Nemecko - Krásy Berlína a Sanssouci

Objednať


Od: 29.08.2023 Do: 03.09.2023 Cena: 599 €

Krásy Berlína a Sanssouci

1. deň: Bratislava - Berlin – 670 km
Odlet z Viedne v poobedňajších hodinách. Presun do hotela v Berlíne. Prehliadka najbližších pozoruhodností mesta. Nocľah v hoteli.
 
 
2. deň: Berlin
Po raňajkách odjazd na výstavisko IGA Berlin. Na tomto mieste sa konala už v roku 1987 výstava Berliner Gartenschau, v nasledujúcich rokoch tu bolo založených deväť tematických záhrad, ako sú napríklad čínska, japonská, kórejská, talianska renesančná, či anglická záhrada tvoriace časť dnešného komplexu. Celková rozloha súčasného areálu je 103 ha a na výstave sa dá stráviť celý deň. Možnosť stravovania priamo na výstavisku. Po prehliadke výstaviska prejazd metrom k tzv. East Side Gallery, kde si pozrieme najväčší pozostatok múru rozdeľujúceho kedysi Berlín. Odtiaľ prejdeme do centra východoberlínskej časti mesta na Alexanderplatz, ku kostolu Marienkirche, k radnici Rotes Rathaus a fontáne Neptunbrunnen. Prehliadka nádhernej katedrály Berliner Dom obnovenej nedávno. Nocľah v hoteli. (R)

3. deň: Berlin
Po raňajkách prejazd na prehliadku Olympijského štadióna, postaveného pri príležitosti LOH 1936 a kompletne obnoveného pri príležitosti MS vo futbale v roku 2006. Neďaleko štadióna sa nachádza zaujímavý Corbusierhaus. Po jeho prehliadke navštívime krásny zámok Charlottenburg z prelomu 17. a 18. storočia postavený v barokovom štýle. Popri zaujímavom interiéri sa tu nachádza zbierka francúzskeho výtvarného umenia, no predovšetkým významná kolekcia vzácneho porcelánu. Za zámkom je baroková záhrada o rozlohe 55 ha s jazernou plochou. Po prehliadke sa preplavíme loďou po rieke Spree do samotného centra mesta. Počas plavby uvidíme viaceré známe budovy mesta vrátane nového sídla spolkového kancelára i zaujímavú modernú zástavbu mesta. Vysadneme z lode pri ulici Friedrichstrasse a prejdeme peši na pekné námestie Gendarmenmarkt a odtiaľ až po niekdajší hraničný prechod Check Point Charlie. Spomienka na 140 ľudí, ktorí násilne zahynuli pri pokuse prejsť prísne stráženú hranicu. Možnosť individuálnej návštevy múzea venovaného utečencom do Západného Berlína. Nocľah v hoteli. (R)
 

4. deň: Berlin
Po raňajkách sa presunieme metrom do rozsiahleho parku s pamätníkom Treptow. Následne návrat do centra východnej časti mesta a prechádzka peši po známej ulici Unter den Linden až k Brandenburger Tor a k budove niekdajšieho Reichstagu. Prejazd autobusom k známej ulici Kurfürstendamm, počas jazdy uvidíme zámok Bellevue, dnes sídlo spolkového prezidenta či ZOO nazývanú Tiergarten. Vychutnáme si atmosféru centra západnej časti mesta s jeho symbolom, vežou kostola cisára Wilhelma i niekdajší najväčší obchodný dom Európy nazývaný KaDeWe. Nocľah v hoteli. (R)

5. deň: Berlin – Postupim - Berlin

Ráno odjazd do 40 km vzdialeného mesta Postupim na prehliadku nádherného areálu zámku Sanssouci slúžiaceho ako rezidencia pruského kráľa Friedricha II. Veľkého. Vzorom pre vybudovanie tohto komplexu bol zámok Versailles pri Paríži. V cene celodenného lístka je prehliadka zámku, galérie, rímskych kúpeľov, mramorového paláca a iných pozoruhodností. V prípade voľného času krátka prehliadka mesta Postupim a návrat do Berlína. Nocľah v hoteli. (R)
 
 
6. deň: Berlin - Bratislava
Po raňajkách si uložíme batožinu na vyhradené miesto v hoteli a pôjdeme na prehliadku najmodernejšej časti mesta, ktorá sa nachádza na mieste a v okolí Potsdamer Platz. Možnosť návštevy vyhliadky v jednej z výškových budov, odkiaľ si budeme môcť vychutnať pohľad na pôsobivé stavby ako sú napr. Sony Centre, Mercedes Centre, či budova Berlínskej filharmónie. Táto moderná štvrť určite zaujme každého návštevníka svojim architektonickým riešením. Chvíľa pre osobné voľno. Odlet z Berlína o 16:05, očakávaný prílet do Bratislavy o 17:20 (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.
 
Miesto stretnutia : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Čas stretnutia:
 

Cena obsahuje:

- prepravu autobusom na trase Bratislava - Schwechat - Bratislava autobusovou linkou
- prepravu lietadlom na trase Viedeň - Berlín - Viedeň
- 5x ubytovanie s raňajkami v Berlíne (R)
- cestovný lístok na všetky druhy hromadnej prepravy v Berlíne
- poplatky za vstupy do pamätihodností v Berlíne
- poplatok za prehliadku komplexu v Sanssouci pri Postupime
- služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:

- obedy
- večere
- fakultatívnu plavbu loďou po rieke Spree
- cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Krásy Berlína, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:
 12

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: