Belgické kráľovstvo - Flámsko

Objednať


Od: 27.07.2023 Do: 04.08.2023 Cena: 1240 €

Belgické kráľovstvo - Flámsko

1. deň: Bratislava – Linz – Regenburg – Norimberg – Wiesbaden - 840 km
Odjazd z Bratislavy vo štvrtok smerom na Linz, v prípade možnosti zastavenie sa v Norimbergu, rodisku významného maliara Alberta Dürera. Ubytovanie v meste Wiesbanden.

2. deň: Wiesbaden – Alden Biesen – Hasselt - Diest - 340 km
Mesto Wiesbaden je hlavným mestom spolkovej krajiny Hessen a je známe viac ako 20 termálnymi prameňmi. Kúpeľná oblasť s parkom a množstvom zelene dávajú mestu svieži zelený charakter. V kúpeľoch je 130 m dlhá stĺpová kolonáda, najdlhšia v Európe. Zámok Biebrich slúžil ako rezidencia vojvodov z Nassau. V Alden Biesen navštívime zámok z roku 1543 označovaný za architektonický skvost. V hlavnom meste provincie Limburg meste Hasselt sa nachádza múzeum venované výrobe jalovcovej pálenky, ktorá toto mesto najviac preslávila. V meste je množstvo športovísk i prvá japonská záhrada v Európe, ktorú chceme navštíviť. Ubytovanie v okolí mesta. (R)3. deň: Diest – Leuven – Brusel – 62 km
V meste Diest stoja za pozretie domy starých pivovarov a dom bekyní. Prejazd do starobylého univerzitného mesta Leuven, ktoré sa pýši najstaršou univerzitou krajiny z roku 1425, nádhernou gotickou radnicou, katedrálou sv. Petra, tržnicou súkna a inými krásnymi stavbami. Autobusová a pešia prehliadka hlavného mesta krajiny s takými pamätihodnosťami ako sú veľtržný areál a futbalový štadión Heysel, park Brupark so stavbou Atómia, čínsky pavilón, japonská veža, Grand Place, Palais Royale, Notre-Dame des Victoires du Sablon, katedrála sv. Michala a sv. Guduly, fontána Manneken-Pis a iné. Ubytovanie na okraji mesta Brusel. (R)4.deň: Brusel - Gent – 60 km
Po raňajkách dokončenie prehliadky Bruselu a prejazd do prístavného mesta Gent. Prehliadka rodiska významného cisára Karla V., ktorý bol vo svojej dobe pokladaný za vládcu sveta. Gent bol dlho považovaný za najkrajšie mesto kontinentu po Paríži. Nádherná radnica, hrad Gravensteen, tržnica Lakenhalle, budova s vežou Belfried a výnimočnou zvonkohrou (UNESCO), katedrála sv. Bavona s oltárom od bratov van Eyck zaradeným medzi 7 belgických umeleckých skvostov, kostol sv. Mikuláša a iné pamätihodnosti mesta. Ubytovanie v meste. (R)

5. deň: Gent - Brugge - Oostende - 80 km
Prejazd do jedného z najkrajších historických miest sveta, mesto Brugge, nachádzajúce sa pod ochranou UNESCO. Prehliadka historickej časti mesta vrátane Grote Markt, tržnice, Baziliky sv. Krvi, gotického kostola Panny Márie, Múzea stredovekej pokladnice a veže Belfort so známou zvonkohrou, ktorá je pod ochranou UNESCO. Nevynecháme ani pôsobivú plavbu loďkou cez mesto.
Odjazd do kúpeľného mesta Oostende na pobreží kanála La Manche. Krásna Promenáda kráľa Alberta I., kúpeľný salón, Európska veža a vynikajúce piesočné pláže s dunami. Možnosť ochutnať lahodné čerstvé ustrice, miestnu špecialitu. Ubytovanie v okolí. (R)

6. deň: Oostende – De Haan - Knokke Heist - Antwerpen – 125 km
Prejazd popri meste De Haan s veterným mlynom. Knokke Heist sú najväčšími prímorskými plážami s množstvom hotelov. Príjazd do mesta diamantov, významného prístavu, kultúrneho centra Flámov, najväčšieho mesta krajiny, Antwerpen. Prehliadka časti mesta ako hrad Steen, kostol sv. Pavla, kostol sv. Bartolomea, sedemloďová katedrála Panny Márie, Provinčné múzeum diamantov, Grote Markt, radnica, prvý mrakodrap Európy, obchodná tepna mesta Meir s kráľovským palácom, Múzeum P. P. Rubensa a iné. Ubytovanie v južnej časti mesta, kde strávime dve noci. (R)7. deň: Antwerpen - Mechelen - 25 km
Dokončenie prehliadky mesta Antwerpen. Následne prehliadka mesta Mechelen, kde ochutnáme pivo v pivárni Brouwerij Het Anker. V meste sú gotické a barokové pamiatky vrátane radnice, súdneho dvora, katedrály sv. Romualda. Návštívime miestne Múzeum umeleckých hodín. Nocľah v hoteli predchádzajúceho dňa. (R)

8. deň: Mechelen – Aachen - Kolín nad Rýnom – Frankfurt nad Mohanom – Würzburg – 550 km
Odjazd do Nemecka, kde sa zastavíme v meste Aachen a pozrieme si miestny dóm zapísaný na listine UNESCO, v ktorom bolo do roku 1531 korunovaných vyše 30 nemeckých kráľov. Kolín nad Rýnom je tiež známy miestnou katedrálou so vzácnou klenotnicou zapísanou na listine UNESCO a viacerými románskymi kostolmi. Naopak, vo Frankfurte nad Mohanom uvidíme najväčšiu koncentráciu moderných mrakodrapov v Európe. V meste Würzburg sa ponúka prehliadka krásnej kniežacej rezidencie s najväčšou stropnou barokovou maľbou na svete tiež zapísanej na listine UNESCO. Ubytovanie v meste Würzburg. (R)

9. deň: Würzburg - Norimberg – Regensburg – Straubing – Bratislava - 705 km
Po raňajkách odjazd smerom do Norimbergu, ktorý sa preslávil ako mesto hračiek, mesto konania krásnych adventných trhov, ako rodisko maliara Albrechta Dürera i ako miesto obrovských nacistických vojenských zhromaždení, či ako miesto konania procesu súdiaceho bývalých nacistických pohlavárov. Slobodné ríšske mesto Regensburg pod ochranou UNESCO je známe mnohými patricijskými domami v historickej časti mesta. Návrat domov vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, či ubytovaní, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: Bratislava, parkovacie miesto Q pred 3 vežami za Športovou halou na Pasienkoch na Bajkalskej ulici

Celkový počet km:  cca 2800

Čas odjazdu: 7:00

Cena zájazdu: 1240 eur

Cena obsahuje:
• preprava mikrobusom VW Caravella slovenského prepravcu na celej trase
• 8x ubytovanie prevažne v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• služby slovenského sprievodcu
• vstupy do všetkých pamätihodností a múzeí v rámci programu

Cena neobsahuje:
• stravu
• úhradu mestských daní v hoteloch
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Flámsko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 7


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: