Morava - Pernštejn, Polička, Litomyšl, Svitavy

Objednať


Od: 22.06.2024 Do: 22.06.2024 Cena: 83 €

Pernštejn, Polička, Litomyšl, Svitavy

Trasa: Bratislava – Brno – Pernštejn - Polička – Litomyšl - Svitavy - Brno - Bratislava – 455 km

Odjazd z Bratislavy smerom na Brno na prehliadku hradu Pernštejn. Jedná sa o jeden z najzaujímavejších hradov v Českej republike, pretože sa zachoval v pôvodnej goticko-renesančnej architektúre. Meno Pernštejn sa najčastejšie spája s nemeckým výrazom Bärenstein, v preklade „medvedí kameň“, v mineralógii tiež jantár. Počas husitského obdobia bol významnou husitskou pevnosťou, v čase švédskych nájazdov potvrdil túto svoju úlohu vzhľadom na svoju polohu.         
Mesto Polička bolo založené ako kráľovské mesto kráľom Přemyslom Otakorom II. v roku 1265 a je charakteristické dokonale zachovalými historickými mestskými hradbami. V strede historického jadra sa nachádza krásny mariánsky stĺp a baroková radnica. V roku 1890 sa tu narodil známy skladateľ Bohuslav Martinu.
V meste Litomyšl je historickou dominantou miestny renesančný zámok, ktorý si v 16. storočí nechala postaviť ako svoje rodové sídlo rodina Pernštejnových. Stavba je vzácnou ukážkou úpravy talianskeho renesančného paláca, kde vnútorné nádvorie z troch strán obiehajú arkády a fasády so štítmi pokrýva sgrafitová výzdoba s figurálnymi motívmi. Interiéry sú výsledkom neskorších barokových a klasicistických úprav. Steny miestností zdobí iluzívna maľba v štýle kráľa Ludvíka XVI. Zámok sa nachádza pod ochranou UNESCO.
Mesto Svitavy dostalo svoje meno po rovnomennej rieke a v minulosti bolo známe prosperujúcim tkáčskym priemyslom. Najznámejším rodákom je nemecký podnikateľ Oskar Schindler, ktorý sa stal hlavnou postavou známeho filmu Schindlerov zoznam. Pozrieme si historické centrum mesta. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto :
parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch v Bratislave                                          

Čas odjazdu : 8:00

Cena obsahuje:

  • preprava autobusom slovenského prepravcu
  • vstupy do pamätihodností v rámci programu
  • služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:

  • stravu
  • cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Pernštejn, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 16

  


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: