Nemecko - história automobilizmu

Objednať


Od: 06.09.2024 Do: 12.09.2024 Cena: 850 €

Nemecko - história automobilizmu

1. deň: Bratislava – Linz – Salzburg – Ingolstadt – 630 km
Odjazd o 8.00 smerom na Salzburg. Cestou zastávka na prehliadku mesta Linz s najväčším barokovým centrom v Rakúsku. Príjazd do Ingolstadtu na ubytovanie vo večerných hodinách.

2. deň: Ingolstadt – Mníchov – Ulm – 220 km
Po raňajkách prehliadka múzea automobilky Audi. Štyri vzájomne prepojené kruhy symbolizujú pôvodné značky Audi, DKW, Horch a Wanderer, ktoré sa spojili do spoločnosti Auto Union AG. Po prehliadke múzea presun do Mníchova na prehliadku múzea automobilky Bayerische Motor Werke, známej pod skratkou BMW, ktorá oslávila už vyše 100 rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti okrúhleho jubilea bola pripravená mimoriadna prezentácia 100 najzaujímavejších vozidiel tejto značky. Presun na ubytovanie do mesta Ulm. Ak budeme časovo stíhať, pozrieme si ešte najväčší autosalón značky Smart v meste Ulm. (R)

3. deň: Ulm – Stuttgart - Zuffenhausen – Sinsheim - 180 km
Po raňajkách prehliadka múzea Mercedes Benz v hlavnom meste spolkovej krajiny Baden Würtemberg, v Stuttgarte. Prehliadka historického centra mesta. Každému automobilovému fanúšikovi zaplesá srdce pri pohľade na automobily značky Porsche v mestečku Zuffenhausen na okraji Stuttgartu. Následne presun do mesta Sinsheim na ubytovanie. (R)

4. deň: Sinsheim – Speyer - 40 km
V mestečku Sinsheim sa nachádza mimoriadne zaujímavé technické múzeum so stovkami veteránov rôznych značiek z celého sveta, automobilov F1, motocyklov, nákladných automobilov, vojenskej a železničnej techniky, či lietadiel. Ťažko nájsť obdobu tohto múzea v Európe. V rámci prehliadky si pozrieme aj film. Neskoro poobede presun do mesta Speyer, kde si pozrieme mimoriadne vzácnu románsku baziliku. Ubytovanie v meste. (R)

5. deň: Speyer - Rüsselsheim – Eisenach – 310 km
Po raňajkách prehliadka technického múzea, ktoré ponúka predovšetkým exponáty z oblasti aviatiky, ale určite nesklame ani približne 150 automobilových veteránov, hasičské automobily, lokomotívy, či ponorka. Po prehliadke múzea odjazd do mesta Rüsselsheim na prehliadku múzea automobilky Opel, ktorá je dnes súčasťou koncernu General Motors. Prejazd do mesta Eisenach, kde sa vyrábal známy koráb východonemeckých ciest, automobil Wartburg. V pôvodných závodoch sa dnes vyrába značka Opel. Ubytovanie. (R)

6. deň: Eisenach - Wolfsburg – Drážďany – 555 km
Po raňajkách prehliadka múzea značky Wartburg, následne odjazd do najväčšej európskej automobilky Volkswagen založenej pred 2. svetovou vojnou. Prehliadka múzea VW vo Wolfsburgu, následne odjazd na ubytovanie do Drážďan. (R)

7. deň: Drážďany – Praha – Bratislava – 490 km
Exkurzia v najmodernejšom výrobnom závode VW v Drážďanoch, kde sa do marca 2016 vyrábala vlajková loď tejto značky, automobil Phaeton. Počas 90 minútovej prehliadky sa dozvieme mnohé zaujímavosti zo zákulisia výroby tohto automobilu i iných typov. Po exkurzii odjazd do Českej republiky, príjazd do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.Nástupné miesto : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Čas odjazdu : 8:00

Cena obsahuje:
• preprava autobusom slovenského prepravcu
• 6x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 6x raňajky (R)
• skupinové vstupenky do múzeí
• skupinová vstupenka do prevádzky VW
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy
  večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: História automobilizmu, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov
: 14


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: