Rakúsko - Heldenberg, Maissau, Zwettl, Rosenau

Objednať


Od: 14.05.2022 Do: 15.05.2022 Cena: 200 €
Od: 16.07.2022 Do: 17.07.2022 Cena: 200 €

Heldenberg, Maissau, Zwettl, Rosenau

1. deň: Bratislava – Heldenberg – Maissau – Zwettl – 210 km
Odjazd o 8:00 smerom na mesto Stockerau na prehliadku atrakcií v obci Heldenberg. Spomenieme si pri pamätníku maršála Radetzkého na mieste jeho posledného odpočinku, budeme obdivovať nádherné kone z Lipice ako aj kone ukryté pod kapotami približne 100 automobilových veteránov v múzeu pána Kollera a iné atrakcie.
Pri návšteve unikátneho múzea v obci Maissau si s miestnym sprievodcom pozrieme odkrytú ametystovú žilu a dozvieme sa zaujímavosti o tomto krásnom neraste ťaženom v danej lokalite. Súčasťou prehliadky je audiovizuálna prehliadka a úžasný Dom drahokamov, ktorý svojou úrovňou a zbierkou silne konkuruje Prírodovednému múzeu vo Viedni. Odjazd na ubytovanie do historického mesta Zwettl.2. deň: Zwettl – Rosenau – Rappottenstein - Armschlag – Bratislava – 240 km
Po raňajkách návšteva významného gotického kláštora a kostola cisterciánov z 12. storočia v meste Zwettl. Následne odjazd na prehliadku barokového zámku Rosenau, ktorého minulosť i prítomnosť sú spojené so slobodomurárstvom opradeným mnohými tajomstvami a mýtami. Dozvieme sa, kto všetko patril do tohto zaujímavého zoskupenia ľudí a akým významným centrom slobodomurárstva bol v minulosti Pressburg, teda dnešná Bratislava. Nasleduje prehliadka úžasnej pevnosti a hradu Rappottenstein pochádzajúceho z románskeho obdobia. Posledným veľmi zaujímavým bodom programu bude návšteva tzv. Makovej dediny v obci Armschlag. Zistíte, čo všetko sa dá vyrobiť a vytvoriť z maku a ako sa robí turistický ruch. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Nástupné miesto: Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Čas odjazdu: 8:00

Cena obsahuje:
• preprava autobusom slovenského prepravcu
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• 1x ubytovanie v 3* hoteli
• 1x raňajky
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Heldenberg, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov : 12


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: