Česká republika - Kúpeľný trojuholník až po Aš

Objednať


Od: 07.08.2024 Do: 12.08.2024 Cena: 650 €

 

Česká republika - Kúpeľný trojuholník až po Aš

1. deň: Bratislava – Brno – Jihlava - Český Šternberk – Krušovice - Karlovy Vary - 485 km utorok
Odjazd o 7:30, krátka prehliadka historického centra mesta Jihlava, ktorého jadro je obkolesené stredovekými hradbami. V Českom Šternbergu sa zoznámime s históriou významného šľachtického rodu a spomenieme si aj na film Černí baróni. Prejazd cez Krušovice, kde sa vyrába výborné pivo. K večeru príjazd do Karlových Varoch, ubytovanie.

2. deň: Karlovy Vary
Prehliadka centra mesta s jeho krásnymi stavbami z obdobia secesie, ochutnáme niekoľko prameňov liečivej vody pod kolonádou, pozrieme si múzeum venované tzv. 13 prameňu, svetoznámemu bylinnému nápoju Becherovka. Následne prejazd autobusom do Múzea Moser, kde uvidíme vystavenú nádhernú kolekciu svetoznámych výrobkov zo skla a pozrieme si priamo vo výrobe, ako táto krása vzniká. Nocľah v Karlových Varoch. (R)

3. deň: Karlovy Vary - Cheb – Františkovy Lázně – Aš – Karlovy Vary – 135 km

Po raňajkách odjazd do mesta Cheb, známeho v minulosti pod menom Eger. V historickej časti si poviedme, čo je to Špalíček a kde v roku 1634 zavraždili vojvodu Albrechta z Valdštejna. Prehliadka múzea venovaného tejto významnej osobnosti. Svetoznáme kúpele Františkovy Lázně získali meno podľa rakúskeho cisára Františka I. Prechádzka areálom týchto malebných kúpeľov s typickými kúpeľnými budovami a pekným parkom. Následne odjazd na západ až do mesta Aš ležiaceho pri hranici s Nemeckom. Po prehliadke mesta návrat do Karlových Varov. (R)

4. deň: Karlovy Vary – Loket - Bečov nad Teplou – Teplá – Mariánske Lázně - Stříbro – 110 km
Po raňajkách odjazd s batožinou na prehliadku stredovekého hradu Loket z prvej polovice 13. storočia, ktorý má peknú polohu nad riekou Ohře. V rámci prehliadky uvidíme okrem iného najväčší meteorit, ktorý padol v roku 1422 na územie dnešnej Českej republiky. Následne prejazd do Bečova nad Teplou, kde si v miestnom zámku pozrieme výnimočnú zlatnícku prácu, relikviár sv. Maura, ktorý je po korunovačných klenotoch uložených na pražskom hrade považovaný za druhý najvzácnejší klenot Českej republiky. Kláštor premonštrátov v Teplej.
Následne prejazd do Mariánskych Lázní, kde sa prejdeme centrom kúpeľov, obdivovať budeme nádhernú kolonádu i spievajúcu fontánu a kúpime si vynikajúce kúpeľné oplátky. Prejazd na ubytovanie do mesta Stříbro s bohatou banskou minulosťou, krásnou radnicou a pôsobivým hlavným námestím. (R)

5. deň: Stříbro – Kladruby – Švihov – Klatovy – Strakonice – Písek – Tábor - 200 km

Po raňajkách odjazd ku kláštoru benediktínov v mestečku Kladruby, kde si pozrieme nádherný trojloďový kostol Nanebovzatia Panny Márie postavený v neskororománskom slohu a prestavaný v štýle barokovej gotiky géniom Jánom Blažejom Santini Aichl v 18. storočí. Následne prejazd k hradu Švihov, ktorý si pozrieme v exteriéry. Krátke zastavenie sa cestou v meste Klatovy, ktoré sa prezýva „brána Šumavy“. Mesto Strakonice sa preslávilo predovšetkým strakonickým gajdošom, pôsobenie gajdošov tu má dlhodobú históriu.
V meste Písek stojí najstarší kamenný most krajiny, dominantou je gotický kostol s hodinovou vežou.
Založenie mesta Tábor nadviazalo na tradíciu husitských náboženských pútí na hory a bolo centrom husitského hnutia v 15. storočí. Prehliadka historického centra a ubytovanie. (R)6. deň: Tábor – Jindřichuv Hradec – Slavonice – Vranov nad Dyjí – Břeclav - Bratislava – 310 km
Mesto Jindřichuv Hradec je známe najmä svojou polohou pri rybníku Vajgar a zachovalým renesančným hradom a zámkom pamätajúcich panstvo rodu Černín. Jednou z najkrajších renesančných pamiatok v Čechách je záhradný pavilón zvaný Rondel. Mesto Slavonice sa preslávilo krásnymi renesančnými domami zdobenými ojedinelými zgafitti. Zámok v meste Vranov nad Dyjí nás zaujme svojou úžasnou polohou na skale nad riekou a výbornými interiérmi s pôvodným mobiliárom vrátane pôsobivej sály predkov. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.Nástupné miesto:
nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici

Čas odjazdu: 

Cena obsahuje:
• preprava autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 5x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 5x raňajky (R)
• poplatky za vstupy do pamätihodností a múzeí
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obed
• večeru
• cestovné a úrazové poistenie

Stretnutie: nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Kúpeľný trojuholník, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 12


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: