Španielsko - Barcelona - klenot modernizmu

Objednať


Od: 22.04.2023 Do: 27.04.2023 Cena: 969 €

Barcelonaklenot modernizmu

1.deň: Bratislava – Viedeň - Barcelona
Odlet ráno z Viedne do Barcelony. Po prílete do Barcelony odjazd shuttle busom a metrom do hotela. Po zložení batožiny v hoteli odchod do centra mesta na základnú prehliadku významných pamätihodností podľa pokynov sprievodcu. Poobede príchod do hotela na ubytovanie. Večera v neďalekom komplexe reštaurácií a obchodov. Nocľah v hoteli.

2. deň: Barcelona – Placa Catalunya, Palau de la Música Catalany, Barri Gótic, La Boqueria, Palau de Güell, Parc Ciutadella
Po raňajkách odjazd do centra mesta na veľkolepé námestie Plaza Catalunya, odkiaľ sa vyberieme peši výstavnou ulicou Via Laietana k úžasnej stavbe Palau de la Música Catalana, ktorá je pod ochranou UNESCO. V prípade možnosti prehliadka interiérov tejto unikátnej stavby. Po prehliadke prechod k nádhernej gotickej katedrále sv. Eulálie, ktorá dominuje najväčšej gotickej štvrti na svete chránenej UNESCO. Po prehliadke prejdeme na známu ulicu La Rambla, kde si pôjdeme pozrieť tržnicu La Boqueria s obrovskou ponukou ovocia, zeleniny, mäsa, či plodov mora, ktoré sú nádherne naaranžované. Tu sa ponúkajú aj možnosti na obed. Následne prejdeme k palácu Palau Güell, v ktorom bývala rodina sponzora projektu parku Güell. Posledným bodom programu toho dňa bude prechod peši do krásneho mestského parku Parc Ciutadela. Odjazd metrom do hotela. (R)

3. deň: Barcelona – Passeig de Grácia, Camp Nou, Placa d´Espanya, Montjuic
Tretí deň využijeme na prehliadku mesta služby autobusu spoločnosti Hop on, hop off, prostredníctvom ktorého spoznáme počas celého dňa mnohé pozoruhodnosti Barcelony. Na niektorých miestach vystúpime z autobusu a pozrieme si danú lokalitu. V mestskej štvrti Pedralbes sa nachádzajú kláštor z 12. storočia, či zámok s pôsobivým parkom slúžiaci pre potreby španielskeho kráľa v čase jeho pobytu v Barcelone. Nevynecháme ani komplex Camp Nou so štadiónom FC Barcelona, na Placa d´Espanya navštívime niekdajšiu corridu odkiaľ budeme obdivovať fontány a stavby postavené pri príležitosti svetovej výstavy v roku 1929. Dostaneme sa až na kopec Montjuic, kde sa nachádzajú viaceré športoviská využité na súťaže LOH 1992 ako aj múzeum barcelonského rodáka Joana Miró. Po prehliadke mesta návrat do hotela. (R)

4. deň: Barcelona – Sagrada Familia, Hospital de Santa Creu i Sant Pau, park Güell
Tento deň začneme prehliadkou najpozoruhodnejšej stavby Antonia Gaudího, katedrály Sagrada Familia. I keď je katedrála stále ešte vo výstavbe, je rozhodne zaujímavá najmä v interiéri počas slnečného dňa. Po prehliadke sa vyberieme peši k nádhernému komplexu stavieb niekdajšej nemocnice, Hospital de Santa Creu i Sant Pau, ktorý je pod ochranou UNESCO. Po fakultatívnom obede sa prejdeme najkrajšou ulicou mesta, Passeig de Grácia. Tu sa nachádzajú okrem krásnych stavieb z obdobia modernizmu najznámejšie mestské stavby Antonia Gaudího, a síce Casa Batlló a La Pedrera, ktoré sú pod ochranou UNESCO. V prípade záujmu možnosť fakultatívnej prehliadky jedného z týchto domov.
Prejazd do severnej časti mesta na prehliadku parku Güell, ktorý je najrozsiahlejším dielom Antonia Gaudího. Po prehliadke prejazd lokálnym autobusom k morskému pobrežiu, kde si doprajeme chvíle pri mori. V podvečer návrat do hotela. (R)

5. deň: Barcelona – MNAC, Pavillón Mies van der Rohe, Poble Espanyol
Po raňajkách presun na námestie Placa Espana, ktorému v hornej časti dominuje nádherná budova múzea Museu Nacional d´Art de Catalunya (MNAC) prezentujúce umenie Katalánska v priereze 1000 rokov formou výtvarného a sochárskeho umenia, nábytku, mincí, či fresiek. Pozoruhodnou je zbierka románskeho umenia, ktorá je najväčšia na svete. 
Neďaleko od tohto múzea sa nachádza Pavelló Mies van der Rohe, čo je stavba podobná známej vile Tugendhat v Brne od toho istého architekta.
Následne prehliadka skanzenu Poble Espanyol, ktorý je zameraný na prezentáciu tradičnej španielskej architektúry formou 116 stavieb celej krajiny od Baskicka na severe až po Andalúziu na juhu. Je možné pozorovať remeselníkov vyrábajúcich predmety z dreva, kože, keramiky, či vyfukovať sklo. 
V prípade záujmu a dostatku času sa vyvezieme lanovkou na citadelu, odkiaľ sa ponúka úžasný pohľad na celé mesto. Peší zostup z kopca a jazda funikulárom do centra mesta blízko ulice La Rambla. Návrat metrom do hotela. (R)

6. deň: Barcelona 
Po raňajkách uvoľnenie izieb podľa pokynov sprievodcu, možnosť nákupov v blízkom nákupnom stredisku La Maquinista. Odchod z hotela na metro a prejazd shuttle busom na letisko El Prat. Odlet z Barcelony do Viedne o 16:35. Po pristátí prejazd linkovým autobusom z letiska Schwechat do Bratislavy. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť. 

Nástupné miesto: Bratislava, autobusová stanica Mlynské Nivy

Čas odletu z Viedne: 06:25

Cena obsahuje:
• 5x ubytovanie v 4* hoteli v dvojposteľových izbách
• 5x raňajky (R)
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• celodenný lístok na autobus Hop on, hop off
• letenka a letiskové poplatky
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• letiskové transfery a MHD v Barcelone
• doplatok za batožinu do podpalubia lietadla
• turistická daň
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK91 0900 0000 0000 1030 7137 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Barcelona, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 10


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: