Česká republika - západná Morava

Objednať


Od: 03.07.2024 Do: 07.07.2024 Cena: 415 €

 

Západná Morava

1. deň: Bratislava - Třebíč -Telč - 240 km
Odjazd z Bratislavy o 7:30 spoza Športovej haly na Pasienkoch v Bratislave. V meste Třebíč sa nachádza zaujímavá židovská štvrť a cintorín, ktoré sú pod ochranou UNESCO. Nemenej zaujímavá je románsko-gotická bazilika sv. Prokopa zachovaná v pôvodnom stave. Renesančné mesto Telč požívajúce tiež štatút ochrany organizáciou UNESCO má nádherné historické jadro, ktorému dominuje centrálne námestie a v jeho spodnej časti výnimočný renesančný zámok. V zámku budeme obdivovať nádherné kazetové stropy, rytiersku sálu, či zbierku porcelánu a zbraní. Ubytovanie v Telči.

2. deň: Telč - Třešť - Jihlava - Žďár nad Sázavou - 35 km
Po raňajkách prejazd do mesta Třešť, kde si pozrieme najväčšie slnečné hodiny v republike i historické jadro. Mesto Jihlava je centrom Vysočiny, nachádzajú sa v ňom pekné renesančné domy a niekoľko zaujímavých barokových fontán. V Žďári nad Sázavou si pozrieme zámok patriaci rodine Kinských, zaujímavý konventný kostol a mimoriadne múzeum knihy, najväčšie svojho druhu v Európe. Ubytovanie v Žďári nad Sázavou. (R)

3. deň: Ždár nad Sázavou - Zelená Hora - Polička - Svitavy - 100 km
Na okraji mesta sa nachádza výnimočná stavba zapísaná na zozname UNESCO vystavaná na kruhovom pôdoryse, ktorá je dielom Jána Blažeja Santini Aichla, pútnický kostol sv. Jána Nepomuckého na Zelenej Hore. Mesto Polička sa môže pochváliť výnimočne zachovalým mestským opevnením z 2. polovice 14. storočia, ktoré je spevnené 19 vežami. V roku 1890 sa tu narodil svetoznámy hudobný skladateľ Bohuslav Martinu, nachádza sa tu jeho múzeum. Mesto Svitavy upúta pekným historickým centrom. Ubytovanie vo Svitavách. (R)

4. deň: Svitavy - Svojanov - Pernštejn - Černá Hora - 80 km
Počiatky výstavby hradu Svojanov spadajú na koniec 13. storočia, obdobie vlády Přemysla Otakara II. Prehliadka hradu i zámockej časti z 18. storočia. Úžasný hrad Pernštejn bol kulisou mnohých filmových rozprávok, patrí medzi najzaujímavejšie v Českej republike a pripomína trochu náš Oravský hrad. V najstaršom pivovare na Morave v Českej Hore zistíme, že varenie piva je pomerne komplikovaný proces, ale výsledok stojí za námahu. Ubytovanie v 4* hoteli v Černej Hore. (R)

5. deň: Černá Hora - Blansko - Rájec-Jestřebí - Lysice - Černá hora - 35 km

Na zámku v Blansku spoznáme jeho históriu, prezrieme si zaujímavú expozíciu pozostávajúcu najmä z miestnej produkcie kovových odliatkov a spoznáme osud ženy, ktorá sa skoro stala britskou kráľovnou. Rokokovo-klasicistický zámok Rájec-Jestřebí bol v majetku rodiny Salm, má veľkú knižnicu, v záhrade sa pestuje cez 150 druhov kamélií. Zámok Lysice obsahuje bohaté zbierky nábytku, skla, porcelánu, vzácnu zbierku zbraní, dve knižnice a predmety dovezené z Orientu. Veľmi zaujímavá je zámocká záhrada otvorená v letných mesiacoch.
Ubytovanie vo 4*hoteli v Černej Hore. (R)

6. deň: Černá Hora - Boskovice - Plumlov - Prostějov - Bratislava - 240 km
V meste Boskovice sa nachádzajú ruiny gotického hradu, zaujímavý zámok a ojedinelá židovská štvrť. Ranogotický hrad Plumlov prestavaný v období baroka sa nádherne zrkadlí v neďalekom jazere a ponúka zbierku klavírov a kňazských ornátov. Mesto Prostějov nás prekvapí zaujímavým centrom, ktorému dominuje výnimočná radnica z obdobia secesie. Návrat domov v neskorých večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto : Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici

Čas odjazdu: 8:00

Cena obsahuje:
• prepravu autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 3x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
• 2x ubytovanie v 4* hoteli v dvojposteľových izbách
• 5x raňajky (R)
• služby slovenského sprievodcu
• vstupy do pamätihodností v rámci programu

Cena neobsahuje:
- obedy
- večere
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Západná Morava, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 20


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: