyslanca na habsburskom dvore. Na zámku sa často zdržiaval známy maliar Josef Mánes. Olomouc bol do začiatku 17. storočia druhým najväčším mestom v českom kráľovstve, čo potvrdzujú mnohé významné sakrálne i svetské stavby, v meste je sídlo druhej najstaršej univerzity krajiny založenej v roku 1573. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 15.06.2024 Cena: 67

Pozývame Vás na jednodňový zájazd k našim západným susedom počas ktorého navštívime niekoľko zaujímavých miest. Prvým je ojedinelý hrad Pernštejn, ktorý si zahral kulisy vo viacerých českých rozprávkach, druhým je mesto Polička obkolesené krásne zachovalým mestským opevnením. Zámok v meste Litomyšl je súčasťou historického dedičstva ľudstva chráneného organizáciou UNESCO, v jeho areáli sa narodil hudobný skladateľ Bedřich Smetana. Na záver si pozrieme historickú časť mesta Svitavy, kde sa narodil známy podnikateľ Oskar Schindler pôsobiaci počas 2. svetovej vojny. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 22.06.2024 Cena: 83

Pozývame Vás na jednodňový zájazd k našim západným susedom počas ktorého si najprv pozrieme v Starom Měste ojedinelú ZOO a zbierku automobilových veteránov. Ďalej navštívime úžasné mesto Kroměříž, ktoré je so svojimi viacerými pamätihodnosťami pod ochranou organizácie UNESCO. Najkrajšou pamiatkou je určite arcibiskupský palác s krásnym interiérom a priľahlou záhradou a očarujúca je aj nádherná Květná záhrada. Návštevou Múzea Karla Kryla si pripomenieme tohto vynikajúceho skladateľa, speváka, textára a gitaristu. Cestu ukončíme prehliadkou historického jadra mesta Uherské Hradiště. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 29.06.2024 Cena: 68

Pozývame Vás na jednodňový zájazd na Moravu počas ktorého navštívime dve miesta pod ochranou UNESCO, a síce Třebíč s ojedinelou románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa a zachovalou židovskou štvrťou a Ždár nad Sázavou známy predovšetkým stavebnými pamiatkami realizovanými staviteľom Janom Blažejom Santini Aichl. Prekvapí Vás krásne vyzdobený kostol v Polnej a na záver si pozrieme cenné pamätihodnosti v meste Boskovice spojené nielen so židovskou minulosťou tohto mesta ale aj s prítomnosťou šľachtického rodu Mensdorff-Pouilly. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 06.07.2024 Cena: 68

Ponúkame Vám na obohatenie všedných dní jednodňový zájazd na Moravu s návštevou viacerých zaujímavostí tohto regiónu. Priamo z Bratislavy odjazd na prehliadku hradu Buchlov, ktorý patril spolu so zámkom Buchlovice významnému rodu Berchtold a sú veľkou pozoruhodnosťou tohto regiónu po stránke stavebnej i vystavenými zbierkovými predmetmi. Po prehliadke si v obci Kunovice pozrieme exponáty leteckého múzea. Na záver si v meste Uherský Brod pripomenieme Jána Amosa Komenského. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 13.07.2024 Cena: 74

Ponúkame Vám jednodňový zájazd na Moravu, v programe ktorého sú návšteva krásnej baziliky vo Velehrade, mesto Zlín vybudované ako centrum výroby topánok za čias pôsobenia legendárneho podnikateľa Tomáša Baťu a prehliadka neďalekej ZOO Zlín. Tu sú zvieratá rozdelené v jednotlivých sekciách podľa kontinentov, ktoré sú ich prirodzeným prostredím. Súčasťou vstupenky je aj prehliadka krásneho neogotického zámku Lešná. Posledným bodom programu zájazdu je prehliadka secesných pamiatok v meste Prostějov, ktoré sa preslávilo predovšetkým ako centrum odevného priemyslu. Všetky vstupy sú obsiahnuté v cene zájazdu.

Termín 20.07.2024 Cena: 72