Taliansko - Dolomiti a Lago di Garda

Objednať


Od: 13.08.2024 Do: 17.08.2024 Cena: 585 €

 

Dolomiti a Lago di Garda

1. deň: Bratislava - Misurina - Cortina d´Ampezzo - 550 km
Odjazd ráno o 7:00 autobusom z Bratislavy cez Rakúsko do Talianska. Príjazd k horskému jazeru Misurina neďaleko priesmyku Tre Croci. Pokračovanie do mesta Cortina d´Ampezzo, dejiska ZOH v roku 1956. Prehliadka mesta sálajúceho mondénnou atmosférou, schádza sa tu spoločenská smotánka. Ubytovanie v okolí mesta.

2. deň: Cortina d´Ampezzo - Arabba - Pordoi - Marmolada - Lago di Carezza - 100 km
Po raňajkách presun po nádhernej dolomitskej ceste do známeho lyžiarskeho strediska Arabba. Pokračovanie cez priesmyk Pordoi až k údolnej stanici lanovky vedúcej na plošinu Sass Pordoi vrchola Piz Boe do výšky 2.950 m. Jazda lanovkou na vrchol, odkiaľ sa nám ponúkne nádherný výhľad na celý masív Dolomitov s najvyšším končiarom Marmolada vo výške 3.342 m. Až v tých výškach sa bojovalo počas I. svetovej vojny, čo dokladuje aj miestne múzeum i cintorín. Cestou k mestu Bolzano sa zastavíme v mestečku Canazei s typickou drevenou zástavbou. Jazero Lago di Carezza má vodu tak krásnej smaragdovej farby, že sa to nechce ani veriť. Ubytovanie v okolí mesta Bolzano. (R)

3. deň: Lago di Carezza - Bolzano - Lago di Garda - Limone - Gargnano - Gardone Riviera - Desenzano del Garda - Peschiera - 220 km
Odjazd k nádhernému jazeru Lago di Garda, kde si najprv pozrieme za mestečkom Riva del Garda úchvatné jaskynné vodopády Cascata Varone. Pokračovanie v jazde po západnom brehu jazera do malebného mestečka Limone, kde rastú palmy, citrónovníky, oleandre a nábrežie je oázou pohody a kľudu. V mestečku Gargnano je krásna zástavba, posledné dva roky života tu prežil Benito Mussolini. V Gardone Riviera sa nachádza Villa Alba postavená pre cisára Franza Jozefa I. a krásna botanická záhrada, ktorú si prezrieme. Mestečko Saló je známe malebným prístavom, v mestečku Desenzano del Garda si pozrieme vilu z rímskeho obdobia s krásnymi mozaikami. Presun popri výbežku Sirmione na ubytovanie do mestečka Peschiera. (R)

4. deň: Peschiera - Garda - Malcesine - Monte Baldo - Bolzano - 160 km
Mestečko Peschiera je známe najmä výborne zachovalým opevnením, názov mestečka Garda pochádza z miestnej pevnosti, má pekný farský kostol. V Malcesine je pekne zachovalé staré mesto s hradom a expozíciou o jazere a jeho vývoji, ktorú navštívime. Odtiaľto vedie lanovka na kopec Monte Baldo odkiaľ sa budeme kochať nádhernými výhľadmi na celé jazero. Presun do mesta Bolzano, kde si pozrieme archeologické múzeum venované "ľadovému" mužovi nazývanému Ötzi objavenému v  roku 1991 a pochádzajúceho z doby bronzovej spred približne 5000 rokov. Ubytovanie v okolí mesta Bolzano. (R)

5.deň: Bolzano - Bressanone - Brenner Pass - Innsbruck - Bratislava - 700 km
Po raňajkách odjazd a krátka návšteva mesta Bressanone, resp. Brixen, tretieho najväčšieho mesta oblasti. Následne prejazd cez Brenner Pass do Rakúska a jazda popri mestách Innsbruck a Salzburg do Bratislavy. Príjazd v nočných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto : Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici 

Čas odjazdu: 7:00 hod.

Cena obsahuje :
• preprava autobusom slovenského prepravcu
• 4x ubytovanie s raňajkami
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Dolomiti, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 12


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: