Toskánsko - byzancia, renesancia, krása

Objednať


Od: 12.10.2024 Do: 20.10.2024 Cena: 1299 €

Toskánsko byzancia,renesancia, krása

1. deň: Bratislava – Klagenfurt – Padova - 705 km
Odjazd o 7:00 z Bratislavy smerom na hlavné mesto Korutánska Klagenfurt do Talianska.
Mestu Padova dominuje bazilika Sant´Antonio s telesnými pozostatkami sv. Antona, patróna Talianska. Prezrieme si Piazza Garibaldi a priľahlé okolie. Ubytovanie v meste Padova.

2. deň: Padova - Ferrara – Ravenna – Faenza – 200 km
V dnešný deň je v Taliansku štátny sviatok, ktorým si občania krajiny pripomínajú referendum z roku 1946, v ktorom rozhodli o povojnovom štátnom zriadení, keď kráľovstvo bolo nahradené republikou. Prehliadka historického centra mesta Ferrara (UNESCO), ktorému dominuje Castelo Estense, štvorvežový vodný hrad a neďaleko sa nachádzajúca katedrála s prekrásnou fasádou. V meste uvidíme aj niekoľko pompéznych palácov. Mesto Ravenna (UNESCO) patrí svojimi ranostredovekými i byzantskými pamiatkami medzi najvýznamnejšie mestá Talianska. Navštívime spolu Piazza del Popolo, kostol San Vitale, chrám Sant Apollinare Nuovo, Teodorichovú hrobku a ďalšie pamätihodnosti tohto mimoriadne zaujímavého mesta. Z mesta Ravenna sa presunieme do mesta Faenza, kde si prezrieme najväčšie múzeum keramiky na svete. Mesto dalo meno známej fajánsovej keramike. Ubytovanie v meste Faenza. (R)

3. deň: Faenza - Imola – Bologna – Prato - 160 km
Po raňajkách odjazd do mesta Imola, ktoré je známe každému fanúšikovi pretekov automobilov F1, keďže sa tu nachádza pretekársky okruh pre tieto rýchle vozidlá.
Odtiaľ presun do mesta Bologna, kde sa nachádza najstaršia univerzita Európy. Prehliadka Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno, kostola San Petronio, ulice Via Piela 18, Due Torri, Palazzo dell´Archiginnasio, Palazzo Poggi a iných pozoruhodností tohto prevažne barokového mesta s krásnymi arkádovými priechodmi. Príjazd na ubytovanie do mesta Prato, kde strávime 5 nocí. (R)

4. deň: Prato – Florencia – Prato – 60 km
Po raňajkách sa presunieme za približne pol hodinu vlakom do Florencie.
Prehliadka historickej časti kolísky renesancie, mesta Florencia (UNESCO) od kostola Santa Maria Novella smerom k Santa Croce, kde sú pochovaní Michelangelo Buonaroti, Galileo Galillei, Nicola Macchiavelli a ďalší. Prechod na hlavné námestie Piazza della Signoria, prehliadka nádhernej budovy Palazzo Vecchio pri Loggia dei Lanzi.
Prehliadka katedrály Santa Maria del Fiore s jej výnimočnou kupolou, Baptistéria sv. Jána, katedrálneho múzea prípadne aj zvonice katedrály, odkiaľ sa ponúka nádherný pohľad na celé mesto. Prejdeme cez rieku Arno po moste Ponte Vecchio k Palazzo Pitti, v ktorom sú vystavené obrazy svetoznámych majstrov, zbierka striebra i kočov. Neďaleko sa rozprestiera rozsiahly park Boboli zdobený fontánami a sochami. Nocľah v meste Prato. (R)

5. deň: Prato – Carmignano – Anchiano – Vinci - Siena – Prato – 240 km

V roku 2019 si celý svet pripomína 500. výročie úmrtia velikána renesancie, Leonarda da Vinci. Zastavíme sa v jeho rodnej obci Anchiano, kde si pozrieme rodný dom. V mestečku Vinci v paláci grófa Guidi sa nachádza múzeum pripomínajúce život a dielo Leonarda de Vinci.
Nádherné stredoveké mesto Siena (UNESCO) charakteristické gotickými stavbami je rodiskom sv. Kataríny, významnej patrónky Talianska. Stred mesta tvorí námestie Piazza del Campo, kde sa usporadúvajú známe preteky koní Palio. Ojedinelými stavbami sú románsko-gotický dóm z 13. storočia s knižnicou, baptistérium, dómske múzeum. Nocľah v meste Prato . (R)

6. deň: Prato - San Gimignano – Terricciola - Pisa – Montecarlo – Pistoia – Prato - 250 km
Mestečko San Gimignano so svojimi hradbami a rodovými vežami vytvárajúcimi jeho typickú siluetu je jedným z najatraktívnejších stredovekých miest sveta (UNESCO). Pozrieme si miestnu katedrálu s krásnymi nástennými maľbami. V malebnej dedinke Terricciola ponúkame možnosť vychutnať si typickú atmosféru Toskánska v rodinnom vinárstve ochutnaním miestnych špecialít a vynikajúceho vína.
Mesto Pisa (UNESCO) je známe najmä svojou šikmou vežou na vrchol ktorej vystúpime. Okrem toho si na Piazza Duomo pozrieme katedrálu zasvätenú Panne Márii, baptistérium a prípadne aj cintorín Camposanto. Krátka prechádzka k nábrežiu rieky Arno cez hlavné námestie Piazza dei Cavalieri. Mestečko Montecarlo, v preklade Karlova hora založil cisár Svätej ríše rímskej a český kráľ Karol IV. na obranu mesta Lucca pred Pisou. Historickej časti mesta Pistoia dominuje dóm so vzácnym strieborným oltárom, baptistérium, Palazzo Pretorio s malebným arkádovým dvorom, či Palazzo Comune. Nocľah v meste Prato. (R)

7. deň: Prato – Lucca – Carrara – Massa - Viareggio - Prato 260 km
Mesto Lucca má úžasný pevnostný systém v dĺžke 4,2 km slúžiaci dnes ako oddychová zóna mesta. Hlavnými pozoruhodnosťami mesta sú rodové veže bohatých rodín a rodný dom hudobného skladateľa Giacoma Pucciniho, ktorý navštívime. Po prezretí si ďalších zaujímavostí mesta sa presunieme do mesta Carrara, ktoré je na celom svete známe ťažbou vzácneho bieleho mramoru. Absolvujeme autami prehliadku miestneho kameňolomu.
Mesto Massa je pozoruhodné svojou polohou na alpských úbočiach siahajúce až k morskému pobrežiu. Malebnou polohou sa vyznačuje aj kúpeľné mesto Viareggio, ktoré je obľúbenou destináciou najmä kvôli krásnym plážam. Nocľah v meste Prato. (R)

8. deň: Prato – Vergato – Saint´Agata Bolognese - Padova - Benátky - Bratislava – 995 km
Odjazd s batožinou do mestečka Saint´Agata Bolognese, kde navštívime múzeum venované automobilovej značke Lamborghini známej svojimi úžasnými športovými autami.
Pri meste Padova si v prípade času pozrieme botanickú záhradu Ortobotanico (UNESCO). Presun do Benátok, kde si spravíme povinnú 10 hodinovú prestávku počas ktorej si pozrieme mesto, v ktorom sa nachádza 285 mestských palácov a pripomenieme si jeho bohatú históriu. Odjazd z Benátok v noci.

9. deň: Benátky – Bratislava

Príchod do Bratislavy v skorých ranných hodinách

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Celkom km: 2870

Nástupné miesto: Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici 

Čas stretnutia: 7:00

Cena obsahuje:

• preprava autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 7x ubytovanie v 3*, resp. v 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 7x raňajky (R)
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby miestnych talianskych sprievodcov
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• platené vjazdy autobusom do miest
• ochutnávku vína a pohostenie v Terricciola za 20 eur
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka pri vklade na účet: Toskánsko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 12


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: