Holandské kráľovstvo netradične

Objednať


Od: 12.08.2024 Do: 20.08.2024 Cena: 1299 €

Holandské kráľovstvo netradične

1.deň: Bratislava – Salzburg – Augsburg – Ulm – Mannheim – 900 km
Odjazd z Bratislavy o 7.30, po ceste zastavenie v meste Augsburg, bašte protestantizmu v katolíckom Bavorsku, odkiaľ pochádza známa rodina Fugger. Členovia tejto bohatej rodiny mali aj srdce, v roku 1516 postavili ako prví na svete domy pre sociálne slabších obyvateľov existujúce dodnes. V meste Ulm sa nachádza druhá najväčšia katedrála Nemecka s najvyššou kostolnou vežou sveta merajúcou 161 m. Ubytovanie pri Mannheime.

2. Mannheim – Koblenz – Aachen – Vaals – Maastricht – 330 km
Mesto Mannheim leží pri sútoku riek Rýn a Neckar a je zaujímavé urbanistickým riešením centra mesta, ktoré má ulice v pravom uhle. Pozoruhodnosťou je veľký barokový zámok. Mesto Koblenz je známe ako zelené mesto na sútoku riek Rýn a Mosel a východisko do oblasti stredného Porýnia s mnohými historickými pamiatkami. V pôvodne románskom dóme v meste Aachen (UNESCO) sa zachoval trón patriaci prvému cisárovi Svätej ríše rímskej, Karolovi Veľkému. Cesta ďalej neďaleko najvyššieho kopca krajiny Vaalserberg vysokého 321 m. Ubytovanie v meste Maastricht. (R)

3. deň: Maastricht – Roermond – Eindhoven – s´Hertogenbosch – 175 km
Mesto Maastricht je známe nielen podpisom významnej zmluvy EÚ, ale aj najstarším pevnostným systémom v krajine a množstvom pamiatok. Roermond je sídlom biskupstva, Eindhoven je známy centrálou firiem Philips, DAF, futuristickým múzeom Evoluon a futbalovým mužstvom PSV Eindhoven. Možná prehliadka futbalového štadióna. V meste s´Hertogenbosch je nádherná katedrála Sv. Jána a rodný dom maliara Hieronyma Boscha. Ubytovanie v s´Hertogenbosch. (R)

4. deň: s´Hertogenbosch - Rosmalen - Roosendaal - Middelburg - Schouwen-Duiveland - Rotterdam - Delft - Den Haag - 270 km
Po raňajkách odjazd cez Roosendaal do mesta Middelburg známeho budovou opátstva a radnicou, najkrajšou neskorogotickou stavbou krajiny. Prejazd na ostrov v delte riek Rýn, Maas, Schelde, kde bol postavený mohutný priehradný systém Deltaplan chrániaci územie Holandska. Návšteva zaujímavého Deltaplan múzea. Príjazd do druhého najväčšieho mesta krajiny, Rotterdamu, ktoré si pozrieme z vyhliadkovej veže pripomínajúcej sťažeň lode. Príjazd na krátku prehliadku do mesta Delft, kde je pochovaný zakladateľ vládnuceho rodu Oranje. Presun na ubytovanie blízko mesta Den Haag. (R)

5. deň: Den Haag - Gouda - Leiden - Lisse - Haarlem - 140 km
Den Haag je sídelným mestom vlády, prehliadka Binnenhofu a ďalších zaujímavostí. Názov mesta Gouda pripomína známy tvrdý syr. Nachádzajú sa tam najstaršia radnica a najdlhší kostol v krajine. Leiden je mestom s najstaršou univerzitou krajiny z roku 1575, je známym ako útočisko mnohých prenasledovaných a ako rodisko Rembrandta van Rijn. Budeme prechádzať v oblasti kvetinových polí popri meste Lisse. Mesto Haarlem ovplýva historickými stavbami, pôsobivou radnicou i gotickou stavbou kostola sv. Bavona. Múzeum maliara Fransa Halsa. Ubytovanie pri meste Alkmaar. (R)

6. deň: Alkmaar - Hoorn – Volendam - Zaanse Schans - Zaandam - Amsterdam - 100 km
V meste Alkmaar sa zúčastníme na známych syrových trhoch na námestí. V múzeu syra sa oboznámime s jeho výrobou, Národné múzeum piva ponúka viac ako 80 značiek piva. Podľa malebného mesta Hoorn je pomenovaný najjužnejší cíp Južnej Ameriky, mestečko Volendam ponúka úžasnú prímorskú atmosféru. V skanzene Zaanse Schans uvidíme typickú výrobu drevákov i syrov, malebné drevené domčeky, veterné mlyny. V neďalekom Zaandame pracoval v utajení ako tesár cár Petra I. Ubytovanie v okolí . (R)

7. deň: Amsterdam - Muiderslot - Naarden - Hilversum - Utrecht - 80 km
V Amsterdame návšteva brusiarne diamantov Gassan a prechádzka po ulici Damrak a v okolí. Odjazd na prehliadku najnavštevovanejšieho kaštieľa Holandska Muiderslot. V mestečku Naarden je miesto posledného odpočinku učiteľa národov, J. A. Komenského. Centrom holandského TV a rozhlasového vysielania je mesto Hilversum, neďaleko neho je zámok Soestdijk využívaný ako sídlo bývalej kráľovny Juliany. Ubytovanie pri meste Utrecht. (R)

8. deň: Utrecht - Kasteel de Haar - Het Loo - Arnhem - Nijmegen - Düsseldorf - 255 km
Vo veľtržnom mesta Utrecht sa nachádza najvyššia a najkrajšia kostolná veža krajiny zvaná Domtoren, najstaršie biskupstvo a najstaršia mincovňa Holandska, kaplnka Gertrudiskapel. Zámok Kasteel de Haar ponúka výstavu vzácneho porcelánu, gobelínov a obrazov. Zámok Paleis Het Loo je starým sídlom holandských vladárov, navštívime interiér, kráľovské stajne a nádherné záhrady. Mesto Arnhem má krásne parky, zaujímavý skanzen a výnimočný safari park. Za najstaršie mesto krajiny je považovaný Nijmegen, zaujímavý je kostolom sv. Štefana a Národným múzeom bicyklov. Presun na ubytovanie do Nemecka k mestu Duisburg. (R)

9. deň: Duisburg - Frankfurt - Norimberg - Straubing - Passau - Bratislava - 1050 km
Presun domov s možnosťou zastavenia v meste Straubing v prípade času. Návrat v neskorých nočných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Celková vzdialenosť:
cca 3.300 km

Cena obsahuje:
- preprava autobusom slovenského prepravcu na celej trase
- 8x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
- 8x raňajky
- vstupy do pamätihodností v rámci programu
- služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
- obedy a večere
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Holandsko netradične, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 11


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: