Rakúsko - hlavné mestá spolkových krajín

Objednať


Od: 02.09.2024 Do: 08.09.2024 Cena: 740 €

Hlavné mestá spolkových krajín Rakúska

1. deň: Bratislava - St. Pölten - Ybbs - Amstetten - Enns – Linz – 290 km
Odjazd o 8:00 smerom k najmenšiemu hlavnému spolkovému mestu krajiny, St. Pölten, ktoré ako prvé rakúske mesto získalo mestské práva roku 1159. Mesto Ybbs je známe najstaršou priehradou vybudovanou na Dunaji na území Rakúska, Amstetten leží uprostred vinárskej oblasti, malebné mestečko Enns bolo založené pri ústí rovnomennej rieky do Dunaja. Hlavné mesto Dolného Rakúska, Linz, sa pyšní najrozsiahlejším barokovým jadrom mesta v Rakúsku a najväčšou katedrálou krajiny. Oprávnene bol Linz v roku 2009 Hlavným mestom európskej kultúry. Ubytovanie v okolí mesta Linz.

2. deň: Linz - Wels - Kremsmünster – Salzburg – 155 km
Po prehliadke Linzu, miesta pôsobenia vynikajúceho organistu Antona Brucknera, výjazd na Pöstlingberg a odjazd do Welsu, založeného už Rimanmi. Kláštor v Kremsmünster uchováva historické skvosty z 8. storočia. Hlavné spolkové mesto Salzburg, ktorého historické jadro je pod ochranou UNESCO, je známe predovšetkým ako rodisko hudobného génia W. A. Mozarta, arcibiskupským palácom, Dómom, pevnosťou Hohensalzburg, ale aj hudobným festivalom, ktorý dlhé roky viedol miestny rodák, Herbert von Karajan. Ubytovanie v okolí mesta Salzburg. (R)

3. deň: Salzburg - Hellbrunn - Rattenberg – Schwaz – 200 km
Dokončenie prehliadky mesta a odjazd k neďalekému zámku Hellbrunn postavenom v benátskom štýle. Zaujímavá je najmä záhrada s okrasnými fontánami. Následne odjazd smerom k lyžiarskemu stredisku Kitzbühel v Tirolsku. Po ceste nevynecháme ani návštevu najmenšieho rakúskeho mesta Rattenberg s rozlohou 0,1 km2. V mestečku Schwaz je pozoruhodný farský kostol. Pokračovanie na ubytovanie do Weerbergu. (R)

4.deň: Wattens - Hall in Tyrol - Rum - Innsbruck - Bludenz - Vaduz – Feldkirch – 230 km
Vo Wattens prehliadka ojedinelého múzea krištáľov rodiny Swarovski, mesto Hall in Tyrol má zaujímavé historické jadro, lákadlom môže byť i najväčší Rum sveta a prehliadka hlavného mesta Tyrolska, Innsbrucku, pýšiaceho sa nádhernou scenériou alpských velikánov. Nie nadarmo sa tu už dvakrát konali ZOH. V nádhernom historickom centre sa nachádza komplex cisárskeho paláca, kostol sv. Jakuba, mestská veža, zlatá strecha a iné pozoruhodnosti. Pokračovanie cez Bludenz do podvečerného hlavného mesta kniežatstva Liechtenstein, dýchajúceho úžasne pokojnou atmosférou. Ubytovanie v meste Feldkirch. (R)

5. deň: Feldkirch - Dornbirn - Bregenz – Lindau - Meersburg – Singen - Reichenau – Konstanz – Feldkirch – 265 km
Dornbirn ako najväčšie mesto spolkovej krajiny Vorarlberg má skôr priemyselný charakter, hlavné mesto Bregenz sa vyznačuje krásnou polohou na brehu Bodamského jazera, kde sa stretávajú hranice 4 štátov. Tento deň budeme venovať tejto čarovnej oblasti s jej krásnymi zákutiami. Ubytovanie v meste Feldkirch. (R)

6. deň: Feldkirch - Zell am See - Villach – Klagenfurt – 525 km
Pre fanúšikov lyžovania sú Zell am See a Kaprun pojmom, prehliadka okolia a pokračovanie do druhého najväčšieho mesta spolkovej krajiny Kärnten, mesta Villach, kde si prezrieme malebné historické centrum. Pokračovanie do hlavného mesta Klagenfurt, známeho najmä Dračou fontánou, Dómom sv. Petra a Pavla, kostolom sv. Ducha, či najstaršou sochou cisárovnej Márie Terézie. Ubytovanie pri meste Klagenfurt. (R)

7. deň: Klagenfurt - Graz - Eisenstadt – Bratislava – 385 km
Hlavným mestom spolkovej krajiny Steiermark je druhé najväčšie rakúske mesto Graz, ktorého historické centrum je zapísané v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Pozoruhodnými sú hodinová veža, krajinský dom, najväčšia pôvodná stredoveká zbrojnica na svete, nádherné mauzóleum cisára Ferdinanda II, miestny Dóm a iné. Hlavným mestom spolkovej krajiny Burgenland je Eisenstadt, známe najmä ako sídlo rodiny Eszterházy s ich zámkom a pôsobisko skladateľa Josepha Haydna, ktorý je tu pochovaný. Vo večerných hodinách príjazd do Bratislavy. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.Nástupné miesto
: Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici 

Čas odjazdu: 8:00

Cena obsahuje:
• prepravu autobusom slovenského prepravcu
• 6x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 6x raňajky (R)
• všetky vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Hlavné mestá A, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:16


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: