Španielsko - Barcelona na 8 dní

Objednať


Od: 15.06.2022 Do: 22.06.2022 Cena: 828 €

Barcelona na 8 dní

1.deň: Bratislava – Viedeň - Barcelona
Odlet z Viedne do Barcelony o 17:45. Po prílete do Barcelony ubytovanie sa v hoteli. Nocľah.

2. deň: Barcelona – Nou Camp, Placa d´Espanya, Montjuic, citadela a iné
Tretí deň využijeme na prehliadku mesta služby autobusu spoločnosti Hop on, hop off, prostredníctvom ktorého spoznáme počas celého dňa mnohé pozoruhodnosti Barcelony. Na niektorých miestach vystúpime a prezrieme si lokálne zaujímavosti. V mestskej štvrti Pedralbes sa nachádzajú kláštor z 12. storočia, či zámok s pôsobivým parkom slúžiaci pre potreby španielskeho kráľa v čase jeho pobytu v Barcelone. Nevynecháme ani komplex Nou Camp so štadiónom FC Barcelona, na Placa d´Espanya navštívime niekdajšiu corridu odkiaľ budeme obdivovať fontány a stavby postavené pri príležitosti svetovej výstavy v roku 1929. Dostaneme sa až na kopec Montjuic, kde sa nachádzajú viaceré športoviská využité na súťaže LOH 1992 ako aj múzeum barcelonského rodáka Joana Miró. Po prehliadke mesta návrat do hotela.

3. deň: Barcelona – Placa Catalunya, Passeig de Grácia, Barii Gótic, La Rambla
Po raňajkách odjazd do centra mesta na veľkolepé námestie Plaza Catalunya, odkiaľ sa vyberieme peši po najkrajšej ulici mesta, Passeig de Grácia. Tu sa nachádzajú okrem krásnych stavieb z obdobia modernizmu najznámejšie domové stavby Antonia Gaudího, a síce Casa Batlló a La Pedrera. V prípade záujmu možnosť prehliadky jedného z týchto domov. Po návrate na námestie Placa Catalunya prejdeme výstavnou ulicou Via Laietana k úžasnej stavbe Palau de la Música Catalana, ktorá je pod ochranou UNESCO. V prípade možnosti prehliadka interiérov tejto unikátnej stavby. Po prehliadke prechod k nádhernej gotickej katedrále sv. Eulálie, ktorá dominuje najväčšej gotickej štvrti na svete chránenej UNESCO. Po prehliadke katedrály voľno na individuálny obed a následne prehliadka ďalších pozoruhodných stavieb štvrte Barii Gótic. Deň ukončíme prechádzkou po známej ulice La Rambla až k prístavu s pamätníkom Krištofa Kolumba. Následne odjazd metrom do hotela.

4. deň: Barcelona – Sagrada Familia, Hospital de Santa Creu i Sant Pau, park Güell
Tento deň začneme prehliadkou najpozoruhodnejšej stavby Antonia Gaudího, katedrály Sagrada Familia. I keď je katedrála stále ešte vo výstavbe, je rozhodne veľmi zaujímavá najmä počas krásneho slnečného dňa. Po prehliadke sa vyberieme peši k nádhernému komplexu stavieb niekdajšej nemocnice, Hospital de Santa Creu i Sant Pau, ktorý je pod ochranou UNESCO. Prejazd metrom do severnej časti mesta na prehliadku parku Güell, ktorý je najrozsiahlejším dielom Antonia Gaudího. Po prehliadke prejazd lokálnym autobusom k morskému pobrežiu, kde si doprajeme niekoľko hodín pobytu pri mori. V podvečer návrat do hotela.

5. deň: Barcelona - Poble Espanyol, MNAC, citadela
Prehliadka múzea Poble Espanyol, ktoré je zamerané na prezentáciu tradičnej španielskej architektúry formou 116 stavieb celej krajiny od Baskicka na severe až po Andalúziu na juhu. Je možné pozorovať remeselníkov vyrábajúcich predmety z dreva, kože, keramiky, či vyfukovať sklo. Neďaleko od tohto komplexu sa nachádza Pavelló Mies van der Rohe, čo je stavba podobná známej vile Tugendhat v Brne od toho istého architekta. Dominantou celého komplexu je budova múzea Museu Nacional d´Art de Catalunya (MNAC) prezentujúce umenie Katalánska v priereze 1000 rokov formou výtvarného a sochárskeho umenia, nábytku, mincí, či fresiek. Pozoruhodnou je zbierka románskeho umenia, ktorá je najväčšia na svete. Ku koncu dňa sa vyvezieme lanovkou na citadelu, odkiaľ sa ponúka úžasný pohľad na celé mesto. Peší zostup z citadely a jazda funikulárom do centra mesta blízko ulice La Rambla. Návrat metrom do hotela.

6. deň: Barcelona – Tibidabo
Po raňajkách odjazd do severnej časti mesta na horu Tibidabo, ktorá je najvyšším bodom pohoria Collserola. Dostaneme sa tam historickou drevenou električkou a následne pozemnou zubačkou. Na vrchole sa nachádza rozhľadňa a pôsobivý dvojpodlažný novogotický kostol Najsvätejšieho srdca. Na svahu hory sa je populárny zábavný park. Ponúka sa odtiaľ úžasný pohľad na mesto. Po prehliadke sa vrátime do centra mesta. Čas na nákupy vo výborných obchodných domoch siete El Corté Inglés. Nocľah v hoteli. 

 

7. deň: Barcelona – akvárium, Palau de Güell, La Boqueria, Barii Gótic 
V tento deň sa vrátime na známu ulicu La Rambla, ktorou prejdeme k prístavu a navštívime jedno z najzaujímavejších morských akvárií v Európe. Po prehliadke prejdeme na prehliadku pozoruhodného paláca Palau de Güell, v ktorom bývala rodina sponzora projektu parku Güell. Následne prejdeme k úžasnej tržnici La Boqueria, kde budete žasnúť nad obrovskou ponukou ovocia, zeleniny, mäsa, či plodov mora, ktoré sú krásne naaranžované. Možnosť konzumácie na tomto mieste. Prechod do historickej časti mesta Barii Gótic, kde si doprajeme chvíle voľna s možnosťami nákupov. Návrat do hotela.

8. deň: Barcelona – Viedeň - Bratislava
Po raňajkách vypratanie izieb a odchod s batožinou, ktorú si odložíme na železničnej stanici. Popri Víťaznom oblúku vstúpime do najkrajšieho mestského parku Barcelony zvaného Parc de la Cuitadella. Za zámkom Troch drakov sa dostaneme na prehliadku Múzea čokolády. Následne sa vrátime do parku, kde budeme obdivovať krásnu fontánu a doprajeme si relax v krásnych parkových priestoroch. Pred odletom domov prehliadka miestnej ZOO, alebo kúpanie sa v  mori a relax na pláži. Okolo 17:00 odjazd vlakom na letisko a o 20:45 odlet z Barcelony do Viedne. Prejazd z letiska Schwechat do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. 

Nástupné miesto: Bratislava, autobusová stanica Mlynské Nivy

Čas odjazdu: 14:30

Cena obsahuje:

• 7x ubytovanie v 4* hoteli v dvojposteľových izbách
• 7x raňajky (R)
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• lístky na všetky druhy prepravy v rámci zájazdu
• letenka a letištné poplatky
• služby slovenského sprievodcu

Cena nezahŕňa:
• obedy a večere
• cestovné a úrazové poistenie

Minimálny počet účastníkov: 10


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: