Česká republika - Do Pardubíc i víc

Objednať


Od: 18.07.2024 Do: 21.07.2024 Cena: 325 €

Do Pardubíc i víc

1. deň: Bratislava – Blansko – Černá Hora - Boskovice – Svitavy – 230 km
Odjazd ráno o 7:45 smer Morava. V meste Blansko sa nachádzali známe zlievarenské závody, ktorých výrobky môžeme dnes obdivovať na miestnom zámku. A tam sa aj oboznámime s osudom ženy, ktorá sa mohla stať anglickou kráľovnou. Pivovar v Černej Hore, založený už v roku 1530, vyrába okrem piva aj veľa druhov nealkoholických nápojov na báze chmelu. Všetko o varení piva sa dozvieme počas zaujímavej exkurzie. Mesto Boskovice je známe hodnotnými pamätihodnosťami pripomínajúcimi židovskú minulosť mesta, ale aj miestnym hradom a zámkom. Ubytovanie sa v hoteli v meste Svitavy.

2. deň: Svitavy – Litomyšl - Podlažice – Holice - Sezemice - Pardubice – 90 km
Po raňajkách prehliadka mesta Svitavy, v ktorom sa narodil známy Oscar Schindler. Následne odjazd do mesta Litomyšl, kde sa zameriame na zámok, ktorý je pod ochranou UNESCO. V zámockom areáli sa narodil v roku 1824 svetoznámy hudobný skladateľ Bedřich Smetana. Ďalej sa presunieme do kláštora v obci Podlažice, kde budeme mať možnosť pozrieť si kópiu tzv. "Codexu Gigas". Je to najväčšia kniha na svete písaná rukou, nazývaná aj "Diablová biblia", ktorá bola ukoristená koncom 30 ročnej vojny švédskymi vojakmi. V obci Holice sa narodil v roku 1847 známy cestovateľ po Afrike, Emil Holub. Prezrieme si tu zaujímavé múzeum venované jeho objaviteľským cestám. V prípade záujmu si v obci Sezemice pozrieme súkromné múzeum vystavujúce približne 160 motocyklov zo 70-tych a 80-tych rokov minulého storočia. Mesto Pardubice, známe najmä dostihmi a perníkmi, má veľmi pekné stredoveké jadro mesta, zaujímavý renesančný zámok a veľa krásnych budov z obdobia 1. republiky. Ubytovanie sa v hoteli v Pardubiciach. (R)

3. deň: Pardubice - Rybitví - Lázně Bohdaneč - Čáslav - Ledeč nad Sázavou - Světlá nad Sázavou - Havličkuv Brod - 95 km
Po prehliadke mesta Pardubice prejazd cez obec Rybitví, známej z piesne českej skupiny Yo Yo Band. Zastavíme sa v kúpeľoch Bohdaneč, ktoré sú určené na liečenie chorôb pohybového aparátu. Mesto Čáslav sa spája so svojim svetoznámym rodákom, režisérom Milošom Formanom. V mestečku Ledeč nad Sázavou si pozrieme na miestnom hrade múzeum venované nestorovi českých skautov, autorovi Rýchlych šípov, spisovateľovi Jaroslavovi Foglarovi. Zámok v meste Světlá nad Sázavou nás prekvapí svojou výborne zachovalou podobou a ponúkne nám veľmi peknú zbierku dobového skla, hodín a obrazov. Mesto Havličkov Brod je spojené predovšetkým s českým národným dejateľom Karlom Havličkom Borovským. Ubytovanie sa v blízkosti Havličkovho Brodu. (R)

4. deň: Havličkuv Brod - Hlinsko - Polička - Svojanov - Lysice - Bratislava - 280 km
Po raňajkách prejazd cez mesto Hlinsko do mesta Polička, rodiska hudobného skladateľa Bohuslava Martinu, ktorého historické centrum obkolesené pôvodnými stredovekými hradbami má niekoľko pozoruhodných stavieb. Neďaleký hrad Svojanov založený začiatkom 13. storočia patrí medzi najstaršie gotické hrady v Čechách a v kombinácii s empírovým štýlom tvorí zaujímavý celok. Zámok Lysice vyniká bohato zdobeným interiérom a ojedinelou zámockou záhradou s promenádnou kolonádou. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici

Čas odjazdu: 7:45

Cena obsahuje:
• prepravu autobusom slovenského prepravcu
• 3x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
• 3x raňajky (R)
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Do Pardubíc i víc, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:
14
 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: