Dubai a Abu Dhabi

Objednať


Od: 05.03.2023 Do: 12.03.2023 Cena: 1148 €

Dubai a Abu Dhabi

1. deň: Bratislava - Dubaj
Priamy let z Viedne do Dubaja, prílet po 5,5 hodine letu neskoro poobede vzhľadom na časový posun, ktorý predstavuje 3 hodiny. Odjazd do hotela a ubytovanie sa.

2. deň: Dubaj
Po noci strávenej v hoteli budete príjemne odpočinutí a môžeme hneď začať program autobusovou prehliadkou mesta s najväčšími architektonickými dominantami. Počas tohto dňa využijeme služby spoločnosti Hop on, hop off umožňujúcej prehliadku mesta a vystúpenie na trase podľa želania. Snáď každý vie, že najvyššou budovou sveta je Burj Khalifa s výškou 828 m. Pri budove sa nachádzajú jedny z najkrajších fontán sveta striekajúce vodu v rytmoch hudby. Povezieme sa okolo obrovského nákupného centra Dubai Mall, ktoré neskôr navštívime za účelom nákupov i kvôli úžasnému akváriu. Prechádzajúc cez podvodný tunel budete mať možnosť sledovať exotické ryby vrátane žralokov z bezprostrednej blízkosti. Pokračovať budeme v jazde okolo hotela Gevora, ktorý je predstaviteľom veľkého luxusu a ďalej uvidíme nádhernú záhradu Dubai Miracle Garden majúcu vo svete len málo konkurentov. Na pamiatku si snáď spravíme fotku mesta od Dubai Frame, odkiaľ sa ponúka pekný pohľad na celé mesto vrátane ojedinelého hotela Burj Al Arab. Nádherné zábery i zážitky na nás čakajú v pobrežnej časti, kde sa týči do výšky 210 m najväčšie ruské kolo na svete. A nemôžeme samozrejme vynechať pláž Jumeirah, odkiaľ je to už na „skok“ na svetoznámy umelý ostrov v tvare palmy Palm Jumeirah. Ku koncu dňa príchod do hotela.

3. deň: Dubaj – EXPO 2020
Po raňajkách v hoteli odjazd ultramoderným metrom na výstavisko EXPO 2020. Výstava sa mala konať už v roku 2020, stihol ju však podobný osud ako LOH 

4. deň: Dubaj 
 (R)

5. deň: Dubaj
Dnešný deň začneme prehliadkou nádhernej záhrady Dubaj Miracle Garden, jednej z najväčších prírodných kvetinových záhrad sveta, kde sa nachádza okolo 150 miliónov kvitnúcich kvetov na ploche o rozlohe 7,2 hektára. Pre jej ojedinelé vertikálne záhrady bola táto záhrada zapísaná do Guinessovej knihy rekordov.
Budeme obdivovať 12 m vysokú sochu plyšového medveďa vytvoreného z tisícov čerstvých rastlín a kvetov, ako aj 15 metrové kvetinové hodiny vyrobené z rastlín a kvetov.
Po prehliadke záhrady preskočíme niekoľko storočí späť a pozrieme si starú historickú časť mesta. Pred objavením ropy bol Dubaj malým prístavom na brehu Dubai Creek a najväčší výnos mal z lovu a predaja perál. Napriek súčasnému nesmiernemu bohatstvu nezabúdajú na minulosť, ktorú prezentuje pevnosť al-Fahidí nachádzajúca sa vo štvrti Bastakiya s výstavou archeologických nálezov, arabských tradícii a príbehov rozpovedaných figurínami. V krivolakých uličkách budeme vychutnávať podmanivú atmosféru a vône arabského sveta a sadneme si na dobrú kávu, resp. aj na nejaké jedlo. Potulky nás privedú až k dubajskému zálivu Dubai Creek, kde uvidíme hinduistický chrám a necháme sa vtiahnuť aj na miestny bazár s jeho mnohými lákadlami. Prípadne využijeme aj možnosť zviesť sa tradičnou lodičkou abra cez záliv a znova sa na nás navalia vône vzácnych korenín, svojou krásou nás bude lákať bazár so zlatom v typickom arabskom prevedení. Zlato zohráva v živote arabských rodín veľmi dôležitú úlohu. Návrat do hotela. (R)

6. deň: Dubaj – EXPO 2020 – Do buy
Dnešný deň 

Nocľah v hoteli. (R)

7. deň: Dubaj
Tento deň budeme venovať návšteve vybraných atrakcií Dubaja. Je ich niekoľko, medzi top patrí vodný park Aquaventure nachádzajúci sa na umelom ostrove Palma neďaleko od známeho hotela Atlantis. Ponúka skoro 80 rôznych atrakcií, napr. nádrž so žralokmi a rajami, cez ktorú prefrčíte priesvitným tobogánom. Vo vyše 100 tobogánoch je možné sa vyblázniť ako snáď nikde inde na svete. Oddýchnuť si a zaplávať si je možné aj na miestnej pláži.
Pôjdeme sa pozrieť na najstarší palmový ostrov Palm Jumeirah, ktorý je prevratným projektom, ktorý ohúril začiatkom 21. storočia celý svet. Nachádzajú sa tam reštaurácie, obchody, hotely, prístav i stanica metra. Z hlavnej časti vybieha 17 “palmových listov” s belostnými plážami a známym hotelom Atlantis.
Symbolom Dubaja je najvyššia budova sveta Burj Khalifa, ktorá meria 828 metrov a má 163 poschodí. Fakultatívne za poplatok je možné vyviesť sa na 124. poschodie a pokochať sa úžasným výhľadom. Ku koncu dňa si pozrieme svetelnú show tancujúcej fontány merajúcej v dĺžke viac ako 250 metrov s vodou striekajúcou do výšky 150 metrov v žiare tisícov reflektorov. Po tomto zážitku odchod do hotela. Nocľah. (R)

8. deň: Dubaj – Bratislava
Posledný deň nášho pobytu v Dubaji. Uvoľnenie izieb najneskôr do 12:00 a zloženie batožín na určenom mieste. Voľný program pre účastníkov zájazdu. Odlet z Dubaja o 18:30 miestneho času. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku.  CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Cena obsahuje:
• letenka na trase Bratislava – Dubaj – Bratislava
• letiskové poplatky
• príručná batožina do 8 kg v rozmeroch 45x56x25 cm
• celodenný autobusový lístok na prehliadku mesta
• 7x ubytovanie v peknom 3* hoteli v dobrej lokalite v dvojposteľových izbách
• 7x raňajky (R)
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• batožina do podpalubia do 23 kg v cene 56 eur
• cestovné lístky na MHD
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka pri platbe: Dubaj, meno a priezvisko
 

Minimálny počet účastníkov: 8


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: