Dubaj = EXPO 2020 = Do buy

Objednať


Od: 06.03.2022 Do: 13.03.2022 Cena: 1148 €

Dubaj = EXPO 2020 = Do buy

1. deň: Bratislava - Dubaj
Priamy let z Bratislavy do Dubaja s odletom o 9:00 Prílet do Dubaja po 5,5 hodine letu neskoro poobede vzhľadom na časový posun, ktorý predstavujú 3 hodiny. Odjazd do hotela a ubytovanie sa.

2. deň: Dubaj
Po noci strávenej v hoteli budete príjemne odpočinutí a môžeme hneď začať program autobusovou prehliadkou mesta s najväčšími architektonickými dominantami. Počas celého dňa využijeme služby spoločnosti Hop on, hop off umožňujúcej prehliadku mesta a vystúpenie na trase podľa želania. Snáď každý vie, že najvyššou budovou sveta je Burj Khalifa s výškou 828 m. Pri budove sa nachádzajú jedny z najkrajších fontán sveta striekajúce vodu v rytmoch hudby. Povezieme sa okolo obrovského nákupného centra Dubai Mall, ktoré neskôr navštívime za účelom nákupov i kvôli úžasnému akváriu. Prechádzajúc cez podvodný tunel budete mať možnosť sledovať exotické ryby vrátane žralokov z bezprostrednej blízkosti. Pokračovať budeme v jazde okolo hotela Gevora, ktorý je predstaviteľom veľkého luxusu a ďalej uvidíme nádhernú záhradu Dubai Miracle Garden majúcu vo svete len málo konkurentov. Počas dňa si doprajeme prestávku na obed. Na pamiatku si spravíme fotku mesta od Dubai Frame, odkiaľ sa ponúka najkrajší pohľad na celé mesto vrátane ojedinelého hotela Burj Al Arab. Nádherné zábery i zážitky na nás čakajú v pobrežnej časti, kde sa týči do výšky 210 m najväčšie ruské kolo na svete. A nemôžeme samozrejme vynechať pláž Jumeirah, odkiaľ je to už na „skok“ na svetoznáme umelé ostrovy v tvare zemegule, resp. v tvare palmy. Ku koncu dňa príchod do hotela.

3. deň: Dubaj – EXPO 2020
Po raňajkách v hoteli odjazd ultramoderným metrom na výstavisko EXPO 2020. Výstava sa mala konať už v roku 2020, stihol ju však podobný osud ako LOH Tokio 2020. Dubaj bol vybratý za usporiadateľa tejto výstavy v roku 2013 a hneď od začiatku sa chystal na prípravu výstavy, aká sa ešte v celej histórii nekonala a určite nebude tak ľahko prekonaná. Zúčastňuje sa na nej 192 krajín z celého sveta, mottom výstavy je „Šanca, mobilita, udržateľnosť“. Na EXPO výstavách platí všeobecne zásada, že čím je ktorá krajina ekonomicky vyspelejšia, tým má zaujímavejší pavilón. Niekedy však vedia aj iné krajiny príjemne prekvapiť úrovňou svojho stánku. V tento prvý deň návštevy výstavy sa spoločne zorientujeme v priestore a dohodneme si plán na celý deň. Centrom celého výstaviska je námestie al-Wasl okolo ktorého sú v kruhu postavené národné pavilóny ako aj pavilóny venujúce sa témam z motta výstavy, t.j. Pavilón šancí, Pavilón mobility, resp. Pavilón udržateľnosti. Pavilón šancí prezentuje možnosti pozitívnych zmien na našej planéte prispením každého jednotlivca najmä vo vzťahu k životnému prostrediu. V závere menovaný pavilón nazývaný „Terra“ má podobu veľkej kozmickej lode. V neďalekom priestore uvidíte 18 obrovských „stromov“, ktoré vyrábajú elektrickú energiu a silne pripomínajúce podobné stromy v Singapure. Treba sa sem prísť pozrieť večer a vychutnať si nádhernú svetelnú show. Návrat do hotela neskoro večer. (R)

4. deň: Dubaj – EXPO 2020
Pokračovanie v prehliadke výstavy, ktorá pre nás pripraví ešte množstvo prekvapení a nádherných zážitkov. Treba si maximálne vychutnať túto ojedinelú možnosť vidieť na jednom mieste prezentácie väčšiny krajín sveta. Nie je veľa ľudí, ktorí majú toto šťastie. Budeme sa venovať návšteve národných pavilónov, z ktorých zaujme pavilón Spojených arabských emirátov, pri ktorom sa nachádza moderný dubajský bazár zvaný souq. Pavilón Qataru má tvar krídiel sokola, Saudská Arábia sa môže pochváliť najväčším pavilónom, Brazília sa tematicky venuje príbehom riek, Singapur prezentuje dažďový prales, Venezuela krásy svojej prírody, Čína svoju bohatú minulosť i úžasný pokrok, Alžírsko má zaujímavú architektúru pavilónu, tradične výbornú prezentáciu má aj Maďarsko s ponukou liečivých termálnych prameňov, Rakúsko, či Slovinsko v netradičných pavilónoch. Na túru sa vyberiete v Švajčiarskom pavilóne. Samozrejme nevynecháme návštevu slovenskej expozície. Návrat do hotela vo večerných hodinách. (R)

5. deň: Dubaj
Dnešný deň začneme fakultatívnou prehliadkou nádhernej záhrady Dubaj Miracle Garden, jednej z najväčších prírodných kvetinových záhrad sveta, kde sa nachádza okolo 150 miliónov kvitnúcich kvetov na ploche o rozlohe 7,2 hektára. Pre jej ojedinelé vertikálne záhrady bola táto záhrada zapísaná do Guinessovej knihy rekordov.
Budeme obdivovať 12 m vysokú sochu plyšového medveďa vytvoreného z tisícov čerstvých rastlín a kvetov, ako aj 15 metrové kvetinové hodiny vyrobené z rastlín a kvetov.
Po prehliadke záhrady preskočíme niekoľko storočí späť a pozrieme si starú historickú časť mesta. Pred objavením ropy bol Dubaj malým prístavom na brehu Dubai Creek a najväčší výnos mal z lovu a predaja perál. Napriek súčasnému nesmiernemu bohatstvu nezabúdajú na minulosť, ktorú prezentuje pevnosť al-Fahidí nachádzajúca sa vo štvrti Bastakiya s výstavou archeologických nálezov, arabských tradícii a príbehov rozpovedaných figurínami. V krivolakých uličkách budeme vychutnávať podmanivú atmosféru a vône arabského sveta a sadneme si na dobrú kávu, resp. aj na nejaké jedlo. Potulky nás privedú až k dubajskému zálivu Dubai Creek, kde uvidíme hinduistický chrám a necháme sa vtiahnuť aj na miestny bazár s jeho mnohými lákadlami. Využijeme aj možnosť zviesť sa tradičnou lodičkou abra cez záliv a znova sa na nás navalia vône vzácnych korenín, svojou krásou nás bude lákať bazár so zlatom v typickom arabskom prevedení. Zlato zohráva v živote arabských rodín veľmi dôležitú úlohu. Návrat do hotela. (R)

6. deň: Dubaj – EXPO 2020 – Do buy
Dnešný deň sa plánujeme vrátiť znova na prehliadku výstaviska EXPO 2020 v rámci programu. Možnou alternatívou bude kúpanie sa na jednej z verejných morských pláží, alebo nakupovanie v Dubai Mall vo vlastnej réžii. Jednou z najznámejších pláží je pláž Al Sufouh s jemným pieskom nachádzajúca sa neďaleko súkromného ostrova patriaceho dubajskému šejkovi. Kulisu kúpania sa vytvára najluxusnejší hotel Burj al Arab v tvare plachetnice, resp. palmový ostrov Jumeirah. Krásnou je aj pláž Al Mamzar s mnohými palmami a výhľadmi na mrakodrapy. Nocľah v hoteli. (R)

7. deň: Dubaj
Tento deň budeme venovať návšteve vybraných atrakcií Dubaja. Je ich niekoľko, medzi top patrí vodný park Aquaventure nachádzajúci sa na umelom ostrove Palma neďaleko od známeho hotela Atlantis. Ponúka skoro 80 rôznych atrakcií, napr. nádrž so žralokmi a rajami, cez ktorú prefrčíte priesvitným tobogánom. Vo vyše 100 tobogánoch je možné sa vyblázniť ako snáď nikde inde na svete. Oddýchnuť si a zaplávať si je možné aj na miestnej pláži.
Pôjdeme sa pozrieť na najstarší palmový ostrov Palm Jumeirah, ktorý je prevratným projektom, ktorý ohúril začiatkom 21. storočia celý svet. Nachádzajú sa tam reštaurácie, obchody, hotely, prístav i stanica metra. Z hlavnej časti vybieha 17 “palmových listov” s belostnými plážami a známym hotelom Atlantis.
Symbolom Dubaja je najvyššia budova sveta Burj Khalifa, ktorá meria 828 metrov a má 163 poschodí. Fakultatívne za poplatok je možné vyviesť sa na 124. poschodie a pokochať sa úžasným výhľadom. Ku koncu dňa si pozrieme svetelnú show tancujúcej fontány merajúcej v dĺžke viac ako 250 metrov s vodou striekajúcou do výšky 150 metrov v žiare tisícov reflektorov. Po tomto zážitku odchod do hotela. Nocľah. (R)

8. deň: Dubaj – Bratislava
Posledný deň nášho pobytu v Dubaji. Uvoľnenie izieb najneskôr do 12:00 a zloženie batožín na určenom mieste. Voľný program pre účastníkov zájazdu. Odlet z Dubaja o 18:30 miestneho času. (R)

Zmena programu vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. 

Cena obsahuje:
• letenka na trase Bratislava – Dubaj – Bratislava
• letiskové poplatky
• príručná batožina do 8 kg v rozmeroch 40 x 30 x 20 cm
• 3 celodenné vstupenky na Dubai EXPO 2020
• celodenný autobusový lístok na prehliadku mesta
• lístky na prepravu metrom počas celého pobytu
• 7x ubytovanie v peknom 3* hoteli v dobrej lokalite v dvojposteľových izbách
• 7x raňajky (R = raňajky)
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• batožina do podpalubia do 23 kg v cene 55 eur
• ostatné poplatky na fakultatívne aktivity
• cestovné a úrazové poistenie

Minimálny počet účastníkov: 8


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: