Česká republika - najznámejšie moravské pivovary

Objednať


Od: 25.05.2024 Do: 29.06.2024 Cena: 475 €

Najznámejšie moravské pivovary

1. deň: Bratislava - Nošovice - Ostrava – Litovel - 445 km
Odjazd z Bratislavy do pivovaru Radegast v Nošoviciach, severne od Bytče. Prvé pivo tu bolo uvarené až v roku 1970, ale pivovar sa veľmi rýchlo kvalitatívne vypracoval a dnes sa tam uvarí skoro 2.000.000 hl obľúbeného piva. S Pivovarom Ostravar sa spájajú také známe značky piva ako Kelt a Velvet, ktoré boli obrovským hitom na trhu. Velvet bol prvé pivo v ČR s lavínovým efektom. Ubytovanie v Litoveli.

2. deň: Litovel – Hanušovice - Prostějov - 147 km
Mesto Litovel sa prezýva hanácke Benátky kvôli svojej polohe na troch ramenách rieky Moravy. Miestny roľnícky akciový pivovar vznikol až v roku 1893, prežil obdobie socializmu, dnes je súčasťou spoločnosti PMS a vari zopár špeciálov. Tej istej spoločnosti patrí aj pivovar Hanušovice na severe Moravy, ktorý okrem širokej ponuky pív ponúka aj návštevu pivovarského múzea. Presun do Prostějova, kde si v útulnej Kolibe U tří králu doprajeme spoločný neskorý obed a pozrieme si aj malý domáci pivovar. Následne krátka prehliadka centra mesta a ubytovanie v Prostějove. (R+O)

3. deň: Prostějov – Vyškov – Brno - Černá Hora – 90 km
Odjazd do Vyškova na prehliadku pivovaru založeného v roku 1680 biskupom Karolom z Lichtenšteinu. Dnes je to jediný štátny pivovar na Morave, ktorému sa v tomto storočí dobre darí. Pivovar Starobrno je najväčším moravským pivovarom, dnes je súčasťou koncernu Heineken. Má bohatú ponuku, venuje sa aj mnohým špeciálom, ako napr. červené, či modré pivo. Veľmi príjemný pivovar sa nachádza v Černej Hore, založený už v roku 1530. Popri zaujímavej prehliadke výrobného procesu sa dozvieme aj o príprave nealkoholických nápojov na báze chmelu. Ubytovanie v 4* hoteli a večera v Černej Hore. (R+V)

4. deň: Černá Hora - Dalešice – Jihlava - Humpolec - 150 km
Po raňajkách odjazd do Pivovaru Dalešice, ktorý fungoval od 16. storočia až do roku 1977, keď ho zatvorili. Túto skutočnosť využil na natočenie úžasného filmu Postřižiny Jiří Menzel. Možnosť prehliadky Múzea rakúsko-uhorského pivovarníctva. Pivorar v Jihlave vďačí za svoju existenciu kráľovnej Márii Terézii, v 90-tych rokoch prežil svoju vlastnú smrť, dnes hrá spolu s miestnym hokejovým klubom významnú úlohu v regióne. Rodinný pivovar Bernard v Humpolci je už viacej známy ako samotné mesto i keď jeho súčasné fungovanie trvá len necelých 25 rokov. Za ten krátky čas dokázal doslova zázraky. Ubytovanie a večera v Humpolci, kde si pripomenieme i neznámeho hrdinu zo známeho filmu. (R+V)

5. deň: Humpolec - Želiv – Havlíčkov Brod – Chotěboř – Bratislava - 300 km
Posledný deň našej cesty začneme prehliadkou malého Želivského kláštorného pivovaru, kde si pripomenieme ako sa v minulosti začalo s varením piva. Meštiansky pivovar v Havličkovom Brode hrá významnú úlohu v regióne, jeho produkcia však prenikla aj do zámoria. Na záver našej cesty sa zoznámime s modernou produkciou piva v Chotěboři, kde sa začalo variť až v roku 2009, ale úspechy sa dostavili veľmi rýchlo. Príjazd do Bratislavy vo večerných hodinách.

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto : Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici

Čas odjazdu : 7.30

Cena obsahuje:
• preprava autobusom slovenského prepravcu
• 4x ubytovanie v 3* i v 4* hoteli v dvojposteľových izbách
• 4x raňajky (R)
• 1x obed (O)
• 2x večera (V)
• vstupenky na exkurzie do pivovarov
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
- obedy
- cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Moravské pivovary, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 22

Prehľad najväčších pivovarov v Českej republike

Plzenský prazdroj
Pilsner Urquell, Gambrinus, Veľkopopovický Kozel, Radegast, Birell, Master, Frisco, Primus, Klasik

Pivovary Staropramen

Staropramen, Braník, Ostravar, Velvet, Méšťan, Vratislav

Heineken Česká republika

Heineken, Zlatopramen, Březňák, Krušovice, Starobrno, Dačický, Hostan, Louny, Fríí, Zlatý Bažant

Budějovický Budvar
Budweiser Budvar, Pardál

Pivovary Lobkowitz
Lobkowitz, Platan, Merlin, Klášteř, Rychtář, Černá Hora, Uherský Brod, Ježek, Vejvoda, Schwarzenberg,

PMS Přerov
Zubr, Holba, Litovel, Escape

LIF
Svijany, Rohozec, Primátor, Hron, Chipper

Rodinný pivovar Bernard
Bernard

Budějovický mešťanský pivovar
Samson, Pito

Pivovar Nymburk
Postřižinské pivo


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: