Morava - Olomouc a Čechy pod Kosířem

Objednať


Od: 15.06.2024 Do: 15.06.2024 Cena: 67 €

 

OlomoucČechy pod Kosířem

Trasa: Bratislava – Čechy pod Kosířem - Olomouc - Přerov - Uherské Hradiště - Bratislava – 420 km

Odjazd z Bratislavy priamo na prehliadku zámku Čechy pod Kosířem, ktorý sa stavebne vyvinul z obranného gotického hradiska zo začiatku 12. storočia na barokový zámok v 18. storočí. Bol v majetku viacerých rodov až do 2. polovice 18. storočia, keď ho získala rodina portugalského vyslanca na habsburskom dvore. Táto ho nechala prestavať do dnešnej klasicistickej podoby a vlastnila ho vo viacerých generáciách až po koniec 2. svetovej vojny. V zámku sa často zdržiaval maliar Josef Mánes a stal sa rodinným maliarom. Pozrieme si zámockú expozíciu a filmovú expozíciu Zdeňka a Jana Svěrákových. 

Odjazd do Olomouca, kde začneme program prehliadkou krásneho arcibiskupského paláca s bohatou kolekciou vzácnych obrazov. Nasledovať bude prehliadka neďalekej pôvodne gotickej katedrály sv. Václava. Pozrieme si v interiéroch niekoľko vzácnych sakrálnych pamiatok ako kostol Panny Márie Snežnej, kostol sv. Mikuláša, či kostol sv. Mórica a popri viacerých budovách patriacich Univerzite Palackého prídeme na Horné a Dolné námestie, ktoré spolu s viacerými historickými fontánami tvoria zaujímavé centrum mesta. Hornému námestiu dominuje krásna radnica a čestný stĺp Najsvätejšej Trojice, ktorý je súčasťou historického dedičstva ľudstva pod ochranou UNESCO. Dolné námestie je dekorované peknými barokovými fontánami. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto :
parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch v Bratislave                                          

Čas odjazdu: 8:00

Cena obsahuje:

  • prepravu autobusom slovenského prepravcu
  • vstupy do všetkých pamätihodností v rámci programu
  • služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:

  • stravu
  • cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Olomouc, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 16


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: