Rakúsko - Semmering a okolie

Objednať


Od: 06.07.2024 Do: 07.07.2024 Cena: 210 €

Rakúsko Semmering a okolie

1. deň: Bratislava - Gloggnitz - Semmering - Reichenau an der Rax - 220 km
Odjazd z Bratislavy o 8:00 do mesta Gloggnitz, kam prídeme pred 12.00 Prestup z autobusu do vlaku a odjazd smerom na Semmering. Povezieme sa na 41,8 km dlhej trati postavenej ako prvá horská železničná trať na svete v roku 1854 cez 15 tunelov a po 16 viaduktoch. Trať je od roku 1998 pod ochranou UNESCO a patrí medzi tri podobné trate na svete. V Payerbachu prestúpime a budeme pokračovať v jazde do obce Mürzzuschlag. Po jazde návšteva informačného centra, následne jazda autobusom cez Adlitzgräben a viadukty na vyhliadku nazývanú „20 Schilling Blick“. Po absolvovaní vyhliadky odjazd do mesta Reichenau an der Rax, kde si v prípade možnosti pozrieme expozíciu v miestnom zámku. Vo vile Wartholz sa v roku 1912 narodil Otto von Habsburg. Prehliadka zámockého parku a možnosť kúpy suvenírov. Odtiaľ odjazd na ubytovanie v obci Payerbach.

2. deň: Reichenau an der Rax - Wiener Neustadt – Forchtenstein – Eisenstadt – Bratislava – 170 km
Po raňajkách odjazd smerom do mesta Wiener Neustadt, ktorého najväčšie pamätihodnosti si prezrieme v sprievode miestneho sprievodcu. Uvidíme v prípade možnosti miesto pochovania cisára Maximiliana I., ktorý má však svoju krásnu hrobku v Innsbrucku. V meste krátke individuálne voľno, následne prejazd na prehliadku hradu Forchtenstein, významného sídla rodiny Eszterházy. Hlavným sídelným miestom tejto šľachtickej rodiny bolo mesto Eisenstadt. Prehliadka historického centra a miestneho zámku s jeho úžasným interiérom. Spomenieme samozrejme aj Jozefa Haydna, ktorý tu zanechal významnú stopu. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto : Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici

Čas odjazdu: 8:00

Cena obsahuje:

• preprava autobusom slovenského prepravcu
• 1x ubytovanie v 4* hoteli v dvojposteľových izbách
• 1x raňajky (R)
• cestovné lístky na vlak Semmeringbahn 
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
  služby rakúskeho sprievodcu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Semmering a okolie, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:
24


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: