Belgické kráľovstvo - Brusel, Bruggy, Gent a Antverpy

Objednať


Od: 12.08.2024 Do: 18.08.2024 Cena: 1135 €

Belgické kráľovstvo Brusel,

 

 

BruggyGent a Antverpy

 

1. deň: Viedeň - Brusel - Bruggy
Odlet z Viedne do Bruselu. Po prílete presun autobusom do centra Bruselu a prestup na vlak do mesta Bruggy, kde budeme ubytovaní 2 noci. Po ubytovaní sa v rámci časových možností prejdeme časťou historického centra. Stredoveké mesto Bruggy, nachádzajúce sa od roku 2000 pod ochranou UNESCO patrí medzi najkrajšie stredoveké mesta na svete. Ponúka pre návštevníkov Grote Markt, tržnicu, Baziliku sv. krvi, budovu Starého kancelárstva, Justičný palác, Múzeum stredovekej pokladnice, či vežu Belfort (UNESCO) so známou zvonkohrou. Nocľah v hoteli. (R)

2. deň: Bruggy
Po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta z loďky, ktorou sa budeme plaviť po kanáloch rieky Reye. Bruggy sa nazývajú Benátky severu práve kvôli veľkej spleti vodných ciest. Perlou mesta je gotický kostol Panny Márie so sochou Panny Márie s Jezuliatkom od Michelangela Buonarotiho. Pozrieme si aj komlex nemocnice sv. Jána v ktorom sa nachádza Múzeom Memlingen s hodnotnými exponátmi. Dokončenie prehliadky mesta a nocľah v hoteli. (R)

3. deň: Bruggy – Gent – Brusel – 100 km
Po raňajkách prejazd vlakom do prístavného mesta Gent. Batožinu si odložíme v úschovni na stanici. Prehliadka rodiska významného cisára Karla V., ktorý bol vo svojej dobe pokladaný za vládcu sveta a mesto Gent bolo dlho považované za najkrajšie mesto kontinentu po Paríži. Nádherná radnica, hrad Gravensteen, tržnica Lakenhalles, budova Belfried s vežou a výnimočnou zvonkohrou (UNESCO), kostol sv. Mikuláša. Prehliadka katedrály sv. Bavona s unikátnym oltárom od bratov Jana a Huberta van Eyck (UNESCO) zaradeným medzi 7 belgických umeleckých skvostov patrí medzi svetové unikáty. Po prehliadke mesta presun vlakom na ubytovanie na 4 noci do Bruselu. (R)

4.deň: Brusel
Dnešný deň začneme prehliadkou historického centra, t.j. námestie Grand Place, Hotel de Ville, fontána Manneken-Pis, kráľovský palác Palais Royale, galérie sv. Huberta, katedrála sv. Michala a sv. Gudule, kostol Notre-Dame des Victoires du Sablon, námestie Place du Petit Sablon, monumentálna budova Justičného paláca a pamätník venovaný obetiam svetových vojen. V priebehu dňa prehliadka múzea venovaného najznámejšiemu belgickému maliarovi, surealistovi René Magritovi. Nocľah v hoteli. (R)

6. deň: Brusel – Antverpy – Brusel - 110 km
Príjazd vlakom z Bruselu do Antverp na monumentálnu stanicu do najväčšieho mesta krajiny, mesta diamantov, významného prístavu, pôsobiska P. P. Rubensa, kultúrneho centra Flámov. Prehliadka kostola sv. Bartolomea, kostola sv. Pavla a prechod peši po obchodnej tepne mesta Meir s prvým mrakodrapom Európy až na Grote Markt s krásnou sochou P. P. Rubensa, ktorého múzeum plánujeme navštíviť. Úžasnými stavbami sú miestna radnica a sedemloďová katedrála Panny Márie, kde sa v oltárnej časti nachádzajú tri obrazy od P. P. Rubensa. Pozrieme si aj múzeum diamantov a hrad Steen pri rieke Schelde. Nocľah v Bruseli. (R)

7.deň: Brusel – Viedeň - Bratislava
Program dnešného dňa sa prispôsobí letovému poriadku. Odjazd z hotela na letisko a odlet do Viedne. Po pristátí na letisku Viedeň/Schwechat prejazd autobusom do Bratislavy. Návrat domov vo večerných hodinách. (R)

Nástupné miesto:
Bratislava, čakáreň autobusovej stanice Mlynské Nivy

Čas odjazdu: podľa odletu lietadla

Cena obsahuje:
• 6x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 6x raňajky 
• daň z ubytovania v hoteloch
• cestové lístky na vlaky
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• spiatočná letenka a letiskové poplatky
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Brusel a okolie, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 6


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: