Švajčiarsko - východ a stred krajiny

Objednať


Od: 28.07.2024 Do: 05.08.2024 Cena: 1350 €

Švajčiarsko východstred krajiny

1. deň: Bratislava - St. Pölten – Linz – St. Anton am Arlberg – 690 km
Odjazd o 8:00 smerom k najmenšiemu hlavnému spolkovému mestu Rakúska, St. Pölten, ktoré ako prvé rakúske mesto získalo mestské práva roku 1159. Mesto Ybbs je známe najstaršou priehradou vybudovanou na Dunaji na území Rakúska, Amstetten leží uprostred vinárskej oblasti, malebné mestečko Enns bolo založené pri ústí rovnomennej rieky do Dunaja. Mesto Linz sa pyšní najrozsiahlejším barokovým historickým jadrom krajiny s najväčšou katedrálou Rakúska. Ubytovanie v mestečku St. Anton am Arlberg.

2. deň: St. Anton am Arlberg - Vaduz – Appenzell – St. Gallen – Kreuzlingen – Konstanz – 160 km
Po raňajkách odjazd na krátku prehliadku hlavného mesta kniežatstva Liechtenstein. Mesto Appenzell je hlavným mestom polkantónu Appenzell Innerrhoden a stredisko výroby známeho syra. Prehliadka výroby syra a ochutnávka aromatického syra v mestečku Stein. Následne presun do mesta St. Gallen, známeho pôvodne románskou katedrálou patriacou benediktínom, či univerzitou. Mesto Kreuzlingen upúta pôsobivou atmosférou na brehu Bodamského jazera. Prechod do mesta Konstanz, kde v roku 1415 odsúdili na smrť upálením Jána Husa. Navštívime dom, v ktorom býval i miesto jeho upálenia. Ubytovanie. (R)

3. deň: Konstanz – Reichenau – Stein am Rhein – Schaffhausen – Rheinfall – Winterthur – 105 km
Po raňajkách dokončenie prehliadky mesta Konstanz a odjazd na ostrov Reichenau, ktorý je svojimi stredovekými pamiatkami historicky mimoriadne vzácnou lokalitou pod ochranou organizácie UNESCO. Mestečko Stein am Rhein patrí svojou mestskou architektúrou a úžasnými hrazdenými domami s maľbami medzi najkrajšie vo Švajčiarsku. Neskoro poobede navštívime oblasť na rieke Rýn, kde si pozrieme najväčšie vodopády v Európe nad mestom Schaffhausen. V tomto meste sa vyrábajú preslávené vreckové i náramkové hodinky značky IWC. Presun na ubytovanie k mestu Winterthur. (R)

4.deň: Winterthur – Zürich – Einsiedeln – Zug – Dierikon - 115 km
Krátka prehliadka historickej časti mesta Winterthur, následne prehliadka najväčšieho mesta konfederácie, Zürichu, so známou Bahnhofstrasse a jej drahými obchodmi a bankami, ale aj historickým jadrom. Prehliadka významného rodinného hodinárskeho obchodu a múzea Beyer. V meste Einsiedeln nás zaujme predovšetkým najvýznamnejšia baroková stavba krajiny, benediktínske opátstvo. Mesto Zug obkolesené historickými hradbami je hlavným mestom najmenšieho a zároveň najbohatšieho kantónu krajiny. Ubytovanie v meste Dierikon. (R)

5. deň: Dierikon – Luzern – Vierwalstätter See – Grindelwald – 100 km
V tento deň zažijeme oslavy hlavného štátneho sviatku krajiny, vznik konfederácie v roku 1297. Pokračovanie v ceste do mesta Luzern, známeho predovšetkým najstarším dreveným mostom Európy, významným múzeom dopravy, renesančnou radnicou, ale aj moderným kultúrno-spoločenským komplexom KKL. Mesto má krásnu polohu pri jazere Vierwaldstätter See. V prípade priaznivého počasia bude možné absolvovať fakultatívnu plavbu loďou po jazere. Ubytovanie v okolí mesta Grindelwald. (R)

6. deň: Grindelwald – Jungfraujoch – Lauterbrunnen – Interlaken – Andermatt – 135 km
Návšteva jednej z najúchvatnejších lokalít Švajčiarska. Jazda vláčikom na úpätie masívu Jungfrau (4158 m), prestup na ďalší vláčik, ktorým sa vyvezieme do najvyššie položenej železničnej stanice Európy, Jungfraujoch (3454 m), a vychutnáme si pohľad na susedné kopce Eiger a Mönch, ako aj pohľad na najdlhší ľadovec starého kontinentu Aletschgletscher. Jedná sa o drahú lokalitu, ale jej návšteva je zážitkom na celý život. Po zostupe presun vlakom do mesta Interlaken a následne jazda autobusom do mesta Andermatt. Ubytovanie. (R)

7. deň: Andermatt – priesmyk sv. Gottarda – Bellinzona – Lugano – Bergamo – 230 km
Andermatt predstavuje typickú horskú oblasť ležiacu v čarovnej krajine a tvorí hranicu medzi horským pásmom a najteplejšou oblasťou krajiny, kantónom Tessin s talianskou menšinou. Mesto Bellinzona bolo osídlené už za rímskych čias, v stredoveku tu postavili vojvodovia z Milána tri hrady, ktoré sa dodnes zachovali a sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Prehliadka jedného z hradov. Najväčšie mesto kantónu Tessin, Lugano, patrí medzi najkrajšie švajčiarske mestá a svojim talianskym šarmom je jednoducho očarujúce. Počas prehliadky mesta si necháme rozmaznať chuťové poháriky prehliadkou miestnej čokoládovne. Prehliadkou Lugana ukončíme návštevu Švajčiarska. Cesta nás povedie cez Lago di Lugano a popri Lago di Como. Ubytovanie v oblasti mesta Bergamo v Taliansku. (R)

8. deň: Bergamo – Bolzano – Lienz – 445 km
Bergamo ako hlavné mesto rovnomennej provincie má niekoľko pozoruhodných stavieb. Bolzano, alebo po nemecky Bozen, je centrom nemecky hovoriacej časti Južné Tirolsko, ktorá patrí medzi najkrajšie oblasti Európy. Mesto má krásne meštianske domy a atmosféru, ktorá je zmesou talianskeho a germánskeho štýlu života. Žiaden návštevník nevynechá návštevu Múzea ľadového muža, nazývaného Ötzi. Mesto Merano sa preslávilo predovšetkým ako klimatické kúpele. Prejazd na rakúske územie a ubytovanie sa v oblasti mesta Lienz. (R)

9. deň: Lienz – Villach – Klagenfurt – Graz – Wien – 555 km
V meste Lienz sa pravidelne usporadúvajú preteky svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Po raňajkách cesta domov juhom Rakúska, v prípade času krátke zastavenie sa v hlavnom meste spolkovej krajiny Korutánsko, Klagenfurt. Príchod domov vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Cena obsahuje:
• preprava autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 8x ubytovanie v 3* hoteloch, či penziónoch v dvojposteľových izbách
• 8x raňajky (R)
• vstupy do všetkých pamätihodností a múzeí v rámci programu s výnimkou cesty na Jungfraujoch
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
  cestovné lístky na vlaky na Jungfraujoch
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: CH východ a stred, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 7


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: