Švédske kráľovstvo - Stockholm

Objednať


Od: 13.03.2019 Do: 17.03.2019 Cena: 698 €

Švédske kráľovstvo - Stockholm

1. deň: Bratislava - Schwechat -  Stockholm
Odlet z letiska v Schwechate o 9:40 Prílet do Stockholmu o 15:05, prejazd shuttle busom do centra mesta a následne prejazd do hotela. V podvečer prehliadka časti historického centra mesta. Ubytovanie v Stockholme. 

2. deň: Stockholm
Pokračovanie v prehliadke historického centra mesta vrátane významných kostolov Storkyrkan a Tyska Kyrkan. Návšteva významného sídla šľachtických rodov švédskeho kráľovstva zvaného Riddarhuset neďaleko kráľovského paláca. Prevezieme sa MHD na návštevu radnice, kde sa pravidelne odovzdávajú Nobelove ceny. Následne prejazd ku Skanzenu, najstaršiemu múzeu v prírode na svete. Ku koncu dňa ponúkame možnosť návštevy múzea najznámejšej popovej švédskej skupiny ABBA. Nocľah v Stockholme. (R)

3.deň: Stockholm
Prejazd autobusom do vynikajúceho múzea venovaného stroskotanej lodi Vasa, ktorá bola pýchou švédskeho námorníctva. Toto múzeum je svetovou raritou. Po prehliadke sa prevezieme autobusom na prehliadku kráľovského paláca s jeho krásnym interiérom a bohatými zbierkami. Dozviete sa veľa zaujímavostí zo života švédskych panovníkov a ich vplyvu na dejiny Európy. Prehliadka múzea objaviteľa dynamitu a zakladateľa Nobelovej ceny. Nocľah a večera v Stockholme. (R)

4. deň: Stockholm
Po raňajkách presun električkou k výnimočnej športovej hale Globen, kde sa hrávajú nielen hokejové zápasy, slúžiacej však aj na iné športové, či kultúrne podujatia. Následne prejazd na prehliadku paláca Drottningholm, ktorý je od roku 1981 súkromnou rezidenciou kráľovskej rodiny. V zbierkach paláca sa nachádzajú aj veci, ktoré poznáme z Bratislavy. Prezrieme si kráľovské divadlo s najstaršími drevenými dodnes používanými divadelnými kulisami na svete. Po prehliadke návrat do centra mesta. Nocľah v Stockholme. (R)

5. deň: Stockholm – Schwechat – Stockholm
Po raňajkách vysťahovanie z izieb a odchod do mesta na prehliadku Múzea Ďalekého východu. Po prehliadke čas na individuálne voľno. O 16:25 odlet do Viedne, prílet o 21:20. Prejazd autobusom z letiska do Bratislavy.

Čas odjazdu : 6:50 

Nástupné miesto : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Cena obsahuje:

 • prepravu autobusom slovenského prepravcu na letisko do Schwechatu a späť do Bratislavy
 • letenka zo Schwechatu na letisko Arlanda a z letiska Arlanda do Schwechatu vrátane letiskových poplatkov
 • transfer z letiska Arlanda do mesta a z mesta na letisko Arlanda
 • 4x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
 • 4x raňajky (R)
 • Hop on hop off bus - 24 hodinový lístok
 • služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:

 • obedy
  večere
 • vstupy do múzeí
 • cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Stockholm, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 8

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: