Nemecko - Baden-Württemberg

Objednať


Od: 30.06.2021 Do: 08.07.2021 Cena: 889 €

Baden-Württemberg

1. deň: Bratislava – Linz – Braunau – Burghausen – Augsburg - 600 km
Odjazd ráno autobusom z Bratislavy cez Rakúsko do Nemecka. Po ceste prehliadka mesta Braunau am Inn, ktorému dominuje zaujímavé hlavné námestie. Následne návšteva jedného z najväčších hradov Európy v Burghausen pochádzajúceho z 13. storočia. Pokračovanie v jazde do mesta Augsburg, centra protestantizmu v katolíckom Bavorsku a mieste pôsobenia známej bankárskej rodiny Fugger obchodujúcej aj na našom území. Prehliadka historického centra, katedrály, hlavného námestia. Ubytovanie v okolí mesta Augsburg.

2. deň: Augsburg - Ulm – Göppingen – Schwäbisch Hall – Öhringen - Heilbronn - 280 km
Po raňajkách odjazd do mesta Ulm, ktoré je známe predovšetkým katedrálou s najvyššou kostolnou vežou na svete. Cestou v meste Göppingen si pozrieme zámok zo 16. storočia a múzeum jednej z najznámejších firiem vyrábajúcich modely vláčikov, firmy Märklin. Odjazd do malebného mestečka Schwäbisch Hall s krásnym hlavným námestím a radnicou. Tu sa zrodilo stavebné sporenie známe aj u nás. V kostole sv. Petra a Pavla v meste Öhringen sú hroby šľachtickej rodiny Hohenlohe pôsobiacej aj na našom území v oblasti Vysokých Tatier. Prejazd na ubytovanie k mestu Heilbronn. (R)

3. deň: Heilbronn – Guttenberg - Sinsheim – Heidelberg – Schwetzingen - 80 km
Mesto Heilbronn dostalo meno podľa liečivej studne vyvierajúcej v centre mesta, v Kilianskirche je pozoruhodný drevený oltár. Na neďalekom hrade Guttenberg sú predvádzané dravé vtáky, v meste Sinsheim navštívime technické múzeum so zbierkou lietadiel, automobilov, pretekárskych áut F1, motocyklov, vojenskej techniky. V meste Heidelberg sa nachádza preslávená univerzita, ktorú absolvovalo mnoho držiteľov Nobelovej ceny a pozoruhodný renesančný zámok. Ubytovanie v okolí mesta Heidelberg. (R)

4. deň: Schwetzingen – Hockenheim - Mannheim – Speyer - 60 km
V meste Schwetzingen sa nachádza krásny zámok s rozsiahlym 73 ha veľkým zámockým parkom so zaujímavými stavbami z 18. storočia. Neďaleké mesto Hockenheim je známe pretekárskou dráhou Grand Prix, kde sa jazdia závody F1 a v miestnom múzeu je najväčšia zbierka pretekárskych áut v Európe. Centrum mesta Mannheim má zaujímavo urbanisticky riešené ulice, Luisenpark patrí medzi najkrajšie parky Nemecka, zámok patrí k najväčším barokovým stavbám Nemecka. V meste Speyer sa nachádza nádherný románsky dóm z počiatku 11. storočia, ktorý bol najväčším kresťanským chrámom na svete v čase dostavby a je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Ubytovanie. (R)

5. deň: Speyer - Karlsruhe - Pforzheim – Maulbronn - Baden-Baden - 180 km
Mesto Karlsruhe má ulice centra lúčovito sa zbiehajúce k zámku, niekdajšiemu sídlu veľkovojvodov. Dnes je tam viacero múzeí, v Štátnej galérii sú obrazy významných európskych majstrov, v meste sídli aj Múzeum Karpatských Nemcov. Mesto Pforzheim sa kvôli významnej produkcii šperkov nazýva zlaté mesto, o šikovnosti miestnych majstrov sa presvedčíme v Múzeu šperkov. Úžasný kláštor cisterciánov v mestečku Maulbronn je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Presun na ubytovanie k Baden-Baden. (R)

6. deň: Baden-Baden – Kehl - Offenburg - Freiburg im Breisgau – Donaueschingen - 205 km
Prehliadka mondénneho kúpeľného mesta Baden-Baden, kde sa dodnes stretáva spoločenská smotánka v najväčšom kasíne Európy. Z mesta Kehl sa ponúka pohľad cez rieku Rýn na mesto Stasbourg na francúzskom území. Offenburg sa označuje ako brána do Čierneho lesa, má krásnu barokovú radnicu na hlavnom námestí. Mesto Freiburg im Breisgau patrí medzi najkrajšie historické mestá v Nemecku, dominuje mu gotická katedrála zo 14. storočia. Druhá najväčšia rieka Európy začína symbolicky svoju púť v meste Donaueschingen. Ubytovanie. (R)

7. deň:  – Donaueschingen – Furtwangen – Bregquelle – Triberg – Rottweil - Hechingen - 145 km
V zámockom parku kniežaťa Fürtenberg sa zlievajú potoky Breg a Brigach a tu je symbolický prameň rieky Dunaj. Mesto Furtwangen je stáročia známe hodinárskym priemyslom, navštívime zaujímavé múzeum hodín. Vyberieme sa aj k prameňu potoka Breg pri kaplnke sv. Martina. Pri mestečku Triberg sa nachádza najväčší vodopád Nemecka s výškou 162 m, múzeum venované oblasti Schwarzwald i najväčšie kukučkové hodiny sveta. Mesto Rottweil je najstarším mestom tejto spolkovej krajiny známe bujarými oslavami počas karnevalovej sezóny počas tzv. Ružového pondelku. Podľa mesta je pomenovaná aj známa psia rasa. Ubytovanie smerom k mestu Hechingen. (R)

8. deň: Hechingen – Stuttgart – Ludwigsburg - Esslingen am Neckar - Augsburg - 265 km
Nad mestom Hechingen sa na kopci týči sídelný hrad rodu Hohenzollern, z ktorého pochádzalo niekoľko pruských panovníkov. Návšteva hradu. Následne odjazd do hlavného mesta tejto spolkovej krajiny známeho predovšetkým ako miesto výroby automobilov Mercedes-Benz. Návšteva múzea automobilov. Stuttgart má pekné parky, v budove Starého zámku sa nachádza Krajinské múzeum s hodnotnými zbierkami klenotov, ošatenia, sakrálneho umenia. Navštívime zaujímavé Linden múzeum, ktoré je venované umeniu a kultúre národov sveta. V meste Ludwigsburg sa nachádza porcelánka, škola staviteľov organov a tri barokové zámky. Prezrieme si rezidenčný zámok, najväčšiu barokovú stavbu Nemecka prezývanú švábsky Versailles. Následne prejazd popri meste Esslingen am Neckar, kde sa už od roku 1826 vyrábajú šumivé vína. Ubytovanie v meste Augsburg. (R)

9. deň: Augsburg – Mníchov - Salzburg – Bratislava - 600 km
Po raňajkách prehliadka prvej sociálnej štvrte na svete vybudovanej začiatkom 16. storočia rodinou Fugger a využívanej dodnes. Po prehliadke odjazd smerom domov na Mníchov resp. Salzburg. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Nástupné miesto : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch                     

Čas odjazdu : 7:00 hod.

Cena obsahuje:                                                  
- preprava autobusom slovenského prepravcu na celej trase
- 8x ubytovanie s raňajkami                                  
- vstupy do pamätihodností v rámci programu
- služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
- obedy
- večere
- cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: BW, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 14

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: