Česká republika - južná Morava

Objednať


Od: 30.04.2024 Do: 04.05.2024 Cena: 399 €

Južná Morava

1. deň: Bratislava – Břeclav - Hodonín – Lednice – Valtice - 150 km
Odjazd z Bratislavy o 8.00 od Športovej haly na Pasienkoch v Bratislave. Zastavíme sa v meste Hodonín, kde si expozíciou v múzeu pripomenieme najvýznamnejšieho miestneho rodáka, prvého čs. prezidenta T. G. Masaryka. Lednicko-Valtický areál je zapísaný na listine kultúrno-prírodného dedičstva ľudstva UNESCO. Vybudoval ho rod Liechtenstein, nechal tu postaviť množstvo zaujímavých budov. Zámok v Lednici si prezrieme v kniežacom okruhu, nevynecháme ani miestny nádherný skleník a prejdeme sa parkom až k jedinému minaretu v Čechách. Ubytovanie v okolí Valtic.

2. deň: Valtice - Mikulov - Rajhrad - Moravský Krumlov - Ivančice - 105 km
Po raňajkách prehliadka zámku vo Valticiach a návšteva miestnych nádherných vinných pivníc, kde ochutnáme výborné moravské vína. V týchto pivniciach sídli Národný salón vín ČR. Následne prejazd do mesta Mikulov, kde si pozrieme historické jadro mesta a miestny zámok. Voľno na obed. Cestou ďalej sa zastavíme pri komplexe rádu benediktínov a kostole sv. Petra a Pavla v Rajhrade, prehliadka chrámu. V Moravskom Krumlove je zámok, v ktorom sa v minulosti nachádzalo 20 obrazov úžasného diela Alfonza Muchu, Slovanská epopeja. Odjazd na ubytovanie pri Ivančiciach. (R)

3. deň: Ivančice - Náměsť nad Oslavou - Jaroměřice nad Rokytnou - 55 km
Najslávnejším rodákov z Ivančíc je maliar tzv. Belle epoque, Alfonz Mucha. Navštívime jeho múzeum, ktoré je venované aj známemu českému hercovi Vladimírovi Menšíkovi. V Námešti nad Oslavou sa nachádza renesančný zámok s expozíciou venovanou gobelínom, obrazom, historickému nábytku. V Jaroměřicích nad Rokytnou navštívime krásne upravený najrozsiahlejší barokový zámok v Čechách nazývaný aj moravské "Versailles".. Na zámku sa pravidelne uskutočňuje spevácka súťaž operných spevákov založená Petrom Dvorským. Odjazd na ubytovanie k Moravským Budějoviciam (R)

4. deň: Jaroměřice - Moravské Budějovice - Vranov nad Dyjí - Znojmo - 56 km
Po krátkej prechádzke Moravskými Budějovicami prejazd k zámku vo Vranove nad Dyjí, ktorý patrí medzi najpozoruhodnejšie svetské stavby stredoeurópskeho baroka a vznikol prestavbou z románskogotického hradu. Voľný čas na obed. Následne prejazd do mesta Znojmo známeho u nás najmä spracovaním výborných uhoriek. Pozrieme si rotundu sv. Kataríny, znojemský hrad a niekoľkoposchodové podzemie, najväčšie v republike.
Ubytovanie v Znojme. (R)

5. deň: Znojmo - Retz - Hollabrunn - Klosterneuburg - Eckartsau - Bratislava – 175 km
Po raňajkách prejdeme cez hranicu do Rakúska. Cestou sa zastavíme v partnerskom meste Znojma, v meste Retz, kde sa usporadúva známy tekvicový festival. Neďaleko odtiaľ je okresné mesto Hollabrunn. Mesto Klosterneuburg bolo v minulosti hlavným sídelným miestom rodu Babenberg, navštívime tu vzácny románsky kostol augustiniánskeho kláštora prestavaný neskôr v barokovom štýle. V obci Eckarstau si pozrieme zámok, kde abdikoval posledný rakúsky cisár a zároveň náš posledný kráľ. Návrat domov vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch                                                                            

Čas odjazdu : 8:00

Cena zájazdu: 365 eur

Cena obsahuje:
- preprava autobusom slovenského prepravcu
- 4x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
- 4x raňajky (R)
- vstupy do pamätihodností v rámci programu
- služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
- obedy a večere
- cestovné a úrazové poistenie účastníkov zájazdu

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Južná Morava, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 22


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: