Nemecko - Krásy Berlína a Sanssouci

Objednať


Od: 27.08.2024 Do: 01.09.2024 Cena: 650 €

Krásy Berlína a Sanssouci

1. deň: Bratislava - Berlin – 670 km
Odlet z Viedne v ranných hodinách na letisko Berlin-Brandenburg. Prejazd shuttle busom do mesta a na ubytovanie sa v hoteli v Berlíne. Prehliadka najbližších pozoruhodností mesta podľa pokynov sprievodcu. Nocľah v hoteli. 
 
 
2. deň: Berlin
Po raňajkách prejazd metrom k tzv. East Side Gallery, kde si pozrieme najväčší pozostatok múru rozdeľujúceho kedysi Berlín a most Oberbaumbrücke, ktorý je symbolom rozdelenia mesta od roku 1961. Odtiaľ prejdeme do centra východoberlínskej časti mesta na Alexanderplatz, ku kostolu Marienkirche, k radnici Rotes Rathaus a k fontáne Neptunbrunnen. Prehliadka monumentálneho barokového Berlínskeho Domu a novopostavenej repliky Berlínskeho mestského zámku pruských panovníkov, kde sa dnes nachádza pôsobivé Humboldt Forum. Nocľah v hoteli. (R)

3. deň: Berlin
Po raňajkách prejazd na prehliadku Olympijského štadióna, postaveného pri príležitosti LOH 1936 a kompletne obnoveného pri príležitosti MS vo futbale v roku 2006. Neďaleko štadióna sa nachádza zaujímavý Corbusierhaus. Po jeho prehliadke si pozrieme krásny zámok Charlottenburg z prelomu 17. a 18. storočia postavený v barokovom štýle. Vnútri sa nachádza zbierka francúzskeho výtvarného umenia, no predovšetkým významná kolekcia vzácneho porcelánu. Za zámkom je baroková záhrada o rozlohe 55 ha s jazernou plochou. Následne sa preplavíme loďou po rieke Spree do samotného centra mesta. Počas plavby uvidíme viaceré známe budovy mesta vrátane sídla spolkového kancelára i zaujímavú modernú zástavbu mesta. Vysadneme z lode pri ulici Friedrichstrasse a prejdeme peši na pekné námestie Gendarmenmarkt a odtiaľ až po niekdajší hraničný prechod Check Point Charlie. Spomienka na 140 ľudí, ktorí násilne zahynuli pri pokuse prejsť prísne stráženú hranicu. Možnosť individuálnej návštevy múzea venovaného utečencom do Západného Berlína. A odtiaľ už nie je ďaleko na námestie Potsdamer Platz, kde si vychutnáme večerné pohľady na pôsobivé stavby modernej architektúry ako sú napr. Sony Centre, Mercedes Centre, či budova Berlínskej filharmónie. Nocľah v hoteli. (R)
 

4. deň: Berlin
Ráno odjazd do 40 km vzdialeného mesta Postupim na prehliadku nádherného areálu zámku Sanssouci slúžiaceho ako rezidencia pruského kráľa Friedricha II. Veľkého. Vzorom pre vybudovanie tohto komplexu bol zámok Versailles pri Paríži. V cene zájazdu máme prehliadku starého zámku, nového paláca a obrazovej galérie. V prípade dostatku času prehliadka ďalších objektov i samotného mesta Postupim a návrat do Berlína vo večerných hodinách. Nocľah v hoteli. (R)

5. deň: Berlin – Postupim - Berlin
Po raňajkách prejdeme na ostrov múzeí, nazývaný Museuminsel, kde si pozrieme minimálne dve z piatich pôsobivých múzeí uchovávajúcich pamiatky z Mezopotámie, či územia dnešného Grécka, resp. Turecka. Následne prechádzka peši po známej ulici Unter den Linden až k Brandenburger Tor a k budove niekdajšieho Reichstagu. V prípade možnosti výstup do kupoly tejto monumentálnej budovy. Prejazd autobusom k ikonickej ulici Kurfürstendamm. Počas jazdy uvidíme zámok Bellevue, dnes sídlo spolkového prezidenta či ZOO nazývanú Tiergarten. Vychutnáme si atmosféru centra západnej časti mesta s jeho symbolom, vežou kostola postaveného na pamäť cisára Wilhelma I. i niekdajší najväčší obchodný dom Európy nazývaný KaDeWe. Nocľah v hoteli. (R)
 
 
6. deň: Berlin - Bratislava
Po raňajkách odjazd na letisko a odlet z Berlína do Viedne. Po pristátí odjazd autobusom z letiska do Bratislavy. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.
 
Miesto stretnutia : Bratislava, autobusová stanica Mlynské Nivy

Čas stretnutia:
7:00
 
Cena obsahuje:
- lístok na autobus na letisko Schwechat a z letiska do Bratislavy
- 5x ubytovanie v 4* hoteli v Berlíne
- 5x raňajky (R)
- poplatky za vstupy do pamätihodností v Berlíne vo výške cca 80 eur
- plavba loďou po rieke Spree
- služby slovenského sprievocu

Cena neobsahuje:
- obedy a večere
- letenka na trase Viedeň - Berlín - Viedeň a letiskové poplatky cca. 200 eur
- doplatok za batožinu do podpalubia
- MHD a poplatok za lístok Berliner Card
- cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Krásy Berlína, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:
 10

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: