Belgické kráľovstvo - Flámsko

Objednať


Od: 05.07.2024 Do: 13.07.2024 Cena: 1450 €

Belgické kráľovstvo - Flámsko

1. deň: Bratislava – Linz – Regensburg – Norimberg – Mainz - 840 km
Odjazd z Bratislavy v smerom na Linz, Regensburg a Norimberg až do Mainzu, hlavného mesta nemeckej spolkovej krajiny Rheinland-Pfalz. Mainz je známy ako miesto bujarých fašiangových osláv, z historických stavieb je to šesťvežový románsky dóm sv. Martina a sv. Štefana, krásna renesančná fontána, múzeum venované miestnemu rodákovi Johannovi Gutenbergovi, miestny barokový zámok s expozíciou rímsko-nemeckého múzea, či gotický kostol s farebnými vitrážami od Marca Chagala. Mainz je zároveň centrom vinárskej oblasti pri Rýne. Nocľah v Manzi.

2. deň: Mainz – Spa - Tongeren - Hasselt - Diest - 340 km
Dnes prekročíme hranicu do Belgického kráľovstva a prvom zastávkou bude kúpeľné mesto Spa, ktoré dalo pomenovanie v angličtine pre kúpele všeobecne a predstavuje najznámejšie kúpele Belgicka. Mesto Tongeren je najstarším mestom Belgicka, kde sa už v 2. storočí spomína rušný trh. Prvé mestské opevnenie v dĺžke 4500 m pochádza tiež z tohto obdobia. Dodnes sa zachovalo asi 1500 m v ruinách. Gotická bazilika Panny Márie je najväčšou historickou stavbou provincie Limburg. V hlavnom meste provincie, v meste Hasselt sa nachádza Nationaale Jenevermuseum zaoberajúce sa výrobou jalovcovej pálenky, ktorá toto mesto najviac preslávila. V gotickej St. Quintinuskathedrale je umiestnené Beiaardmuseum venované zvonkohre. Po ubytovaní sa v meste Diest zájdeme do historického centra kde na hlavnom námestí sú pekné historické domy vrátane gotického kostola Sulpitiuskerk, za ktorým sa nachádza 5 ton vážiaci kanón z 15. storočia nazývaný Zúrivá Berta. Nocľah v meste Diest. (R)

3. deň: Diest – Averbode – Scherpenheuvel - Leuven – Tervuren - Brussel – 80 km
Po raňajkách krátka prehliadka miestneho Beginjhofu a odjazd k významnému barokovému kláštornému komplexu v Averbode. Za najcennejšiu barokovú stavbu Belgicka sa pokladá pútnický mariánsky kostol v Scherpenheuvel. Prejazd do starobylého univerzitného mesta Leuven, ktoré sa pýši najstaršou univerzitou krajiny z roku 1425, nádhernou gotickou radnicou (UNESCO), katedrálou sv. Petra, tržnicou súkna a inými krásnymi stavbami. V Tervuren je Kráľovské múzeum strednej Afrike v ktorom sú zhromaždené predmety z Belgického Konga z čias, keď toto obrovské územie vlastnil belgický kráľ Leopold II.
V rámci časových možností autobusová a pešia prehliadka hlavného mesta krajiny s takými pamätihodnosťami ako sú veľtržný areál a futbalový štadión Heysel, park Brupark so stavbou Atómia, čínsky pavilón, japonská veža, Grand Place, Hotel de Ville, Palais Royale, Notre-Dame des Victoires du Sablon, katedrála sv. Michala a sv. Gudule, fontána Manneken-Pis a iné. Ubytovanie v okolí mesta Brussel. (R)4.deň: Brussel - Gent – 60 km
Po raňajkách dokončenie prehliadky Bruselu a prejazd do prístavného mesta Gent. Prehliadka rodiska významného cisára Karla V., ktorý bol vo svojej dobe pokladaný za vládcu sveta. Gent bol dlho považovaný za najkrajšie mesto kontinentu po Paríži. Nádherná radnica, hrad Gravensteen, tržnica Lakenhalles, budova Belfried s vežou a výnimočnou zvonkohrou (UNESCO). V katedrále sv. Bavona si pozrieme mimoriadne cenný oltár od bratov Jana a Huberta van Eyck, ktorý je zaradený medzi 7 belgických umeleckých skvostov, ďalej kostol sv. Mikuláša a iné pamätihodnosti mesta. Ubytovanie v meste Gent. (R)

5. deň: Gent - Brugge - Oostende - 80 km
Prejazd do jedného z najkrajších historických miest sveta, mesto Bruggy, nachádzajúce sa pod ochranou UNESCO. Prehliadka historickej časti mesta vrátane Grote Markt, veže Belfort (UNESCO) so známou zvonkohrou, Baziliky sv. Krvi, budovy Starého kancelárstva, Justičného paláca, nádhernej gotickej radnice, gotického kostola Panny Márie so sochou Panny Márie s Jezuliatkom od Michelangela Buonarotiho, nemocnice sv. Jána s Múzeom Memlingen, či kostola sv. Záchrancu. Nevynecháme ani nezabudnuteľnú plavbu loďkou po miestnych kanáloch, čo pre návštevníka potvrdí prezývku tohto mesta Benátky severu.
Po prehliadke mesta odjazd do kúpeľného mesta Oostende na pobreží kanála La Manche. Krásna Promenáda kráľa Alberta I., kúpeľný salón, Európska veža a krásne piesočné pláže s dunami. Možnosť ochutnať lahodné čerstvé ustrice, miestnu špecialitu. Ubytovanie na mieste. (R)

6. deň: Oostende – De Haan - Knokke Heist - Antverpy – 125 km
Prejazd popri meste De Haan s veterným mlynom. Knokke Heist sú najväčšími prímorskými plážami s množstvom hotelov. Príjazd do mesta diamantov, významného prístavu, kultúrneho centra Flámov, najväčšieho mesta krajiny, Antverpy. Prehliadku začneme od monumentálnej železničnej stanice prechádzkou po obchodnej tepne mesta Meir až k prvému mrakodrapu Európy zvanému Torengebouw. Cestou si pozrieme kostol sv. Jakuba, kráľovský palác, Múzeum P. P. Rubensa, námestie Grote Markt, radnicu, výnimočnú sedemloďovú katedrálu Panny Márie, Provinčné múzeum diamantov, starú burzu, tržnicu mäsa, pivovarnícky dom, kostol sv. Pavla, hrad Steen a nábrežie rieky Schelde. Ubytovanie v Antverpách. (R)7. deň: Antverpy - Mechelen – Liége - Echternach - 285 km

Odjazd ráno do neďalekého mesta Mechelen ležiacom na rieke Dyle, ktoré bolo v minulosti hlavným mestom celého Holandska. Hodné pozretia sú Grote Markt s historickou radnicou, Schepenhuis, niekdajšie sídlo konšelov a Gerechtshof, budova súdneho dvora, ktorá bola sídlom Markéty Rakúskej, regentky Holandska. Dom Vrouwziekenhuis vlastní jedinečnú zbierku ručných prác rádu begináží. Najvýraznejšou stavbou je mohutná katedrála sv. Romualda postavená v slohu brabantskej gotiky. V katedrále sv. Jána sa nachádza triptych Zázračný rybolov od P. P. Rubensa. V kostole sv. Jána visí triptych Klaňanie Troch kráľa od toho istého umelca. Po prehliadke presun popri valónskom meste Liége na ubytovanie v najstaršom meste Luxemburského veľkovojvodstva, Echternach. (R)

8. deň: Echternach – Trier – Karlsruhe – Ludwigsburg – Esslingen – Ulm - 425 km
Ráno odjazd do najstaršieho mesta Nemecka, Trier, ktoré je známe predovšetkým kvôli úžasnej mestskej bráne Porta Nigra z rímskeho obdobia, najväčšej svojho druhu na sever od Álp. Začiatkom 4. st. n.l. tu sídlil cisár Konštantín Veľký. Zaujímavé sú hlavné námestie, Aula Palatína, niekdajšie cisárske kúpele, Dóm a rodný dom Karla Marxa. Okolie mesta tvorí krásna vinárska oblasť. Karlsruhe je niekdajšie veľkovojvodské sídlo, ktorého zámok tvorí centrálnu časť mesta. Na hlavnom námestí stojí zaujímavá pyramída, v Štátnej umeleckej galérii sú vystavené obrazy svetovo známych i nemeckých maliarov. Mesto Ludwigsburg je niekdajšie rezidenčné sídlo vojvodu Eberharda Ludwiga von Württemberg, ktorý tu nechal vybudovať najväčší barokový zámok Nemecka prezývaný švábske Versailles. V meste je aj porcelánová manufaktúra a firma vyrábajúca organy. Mesto Esslingen ponúka krásne zachovalé stredoveké mesto s hrazdenými stavbami, radnicou s astronomickými hodinami a zvonkohrou ako aj najstaršiu firmu z roku 1826 vyrábajúcu šumivé vína na území Nemecka. Ubytovanie v historickom meste Ulm. (R)

9. deň: Ulm – Augsburg – Burghausen – Braunau am Inn - Bratislava - 660 km
Mesto Ulm ležiace pri Dunaji je na celom svete známe predovšetkým gotickou katedrálou zo 16. storočia s najvyššou vežou na svete merajúcou 161 m. Narodil sa tu Albert Einstein. Mesto Augsburg je známe predovšetkým ako centrum evanjelikov augsburgského vyznania a ako sídelné mesto vplyvnej obchodníckej a bankárskej rodiny Fugger. V roku 1516 založila táto bohatá rodina prvé sociálne sídllisko na svete pre schudobnených ľudí, ktoré dodnes poskytuje lacné ubytovanie. Hrad Burghausen patriaci v minulosti rodu Wittelsbacher môžeme rozlohou svojich stavieb 1,1 km2 zaradiť medzi najväčšie hrady na svete. Pri meste Braunau ami Inn sa dostaneme na rakúske územie a návrat do Bratislavy predpokladáme v neskorých večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, či ubytovaní, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: Bratislava, parkovacie miesto Q pred 3 vežami za Športovou halou na Pasienkoch na Bajkalskej ulici

Celkový počet km:  cca 2800

Čas odjazdu: 7:00

Cena obsahuje:
• prepravu autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 8x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 8x raňajky
• daň z ubytovania v hoteloch
• služby slovenského sprievodcu
• vstupy do pamätihodností vo Flámsku v rámci programu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Flámsko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 6


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: