Španielsko - Barcelona - klenot modernizmu

Objednať


Od: 22.06.2023 Do: 28.06.2023 Cena: 1048 €

Barcelonaklenot modernizmu

1.deň: Bratislava – Viedeň - Barcelona a prehliadka Placa Calalunya, Palau de la Música Catalana a Barri Gótic
Odlet ráno z Viedne do Barcelony. Po prílete do Barcelony odjazd shuttle busom a metrom do hotela. Po zložení batožiny v hoteli odchod do centra mesta na prehliadku veľkolepého námestia Plaza Catalunya, odkiaľ prejdeme výstavnou ulicou Via Laietana k úžasnej stavbe Palau de la Música Catalana, ktorá je pod ochranou UNESCO. V prípade možnosti prehliadka interiérov tejto unikátnej stavby. Prechod ku katedrále sv. Eulálie, ktorá dominuje najväčšej gotickej štvrti sveta Barri Gótic chránenej UNESCO. Po prehliadke prejdeme na známu ulicu Las Ramblas, kde si pôjdeme pozrieť tržnicu La Boqueria s obrovskou ponukou ovocia, zeleniny, mäsa, či plodov mora, ktoré sú nádherne naaranžované. Príchod do hotela na ubytovanie. 

2. deň: Barcelona – Sagrada Familia, Hospital de Santa Creu i Sant Pau, park Güell
Tento deň začneme prehliadkou najpozoruhodnejšej stavby Antoniho Gaudího, katedrály Sagrada Familia. I keď je katedrála stále ešte vo výstavbe, je rozhodne zaujímavá najmä počas krásneho slnečného dňa. Po prehliadke sa vyberieme peši k nádhernému komplexu stavieb niekdajšej nemocnice, Hospital de Santa Creu i Sant Pau, ktorý je pod ochranou UNESCO. Po fakultatívnom obede sa prejdeme najkrajšou ulicou mesta, Passeig de Grácia. Tu sa nachádzajú okrem krásnych stavieb z obdobia modernizmu najznámejšie domové stavby Antoniho Gaudího, a síce Casa Batlló a La Pedrera, ktoré sú pod ochranou UNESCO. V prípade záujmu možnosť fakultatívnej prehliadky jedného z týchto domov.
Prejazd do severnej časti mesta na prehliadku parku Güell, ktorý je najrozsiahlejším dielom Antoniho Gaudího. Po prehliadke prejazd lokálnym autobusom k morskému pobrežiu, kde si doprajeme chvíle pri mori. V podvečer návrat do hotela a možnosť večere v neďalekom nákupnom komplexe La Maquinista. (R)

3. deň: Barcelona – MNAC, pavillón Mies van der Rohe, Poble Espanyol
Po raňajkách presun na námestie Placa Espana, ktorému v hornej časti dominuje nádherná budova múzea Museu Nacional d´Art de Catalunya 
(MNAC) prezentujúce umenie Katalánska v priereze 1000 rokov formou výtvarného a sochárskeho umenia, nábytku, mincí, či fresiek. Pozoruhodnou je zbierka románskeho umenia, ktorá je najväčšia na svete.
Neďaleko od tohto komplexu sa nachádza Pavelló Mies van der Rohe, čo je stavba podobná známej vile Tugendhat v Brne od toho istého architekta.
Následne prehliadka skanzenu Poble Espanyol, ktorý je zameraný na prezentáciu tradičnej španielskej architektúry formou 116 stavieb celej krajiny od Baskicka na severe až po Andalúziu na juhu. Je možné pozorovať remeselníkov vyrábajúcich predmety z dreva, kože, keramiky, či vyfukovať sklo.
V prípade záujmu a dostatku času sa vyvezieme lanovkou na citadelu, odkiaľ sa ponúka úžasný pohľad na celé mesto. Peší zostup z kopca a prípadná jazda funikulárom do centra mesta blízko ulice Las Ramblas. Návrat metrom do hotela. (R)

4. deň: Barcelona - Tibidabo, záhrada, Las Ramblas, prístav, Palau Güell
Po raňajkách odjazd do severnej časti mesta na horu Tibidabo, ktorá je najvyšším bodom pohoria Serra de Collserola. Dostaneme sa tam historickou drevenou električkou a následne pozemnou zubačkou. Na vrchole sa nachádza rozhľadňa a pôsobivý dvojpodlažný novogotický kostol Temple de Sagrat Cor, teda kostol Najsvätejšieho srdca. Na svahu hory je populárny zábavný park. Ponúka sa odtiaľ úžasný pohľad na mesto.
Následne prejdeme do prístavnej časti mesta s monumentálnou sochou Cristobala Colóna u nás známeho ako Krištof Kolumbus. Prechádzka nábrežnou časťou mesta a prípadná fakultatívna návšteva akvária. K záveru dňa prehliadka unikátneho paláca Palau Güell, v ktorom bývala rodina sponzora projektu parku Güell. Nocľah v hoteli. (R)

5. deň: Barcelona – Placa Catalunya, Passeig de Grácia, Camp Nou, Placa d´Espanya, Montjuic
Tento deň využijeme na prehliadku mesta služby autobusu spoločnosti Hop on, hop off, prostredníctvom ktorého spoznáme počas celého dňa mnohé pozoruhodnosti Barcelony. Na niektorých miestach vystúpime z autobusu a pozrieme si danú lokalitu. V mestskej štvrti Pedralbes sa nachádzajú kláštor z 12. storočia, či zámok s pôsobivým parkom slúžiaci pre potreby španielskeho kráľa v čase jeho pobytu v Barcelone. Nevynecháme ani komplex Camp Nou so štadiónom FC Barcelona, na Placa d´Espanya navštívime niekdajšiu corridu odkiaľ budeme obdivovať fontány a stavby postavené pri príležitosti svetovej výstavy v roku 1929. Dostaneme sa až na kopec Montjuic, kde sa nachádzajú viaceré športoviská využité na súťaže LOH 1992 ako aj múzeum barcelonského rodáka Joana Miró. Po prehliadke mesta návrat do hotela.(R)

6. deň: Barcelona – Park Cuitadela, La Maquinista
V tento deň sa pôjdeme pozrieť do nádherného parku Park Cuitadela v rámci ktorého sa nachádza budova parlamentu Katalánska, krásne fontány a jazierka. Ponúka sa možnosť stráviť zvyšok dňa kúpaním sa v mori, alebo fakultatívnou návštevou neďalekej ZOO, múzea čokolády, či inej pozoruhodnosti mesta podľa dohody. Večer možnosť posledných nákupov v blízkom nákupnom stredisku La Maquinista. (R)

7. deň: Barcelona
Skoro ráno odchod z hotela a prejazd shuttle busom na letisko El Prat. Odlet z Barcelony o 8:40. Prílet na letisko Schwechat o 11:10, transfer do Bratislavy.

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť. 

Nástupné miesto: Bratislava, autobusová stanica Mlynské Nivy

Cena obsahuje:
• 6x ubytovanie v 4* hoteli v dvojposteľových izbách
• 5x raňajky (R)
• vstupy do pamätihodností v rámci programu
• celodenný lístok na autobus Hop on, hop off
• letenka a letiskové poplatky
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• letiskové transfery a MHD v Barcelone
• doplatok za batožinu do podpalubia lietadla
• turistická daň v hoteli
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Barcelona, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 10


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: