Taliansko - Dolomiti a Lago di Garda

Objednať


Od: 16.08.2022 Do: 20.08.2022 Cena: 399 €

 

Dolomiti a Lago di Garda

1. deň: Bratislava - Misurina - Cortina d´Ampezzo
Odjazd ráno o 7:00 autobusom z Bratislavy cez Rakúsko do Talianska. Príjazd k horskému jazeru Misurina neďaleko priesmyku Tre Croci. Pokračovanie do mesta Cortina d´Ampezzo, dejiska ZOH v roku 1956. Prehliadka mesta sálajúceho mondénnou atmosférou, schádza sa tu spoločenská smotánka. Ubytovanie v okolí mesta.

2. deň: Cortina d´Ampezzo - Arabba - Pordoi - Marmolada - Bolzano - Canazeli - Lago di Carezza
Po raňajkách presun po nádhernej dolomitskej ceste do známeho lyžiarskeho strediska Arabba. Pokračovanie cez priesmyk Pordoi až k údolnej stanici lanovky vedúcej na plošinu Sass Pordoi vrchola Piz Boe do výšky 2.950 m. Jazda lanovkou na vrchol, odkiaľ sa nám ponúkne nádherný výhľad na celý masív Dolomitov s najvyšším končiarom Marmolada vo výške 3.342 m. Až v tých výškach sa bojovalo počas I. svetovej vojny, čo dokladuje aj miestne múzeum i cintorín. Cestou k mestu Bolzano sa zastavíme v mestečku Canazei s typickou drevenou zástavbou. Jazero Lago di Carezza má vodu tak krásnej smaragdovej farby, že sa to nechce ani veriť. Ubytovanie v okolí mesta Bolzano. (R)

3. deň: Lago di Garda - Limone - Gargnano - Gardone Riviera - Desenzano del Garda - Peschiera
Odjazd k nádhernému jazeru Lago di Garda, kde si najprv pozrieme za mestečkom Riva del Garda úchvatné jaskynné vodopády Cascata Varone. Pokračovanie v jazde po západnom brehu jazera do malebného mestečka Limone, kde rastú palmy, citrónovníky, oleandre a nábrežie je oázou pohody a kľudu. V mestečku Gargnano je krásna zástavba, posledné dva roky života tu prežil Benito Mussolini. V Gardone Riviera sa nachádza Villa Alba postavená pre cisára Franza Jozefa I. a krásna botanická záhrada, ktorú si prezrieme. Mestečko Saló je známe malebným prístavom, v mestečku Desenzano del Garda si pozrieme vilu z rímskeho obdobia s krásnymi mozaikami. Presun popri výbežku Sirmione na ubytovanie do mestečka Peschiera. (R)

4. deň: Peschiera - Garda - Malcesine - Monte Baldo - Bolzano
Mestečko Peschiera je známe najmä výborne zachovalým opevnením, názov mestečka Garda pochádza z miestnej pevnosti, má pekný farský kostol. V Malcesine je pekne zachovalé staré mesto s hradom a expozíciou o jazere a jeho vývoji, ktorú navštívime. Odtiaľto vedie lanovka na kopec Monte Baldo odkiaľ sa budeme kochať nádhernými výhľadmi na celé jazero. Presun na ubytovanie do okolia mesta Bolzano. (R)

5.deň: Bolzano - Bressanone - Brenner Pass - Innsbruck - Bratislava
Prehliadka historického centra Bolzana vrátane katedrály z 12. storočia. Najväčším lákadlom posledných rokov je archeologické múzeum venované „ľadovému“ mužovi nazývanému Ötzi objavenému v roku 1991 a pochádzajúceho z doby bronzovej spred približne 5000 rokov. Návšteva múzea. Odjazd a krátka návšteva mesta Bressanone, resp. Brixen, tretieho najväčšieho mesta oblasti. Následne prejazd cez Brenner Pass do Rakúska a jazda popri mestách Innsbruck a Salzburg do Bratislavy. Príjazd v nočných hodinách. (R)

Nástupné miesto : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Čas odjazdu : 7:00 hod.

Cena obsahuje :
• preprava autobusom slovenského prepravcu
• 4x ubytovanie s raňajkami
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Dolomiti, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 30


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: