Belgické kráľovstvo - Flámsko

Objednať


Od: 12.08.2022 Do: 20.08.2022 Cena: 895 €

Belgické kráľovstvo - Flámsko

1. deň: Bratislava – Linz – Regenburg – Norimberg – Wiesbaden - 840 km
Odjazd z Bratislavy v piatok smerom na Linz, v prípade možnosti zastavenie sa v Norimbergu, rodisku významného maliara Albert Dürera. Ubytovanie v meste Wiesbanden.

2. deň: Wiesbaden – Alden Biesen – Hasselt - Diest - 340 km
Mesto Wiesbaden je hlavným mesto spolkovej krajiny Hessen a je známe viac ako 20 termálnymi prameňmi. Kúpeľná oblasť a kúpeľný park s množstvo mestskej zelene dávajú mesto svieži zelený charakter. V kúpeľoch je 130 m dlhá stĺpová kolonáda, najdlhšia v Európe. Zámok Biebrich slúžil ako rezidencia vojvodov z Nassau. V Alden Biesen navštívime zámok z roku 1543 označovaný za architektonický skvost. V hlavnom meste provincie Limburg meste Hasselt navštívime múzeum venované výrobe jalovcovej pálenky, ktorá toto mesto najviac preslávila. V meste je množstvo športovísk i prvá japonská záhrada v Európe. Ubytovanie v meste Diest. (R)3. deň: Diest – Leuven – Brussel – 62 km
V meste Diest stoja za pozretie domy starých pivovarov a dom bekyní. Prejazd do starobylého univerzitného mesta Leuven, ktoré sa pýši najstaršou univerzitou krajiny z roku 1425, nádhernou gotickou radnicou, katedrálou sv. Petra, tržnicou súkna a inými krásnymi stavbami. Autobusová a pešia prehliadka hlavného mesta krajiny s takými pamätihodnosťami ako sú veľtržný areál a futbalový štadión Heysel, park Brupark so stavbou Atómia, čínsky pavilón, japonská veža, Grand Place, Palais Royale, Notre-Dame des Victoires du Sablon, katedrála sv. Michala, fontána Manneken-Pis a iné. Ubytovanie v okolí mesta Brussel. (R)4.deň: Brussel - Ghent – 60 km
Dokončenie prehliadky Brusselu, následne prejazd do prístavného mesta Gent. Prehliadka rodiska významného cisára Karla V., ktorý bol v svojej dobe pokladaný za vládcu sveta. Gent bol dlho považovaný za najkrajšie mesto kontinentu po Paríži. Nádherná radnica, hrad Gravensteen, tržnica Lakenhalle s výnimočnou zvonkohrou vo veži Belfort, katedrála sv. Bavona s oltárom od bratov van Eyck zaradeným medzi 7 belgických umeleckých skvostov, kostol sv. Mikuláša a iné pamätihodnosti mesta. Ubytovanie pri Flanders Expo. (R)

5. deň: Ghent - Brugge - Oostende - 80 km
Prejazd do jedného z najkrajších historických miest sveta, mesto Brugge, nachádzajúce sa pod ochranou UNESCO. Prehliadka historickej časti mesta vrátane Grote Markt, tržnice, Baziliky sv. Krvi, gotického kostola Panny Márie, Múzea stredovekej pokladnice a Memlingmuseum. Nevynecháme ani nezabudnuteľnú plavbu loďkou cez mesto.
Odjazd do kúpeľného mesta Oostende na pobreží kanála La Manche. Krásna Promenáda kráľa Alberta I., kúpeľný salón, Európska veža a vynikajúce piesočné pláže s dunami. Možnosť ochutnať lahodné čerstvé ustrice, miestnu špecialitu. Ubytovanie v okolí. (R)

6. deň: Oostende – De Haan - Knokke Heist - Antwerpen – 125 km
Prejazd popri meste De Haan s veterným mlynom. Knokke Heist sú najväčšími prímorskými plážami s množstvom hotelov. Príjazd do mesta diamantov, významného prístavu, kultúrneho centra Flámov, najväčšieho mesta krajiny, Antwerpen. Prehliadka časti mesta v exteriéroch ako hrad Steen, kostol sv. Pavla, kostol sv. Bartolomea, sedemloďová katedrála Panny Márie, Provinčné múzeum diamantov, Grote Markt, radnica, prvý mrakodrap Európy, obchodná tepna mesta Meir s kráľovským palácom, múzeum P. P. Rubensa a iné. Ubytovanie v Antwerpen. (R)7. deň: Antwerpen - Mechelen - 25 km
Dokončenie prehliadky Antwerpen. Následne odjazd do mesta Mechelen, kde ochutnáme pivo v pivárni Brouwerij Het Anker. V meste sú gotické a barokové pamiatky vrátane radnice, súdneho dvora, katedrály sv. Romualda. Návštívime miestne Múzeum umeleckých hodín. Ubytovanie v meste Mechelen. (R)

8. deň: Mechelen – Aachen - Kolín nad Rýnom – Frankfurt nad Mohanom – Würzburg – 550 km
Odjazd do Nemecka, kde sa zastavíme v meste Aachen a pozrieme si miestny dóm zapísaný na listine UNESCO, v ktorom bolo korunovaných vyše 30 nemeckých kráľov i cisári Svätej ríše rímskej. Kolín nad Rýnom je tiež známy miestnou katedrálou so vzácnou klenotnicou zapísanou na listine UNESCO a niekoľkými románskymi kostolmi. Naopak, vo Frankfurte nad Mohanom uvidíme najväčšiu koncentráciu moderných mrakodrapov v Európe, ponúka sa i možnosť výhľadu z jedného z nich na celé mesto. V meste Würzburg sa ponúka prehliadka krásnej kniežacej rezidencie s najväčšou stropnou barokovou maľbou na svete tiež zapísanej na listine UNESCO. (R)

9. deň: Würzburg - Norimberg – Regensburg – Straubing – Bratislava - 705 km
Po raňajkách odjazd smerom do Norimbergu, ktorý sa preslávil ako mesto hračiek, mesto konania krásnych adventných trhov, ako rodisko maliara Albrechta Dürera i ako miesto konania procesu súdiaceho bývalých nacistických pohlavárov. Slobodné ríšske mesto Regensburg pod ochranou UNESCO je známe mnohými patricijskými domami v historickej časti mesta. Návrat domov vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Čas odjazdu: 7:00

Cestovná kancelária KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Cena zájazdu: 895 eur

Cena obsahuje:
• prepravu autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 8x ubytovanie prevažne v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 8x raňajky (R)
• služby slovenského sprievodcu
• vstupy do pamätihodností v rámci programu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK6009 000 000 000 634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Flámsko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 12


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: