Morava - Velehrad, Zlín, ZOO Zlín, Prostějov

Objednať


Od: 20.07.2024 Do: 20.07.2024 Cena: 72 €

Velehrad, Zlín, ZOO Zlín, Prostějov

Trasa: Bratislava – Skalica – Velehrad – Zlín – ZOO Zlín – Prostějov - Bratislava – 430 km

Odjazd o 7:30 smerom na Skalicu. Krátka prehliadka nádhernej baziliky vo Velehrade založenej v 13. storočí a zrekonštruovanej v roku 2013 pri príležitosti osláv 1.150 rokov od príchodu Cyrila a Metóda do týchto oblastí.

Mesto Zlín je známe predovšetkým v spojitosti s pôsobením Tomáša Baťu a výrobou topánok. Prehliadka najzaujímavejších stavieb a múzea informujúceho o zlatom období rozvoja mesta. Zvezieme sa aj výťahom, v ktorom Tomáš Baťa úradoval a kontroloval výrobu.

Neďaleko mesta Zlín sa nachádza mimoriadne pôsobivá ZOO Zlín rozdelená podľa svetových kontinentov a považovaná po pražskej ZOO za druhú najlepšiu v Českej republike. Návštevník tu má možnosť vidieť zvieratá v bezprostrednej blízkosti v ich prirodzenom prostredí. Súčasťou ZOO je aj krásny neogotický zámok Lešná patriaci v minulosti rodine šľachtickej rodine Seilern.

Mesto Prostějov sa u nás spája predovšetkým s textilným priemyslom, ale my sa zameriame na spoznanie secesných pamiatok mesta a síce radnice, národného domu a divadla. Narodil sa tu známy básnik Jiří Wolker. Návrat domov vo večerných hodinách.

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch v Bratislave

Čas odjazdu: 7:30

Cena obsahuje:

  • prepravu autobusom slovenského prepravcu
  • vstupy do pamätihodností v rámci programu
  • služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:

  • stravu
  • cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka pri platbe: Zlín, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 16


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: