Španielsko - Madrid a okolie

Objednať


Od: 23.09.2019 Do: 30.09.2019 Cena: 1.068 €

Madrid a okolie

1. deň: Madrid – 35 km
Odlet dňa 20.9.o 9:55 z Bratislavy do Madridu. Po prílete o 12:55 autobusová prehliadka hlavných pozoruhodností mesta. Večer ubytovanie v hoteli v Madride.

2. deň: Madrid
Po raňajkách pešia prehliadka mesta s najväčšími pozoruhodnosťami ako sú Puerta del Sol, Plaza Mayor, Plaza de la Villa, námestie Cibeles, El Prado, stanica Atocha, park Retiro, kostol San Francisco el Grande, katedrála de la Almudena, Palazio Real a iné. Presvedčíte sa, že Madrid patrí medzi najkrajšie mestá sveta. Nocľah v Madride. (R)

3. deň: Madrid - Ávila – Salamanca – 220 km
Mesto Ávila je predovšetkým charakteristické mohutnými mestskými hradbami dosahujúcimi dĺžku 2,5 kilometra s 90 obrannými vežami (UNESCO). Narodila sa tu a pôsobila svätá Tereza, ktorá reformovala karmelitánsky rád. Po prehliadke mesta odjazd od mesta Salamanca, nazývaného zlaté kvôli žltému vápencu používanému na výstavbu mesta (UNESCO). Sídli tu najstaršia španielska univerzita, mesto má dve katedrály, hlavné námestie Plaza Mayor je pokladané za najkrajšie v Španielsku. Ubytovanie v Salamance. (R)

4. deň: Salamanca – Valladolid - Segovia - 235 km
Po raňajkách odjazd do mesta Valladolid, niekdajšieho hlavného mesta za čias panovania Filipa III. a Filipa V. Mesto je známe sobášom Katolíckych kráľov, narodením kráľa Filipa II. a úmrtím objaviteľa Ameriky, Krištofa Kolumba. Colegio San Gregorio patrí k najkrajším výtvorom izabelskej architektúry v Španielsku, hlavné námestie Plaza Mayor má krásne arkády. Odjazd do mesta Segovia, kde sa nad starým mestom týči pôsobivý alcázar a nachádza sa tu najzachovalejší a najväčší aquadukt z rímskeho obdobia na svete postavený v 2. storočí (UNESCO). Mesto má zachovalé románske kostoly, množstvo krásnych palácov, reštaurácií a pohostinstiev, kde ochutnáme miestnu výbornú kuchyňa. Ubytovanie v meste Segovia. (R)

5. deň: Segovia – Vallé de los Caidos – El Escorial - El Pardo – Madrid - 115 km
Po raňajkách presun do údolia Vallé de los Caidos, kde sa nachádza pamätník venovaný obetiam občianskej vojny, obrovský kríž a nádherná bazilika v podzemí, kde je pochovaný diktátor generál Francisco Franco Bahamonde. Následne prehliadka pôsobivých interiérov monumentálneho letného sídla španielskych kráľov v El Escorial, ktoré bolo postavené na počesť sv. Vavrinca a kde sú pochovaní všetci španielski králi počnúc Karolom V (UNESCO). Neďaleký kráľovský lovecký zámok El Pardo navštívime, ak nebude práve využívaný kráľovskou rodinou. V čase diktatúry tu býval generál Francisco Franco. Návrat do Madridu na ubytovanie v hoteli. (R)

6. deň: Madrid – Aranjuez – Chinchón - Madrid – 120 km
V meste Aranjuez si pozrieme ďalšie kráľovské letné sídlo, ktorého hlavný palác Casa del Labrador je obkolesený troma rozsiahlymi záhradami vyzdobenými fontánami a sochami. Prehliadka paláca, záhrad a kultúrnej krajiny okolia mesta (UNESCO). Následne odjazd k zámku Chinchón, ktorého vojvodkyňa dala svetu známy liek chinín. Dnes je tam možné ochutnať iný liek, a síce najlepšiu anýzovku v Španielsku. Neďaleké mestečko je známe usporadúvaním fiesty, počas ktorej sa ako kedysi na hlavnom námestí konajú býčie zápasy. Návrat do Madridu, prehliadka svetoznámeho múzea El Prado otvoreného do 20:00. Nocľah v Madride. (R)

7. deň: Madrid - Toledo - Madrid - 160 km
Tento deň využijeme na návštevu historicky mimoriadne zaujímavého mesta Toledo, kde sa prelína židovská, kresťanská a moslimská kultúra (UNESCO). Mestu z diaľky dominuje Alcázar a katedrála patriaca medzi najvýznamnejšie v Španielsku. Okrem katedrály navštívime múzeum výtvarného umenia v Hospital de Santa Cruz, kostol Santo Tomé s najvýznamnejšou maľbou od svetoznámeho maliara El Greca, ako aj synagógu Santa Maria la Blanca. Kláštor San Juan de los Reyes zaujme svojou architektúrou i dekoráciami. Pri prechádzaní mestom budeme vnímať jeho úžasnú atmosféru a obdivovať aj šikovnosť kovotepcov, ktorých práce sú známe v celom svete. Nocľah v Madride. (R)

8. deň: Madrid – 20 km
Ráno o 6:30 odlet z Madridu do Bratislavy. Prílet do Bratislavy.

Miesto stretnutia
: Bratislava, hala letiska M. R. Štefánika

Čas stretnutia pred odletom: 7:50

Cena obsahuje:
• 6x raňajky (R)
• 7x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
• preprava španielskym autobusom po celej trase zájazdu
• vstupy do všetkých pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu
• služby miestnych sprievodcov

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
  letenku a letiskové poplatky na trase Bratislava - Madrid - Bratislava v cene cca 300 eur
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Madrid a okolie, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 12


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: