Malta - perla Stredomoria

Objednať


Od: 10.10.2024 Do: 17.10.2024 Cena: 1088 €

Malta perla Stredomoria

1. deň: Odlet z Bratislavy na Maltu
Odlet z Bratislavy o 22:05 priamo na Maltu. Po prílete o 0:20 prejazd autobusom do mesta Bugibba na ubytovanie.
 

2.deň: St. Julian´s, Sliema, Birgu, Bormla, Seglea
Po raňajkách odjazd podľa dohody s miestnou sprievodkyňou prenajatým mikrobusom do miest St. Julian´s a Sliema. Jedná sa o oblasť, ktorá bola osídlovaná až v polovici 19. storočia, keď si tu začali stavať letné vily bohatí obyvatelia Valletty. Nachádza sa tu krásna pobrežná promenáda s množstvom reštaurácii, barov, obchodov, ktorým dominuje nákupné centrum Tigné Point pomenované po rovnomennej pevnosti.
Následne prejazd autobusom do mesta Birgu nazývaného aj Cittá Vittoriosa na pamäť obyvateľstva hrdinsky sa brániaceho počas Veľkého tureckého obliehania v roku 1565. Spolu s mestami Bormla a Seglea tvoria tzv. Trojmestie. Prehliadka chrámu sv. Vavrinca, pôsobivej pevnosti St. Angelo a Paláca inkvizítorov. Po prehliadke plavba typickou loďkou zvanou dghajsa cez záliv do mesta Valletta ponúkajúca krásne pohľady. Vyvezieme sa výťahom na úroveň horných záhrad, kde nás bude čakať autobus a odvezie nás do hotela. (R)
 
3. deň: Bird park, Tarxien, Marsaxlokk, Wied iz Zurrieq, Had-Dingli, Buskett Gardens, Clapham Junction
Po raňajkách odjazd prenajatým mikrobusom na prehliadku vtáčieho parku, kde uvidíme okolo 200 druhov operencov ako papagáje, plameniaky, žeriavy, labute, sovy, bociany a mnohé iné. V kútiku pri východe si môžu odvážlivci zobrať do rúk, či zavesiť na seba niektorého z chovaných hadov. Následne prehliadka megalitckých stavieb Tarxien, ktoré sú pod ochranou UNESCO a poskytujú svedectvo o osídlení územia pred približne 5000 rokmi. Uvedené stavby sú približne o 1000 rokov staršie ako egyptské pyramídy.
Prejazd do rybárskeho prístavu Marsaxlokk, kde uvidíme na hladine zátoky kolísať sa v rytme vĺn farebné rybárske lodičky nazývané luzzus, tvoriace typický kolorit Malty. Čas na obed v niektorej z prístavných reštaurácii. Následne prejazd do obce Wied iz Zurrieq, kde si zhora pozrieme prírodný útvar zvaný Blue Grotto. Najvyšší bod maltského súostrovia sa nachádza pri obci Had-Dingli. Pokocháme sa pohľadom na pobrežné skaliská i na najmenší ostrov Fifla.
Prejazd k Buskett Gardens, lokalite využívanej v minulosti rytiermi ako lovecká obora a kde sa nachádza palác Verdala, súčasná rezidencia maltského prezidenta. Odtiaľ prejazd k neďalekému miestu zvanému Clapham Junction, kde nás očakáva jedna záhada. Návrat do hotela. (R)
 
 
4. deň: Rabat, Melita, Mdina, Mosta
Odjazd prenajatým mikrobusom do mesta Rabat, v uličkách ktorého zaujmú domy s farebnými drevenými arkiermi a kostol sv. Pavla s jaskyňou, v ktorej bol sv. Pavol zadržiavaný po svojom príchode na Maltu. Pozrieme si katakomby sv. Pavla využívané na pochovávanie vo 4. storočí a zaujímavú krížovú chodbu kláštora dominikánov. Po prehliadke centra mesta sa presunieme na prehliadku zvyškov mesta Melita pochádzajúceho z obdobia existencie Rímskej ríše. Nájdeme tu mestský dom zvaný Domus Romana, pôsobivé dlažbové mozaiky, stĺpy, či zvyšky sôch. Čas na obedňajšiu prestávku.
Následne odjazd do susedného mesta Mdina známeho ako “Mesto ticha”. Bolo prvým hlavným mestom a sídlom už za prítomnosti Rimanov. Je zmesou stredovekej a barokovej architektúry, jeho mestské opevnenie patrí medzi veľké pozoruhodnosti. Odporúča sa spoznať úzke uličky mesta z koča ťahaného koňom, keďže jazda autobusom je tu nemožná. Cestou do hotela si pozrieme farský kostol v meste Mosta, ktorého stavba bola inšpirovaná antickým Pantheonom v Ríme. Dozvieme sa tu o zaujímavom osude tohto kostola. Nocľah v meste Bugibba. (R)
 
5. deň: Valletta
Odjazd miestnym autobusom do hlavného mesta Valletta, ktoré je pod ochranou organizácie UNESCO. Pred vstupom do mesta nás ohúria ohromné mestské hradby i veľká fontána so sochou Posseidona. Návšteva výnimočnej katedrály sv. Jána postavenej za čias pôsobenia veľmajstra Jeana de la Cassiere, ktorá skrýva aj úžasné obrazy od výnimočného maliara Caravaggia. Následne si prezrieme interiéry veľmajsterského paláca s krásnou kolekciou gobelínov i priestory zbrojnice. Palác dnes slúži aj ako sídlo prezidenta a parlamentu. Prestávka na fakultatívny obed, po ňom prehliadka zaujímavého Archeologického múzea vo Vallette. Následne prechádzka uličkami mesta až po nábrežie, kde bude možnosť pozrieť si v historickej pevnosti Sant Elmo expozíciu Národného vojenského múzea. Možnosť stráviť voľné chvíľe v meste pred návratom miestnym autobusom do mesta Bugibba. Nocľah v hoteli. (R)
 
 
 
6. deň:
Po raňajkách odjazd prenajatým mikrobusom do prístavu Cirkewwa na trajekt, ktorý nás prevezie do mesta Mgarr na ostrove Gozo. Prehliadka impozantného farského kostola v Xewkija patriaceho medzi najväčšie na svete. Následne prehliadka hlavného mesta ostrova Victoria, známeho viac pod pôvodným menom Rabat. Z hlavného námestia, na ktorom sa pravidelne konajú trhy, vidieť nad mestom sa týčiacu citadela, ktorej dominuje bazilika sv. Jánja. Na citadele si pozrieme miestne Prírodovedecké múzeum a po prechádzke úzkymi uličkami mesta sa presunieme na prehliadku veľkolepej baziliky Ta´Pinu navštevovanú množstvom veriacich ďakujúcim za pomoc. Po ceste budeme vidieť aquadukt z rímskeho obdobia. Na záver sa presunieme do krásnej prímorskej oblasti Dwejra, kde sa ešte pred dvoma rokmi nachádzalo tzv. azúrové okno. Na vrchole skaly zvanej Fungus Rock rastie zvláštny strom, ktorého listy sú účinné pri liečení dyzentérie a iných chorôb. Prejazd trajektom späť na Maltu, kde sa zastavíme na pláži Paradise Bay. Návrat do hotela. (R)

7. deň:
Po raňajkách odjazd prenajatým mikrobusom do mesta Mellieha na prehliadku barokového farského kostola, kde sa nachádza vzácna kaplnka zasvätená Panne Márii. Údajne sa tu zastavili apoštoli sv. Pavol a sv. Lukáš pri ceste do Svätej Zeme a preto sa kaplnka stala známym pútnickým miestom.
Zastavenie sa na pláži Golden Bay Beach. Po krátkom oddychu sa presunieme do manufaktúry vyrábajúcej nádherné sklenené výrobky so značkou Mdina Glass v obci Ta Qali. Posledným miestom zastavenia v tento deň bude prehliadka krásneho Palazzo Parisio v meste Naxxar predstavujúceho spolu so záhradami malý „Versailles“. Nocľah v hoteli. (R)

8. deň:
Posledný deň si uložíme batožinu po raňajkách v hoteli na určenom mieste a následne si pozrieme v meste Qawra veľmi zaujímavé Maltské národné aquarium, resp Múzeum historických automobilov. Odlet z Malty o 19:25, očakávaný prílet do Bratislavy o 21:40.

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.
 
Nástupné miesto : Bratislava, letisko M. R. Štefánika

Uvedená cena obsahuje:

• preprava autobusom z letiska na Malte do hotela a z hotela na letisko
• 7 x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli
• vstupy do pamätihodností, múzeí, palácov a záhrad
• preprava trajektom na ostrov Gozo a späť na ostrov Malta
• preprava miestnym autobusom na oboch ostrovoch podľa programu
• maltský a slovensky hovoriaci sprievodca

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• letenku na trase Bratislava - Valletta - Bratislava spolu s letiskovými poplatkami v cene cca 290 eur
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka:
Malta, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 10

Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: