Švédske kráľovstvo - Stockholm

Objednať


Od: 29.07.2024 Do: 02.08.2024 Cena: 629 €

Švédske kráľovstvo - Stockholm

1. deň: Bratislava - Schwechat -  Stockholm
Prejazd autobusom z Bratislavy do Schwechatu a odlet z letiska v Schwechate na letisko Arlanda pri Stockholme. Prejazd shuttle busom do centra mesta a následne do hotela. V podvečer prehliadka Múzea stredoveku a krátka prehliadka historického centra mesta. Ubytovanie v Stockholme. 

2. deň: Stockholm
Pokračovanie v prehliadke historického centra mesta vrátane významných kostolov Storkyrkan a Tyska Kyrkan. Návšteva významného sídla šľachtických rodov švédskeho kráľovstva zvaného Riddarhuset neďaleko kráľovského paláca. Prevezieme sa MHD na návštevu radnice, kde sa pravidelne odovzdávajú Nobelove ceny. Následne prejazd k mestskej časti Skanzen, kde sa nachádza najstaršie múzeum v prírode na svete. Ku koncu dňa ponúkame možnosť návštevy múzea najznámejšej popovej švédskej skupiny ABBA. Nocľah v Stockholme. (R)

3.deň: Stockholm
Prejazd autobusom do vynikajúceho múzea venovaného stroskotanej lodi Vasa, ktorá bola pýchou švédskeho námorníctva. Toto múzeum je svetovou raritou. Po prehliadke sa prevezieme autobusom na prehliadku kráľovského paláca s jeho krásnym interiérom a bohatými zbierkami. Dozviete sa veľa zaujímavostí zo života švédskych panovníkov a ich vplyvu na dejiny Európy. Prehliadka múzea objaviteľa dynamitu a zakladateľa Nobelovej ceny. Nocľah a večera v Stockholme. (R)

4. deň: Stockholm
Po raňajkách presun električkou k výnimočnej športovej hale Globen, kde sa hrávajú nielen hokejové zápasy, slúžiacej však aj na iné športové, či kultúrne podujatia. Následne prejazd na prehliadku paláca Drottningholm, ktorý je od roku 1981 súkromnou rezidenciou kráľovskej rodiny. V zbierkach paláca sa nachádzajú aj veci, ktoré poznáme z Bratislavy. Prezrieme si kráľovské divadlo s najstaršími drevenými dodnes používanými divadelnými kulisami na svete. Po prehliadke návrat do centra mesta. Nocľah v Stockholme. (R)

5. deň: Stockholm – Schwechat – Bratislava
Ráno po raňajkách odchod z hotela a odjazd na letisko. Prílet do Schwechatu, prejazd autobusom do Bratislavy.

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Čas odletu zo Schwechatu: 13:25

Nástupné miesto : Bratislava, autobusová stanica Mlynské Nivy

Cena obsahuje:

 • prepravu autobusom slovenského prepravcu na letisko do Schwechatu a späť do Bratislavy
 • transfer z letiska Arlanda do mesta a z mesta na letisko Arlanda
 • 4x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
 • 4x raňajky (R)
 • vstupy do všetkých miest v rámci programu
 • služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:

 • obedy a večere
 • letenku na trase Viedeň - Stockholm - Viedeň
 • poplatok za batožinu do podpalubia lietadla 
 • cestovné náklady na MHD v Stockholme
 • cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Stockholm, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 8

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: