Španielsko - Madrid, Ávila, El Escorial, Segovia, Toledo a iné

Objednať


Od: 07.09.2024 Do: 14.09.2024 Cena: 1060 €

Madrid, Ávila, El EscorialSegovia, Toledo a iné

1. deň: Madrid
Odlet z Viedne do Madridu. Po prílete ubytovanie sa v hoteli v Madride.

2. deň: Madrid
Po raňajkách autobusová prehliadka mesta spoločnosťou Hop on hop off na dvoch trasách a umožňujúcou v priebehu dňa vystúpiť a znova nastúpiť na vybraných miestach. Začneme pri múzeu El Prado a pokračovať budeme cez Plaza de Colón, Teatro Real, Plaza Mayor, Catedral Almudena, Palacio Real, Puerta de Toledo, Plaza de Neptuno, Plaza de Cibeles, Santiago de Bernabéu atď. V prípade záujmu fakultatívna prehliadka futbalového štadióna klubu Real Madrid. Nocľah v Madride. (R)

3. deň: Madrid Chamartin – Ávila - San Lorenzo de El Escorial – Vallé de los Caidos - Madrid
Po raňajkách odjazd vlakom z Madridu do mesta Ávila, ktoré je predovšetkým charakteristické mohutnými mestskými hradbami dosahujúcimi dĺžku 2,5 kilometra s 90 obrannými vežami (UNESCO). Pozrieme sa, kde sa narodila svätá Tereza, ktorá reformovala karmelitánsky rád a popri sv. Jakubovi je najvýznamnejšou patrónkou Španielska. Nevynecháme ani kostol San Pedro a kostol Santo Tomás.
Následne prehliadka pôsobivých interiérov monumentálneho letného sídla španielskych kráľov v kláštore El Escorial, ktoré bolo postavené na počesť sv. Vavrinca a je miestom pochovania španielskych kráľov počnúc Karolom V. (UNESCO). Posledným miestom návštevy v ten deň bude monumentálne údolie Vallé de los Caidos, kde sa vo veľkom parku nachádza pamätník venovaný obetiam občianskej vojny s obrovským 150 m vysokým krížom a nádhernou bazilikou. V podzemí je pochovaný zakladateľ strany Falanga Espaňola Juan Antonio Primo de Rivera a do roku 2019 sa tu nachádzali aj ostatky diktátora Francisca Franca Bahamonde. Večer návrat vlakom do Madridu. (R)

4. deň: Madrid Chamartin - Segovia – Madrid
Odjazd vlakom do mesta Segovia, kde sa nad starým mestom pri sútoku riek Eresma a Clamores týči pôsobivý alcázar a nachádza sa tu najzachovalejší a najväčší akvadukt z rímskeho obdobia na svete postavený v 2. storočí (UNESCO). Na námestí Plaza Mayor sa nachádza kostol v ktorom bola Izabela I. korunovaná za kráľovnú Kastílie. Mesto má zachované románske kostoly spomedzi ktorých je najkrajší kostol San Esteban. Uvidíme mnoho krásnych šľachtických palácov, od templárskeho kostola Vera Cruz je nádherný pohľad na celé mesto. Večer návrat vlakom do Madridu. (R)

5. deň: Madrid
Dnešný deň strávime znova v Madride a začneme ho prehliadkou svetoznámeho múzea výtvarného umenia El Prado, v ktorom sa nachádzajú najmä diela svetoznámych španielskych umelcov ako boli Diego Velázques, El Greco, Francisco Goya, Bartolomeo Esteban Murillo ale nechýbajú ani najznámejší umelci flámskej školy, z Talianska, Francúzska, či Anglicka. Následne si pozrieme neďaleké múzeum Museo Thyssen-Bornemisza, ktoré obsahuje umelecké zbierky darované bohatou priemyselnou rodinou. Po prestávke na obed sa vyberieme do krásneho parku El Retiro, kde si pozrieme zaujímavý Krištáľový palác a iné pozoruhodnosti. Nocľah v Madride. (R)

6. deň: Madrid Chamartin – Aranjuez – Madrid 
V meste Aranjuez si pozrieme ďalšie kráľovské letné sídlo, ktorého hlavný palác Casa del Labrador je obkolesený troma rozsiahlymi záhradami vyzdobenými fontánami a sochami. Prehliadka paláca, záhrad a kultúrnej krajiny okolia mesta (UNESCO). Nocľah v Madride. (R)

7. deň: Madrid Plaza Eliptica – Toledo – Madrid Plaza Eliptica
Tento deň sa vyberieme na juh od Madridu na návštevu historicky mimoriadne zaujímavého mesta Toledo, kde sa prelínajú židovská, moslimská kultúra a kresťanská minulosť mesta (UNESCO). Mestu z diaľky dominuje Alcázar a katedrála patriaca medzi najvýznamnejšie v Španielsku. Okrem katedrály navštívime múzeum výtvarného umenia v Hospital de Santa Cruz, kostol Santo Tomé s najvýznamnejšou maľbou od svetoznámeho maliara El Greca, ako aj synagógu Santa Maria la Blanca. Kláštor San Juan de los Reyes zaujme svojou architektúrou i dekoráciami. Pri prechádzaní mestom budeme vnímať jeho úžasnú atmosféru a obdivovať aj šikovnosť kovotepcov, ktorých práce sú známe v celom svete. Návrat na nocľah do Madridu. (R)

8. deň: Madrid
Odlet z Madridu do Viedne. Po prílete prejazd autobusom do Bratislavy.

Zmena program a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Miesto stretnutia: autobusová stanica Mlynské Nivy v Bratislave, resp. letisko Schwechat

Cena obsahuje:
• 7x ubytovanie v 4* hoteli v dvojposteľových izbách, jednolôžková izba za príplatok
• 7x raňajky (R)
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:

• obedy a večere
• letenka a letiskové poplatky
• poplatok za batožinu naviac do podpalubia lietadla
• cestovné lístky na autobus na letisko a z letiska v Španielsku
• cestovné lístky na metro, či vlak
• cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Madrid a okolie, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 10


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: