Slovinsko a Terst

Objednať


Od: 27.06.2024 Do: 30.06.2024 Cena: 440 €

Slovinsko a Terst

1. deň: Bratislava – Graz – Maribor - Ptuj - Topolšica - 455 km
Odjazd ráno o 7:30 z Bratislavy smerom na mesto Graz v pokračovaní na Maribor. V tomto druhom najväčšom meste krajiny si pozrieme historické jadro s katedrálou, národným divadlom, radnicou, viacerými kostolmi a najstarší vinič na svete „Stara trta“, ktorý je zapísaný v Guinnessovej knihy rekordov.
Čarovnému historickému mestu Ptuj dominuje hrad, v ktorom si prezrieme najväčšiu kolekciu portrétov tureckých hodnostárov v Európe a zbierku hudobných nástrojov. Mesto nás prekvapí mnohými pekne zachovalými mestskými stavbami. Presun na ubytovanie do kúpeľov Topolšica.

2. deň: Topolšica - Velenje - Ljubljana – Piran - Izola - Koper - Sežana - 270 km
Po raňajkách si pozrieme peknú kaviareň v mestečku Velenje, ktorá je súčasťou fabriky na výrobu výbornej čokolády. Táto zaujala v mnohých krajinách svojou kvalitou i krásnym balením, ktoré skutočne predáva. Následne prejazd do hlavného mesta krajiny, Ljubljany. Zameriame sa na najväčšie pamätihodnosti historickej časti mesta, ktorých je skutočne veľa. Mesto má svoje čaro i zásluhou slávneho slovinského architekta Jože Plečnika, ktorý riadill poslednú prestavbu hradu Hradčany v Prahe. Po prehliadke presun k Jadranskému pobrežiu do malebného mesta Piran, ktoré výrazne poznačila nadvláda Rakúska i Talianska. Hlavnému námestiu dominuje socha miestneho rodáka, talianskeho skladateľa a virtuóza Giuseppe Tartinyho. Pozrieme si kostol sv. Juraja, zvonicu a krstiteľnicu. V prípade dostatku času krátke zastavenie v mestečku Izola. Mesto Koper charakterizuje viacero pekných palácových stavieb a malebná prímorská atmosféra. Ubytovanie v meste Sežana. (R)3. deň: Sežana - Terst - Lipica - Škocjanske jame - Radovljica - 200 km
Po raňajkách odjazd do Talianska na prehliadku mimoriadne zaujímavého mesta Terst, ktoré striedalo svojich vládcov spomedzi štyroch krajín a dodnes si zachovalo veľa z čias rakúskej monarchie, keď bolo jej hlavným prístavom. Následne prejazd späť do Slovinska do obce Lipica, ktorá sa preslávila v celom svete chovom ušľachtilých bielych koní využívaných mimo iného aj v známej jazdeckej škole v Hofburgu vo Viedni.
Sústava jaskýň Škocjanske jame, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO nás očarí svojou nádherou. Po prehliadke jaskýň odjazd na ubytovanie do starobylého mestečka Radovljica. Večer možnosť poprechádzať sa uličkami mestečka. (R)

4. deň: Radovljica - jazero Bled - Tržič - Klagenfurt - Bratislava – 535 km
Po raňajkách navštívime pozoruhodné včelárske múzeum. Následne prejazd k známemu jazeru Bled na ktorom sa prepravíme originálnou loďkou „pletna“ na ostrov a vychutnáme si atmosféru tohto čarokrásneho ľadovcového jazera s hĺbkou 30 m. Po prehliadke okolia jazera odjazd smerom na Klagenfurt do Bratislavy. Návrat domov vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Čas odjazdu : 7:30 hod.

Cena obsahuje :

• preprava autobusom slovenského prepravcu
• 3x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami (R)
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• vstupy do pamätihodností v cene 60 eur
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Slovinsko a Terst, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 16
 

 


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: