Madeira - ostrov večnej jari

Objednať


Od: 05.06.2024 Do: 12.06.2024 Cena: 799 €

Madeiraostrov večnej jari

1. deň: Odlet z Viedne na Madeiru s medzipristátím v Lisabone. Po prílete do Funchalu ubytovanie sa v hoteli Estalagem Monte Verde a Melba na Madeire. Hotel sa nachádza v príjemnom tichom prostredí približne 10 minút od vstupu do mora a asi 15 minút od centra mesta Funchal. 

2. deň:
 Po raňajkách odchod z hotela na prehliadku hlavného mesta. Pozrieme si sochu cisárovnej Alžbety, záhradu regionálnej vlády, park Santa Catarina a sochu Krištofa Kolumba. Nevynecháme Divadlo Baltazar Dias, Park Municipal, sochu Joao Zarcoa, katedrálu, radnicu a Colegio. Pred obedom absolvujeme návštevu najstaršej vinnej pivnice Oliveiras, kde ochutnáme miestne vína a spoznáme históriu ich dorábania. Prechod malebnými uličkami k tržnici Mercado, kde si dáme voľno na obed. Následne prechod na horu Monte, na vrchol ktorej sa dostaneme lanovkou. Návšteva tropickej záhrady, kde uvidíme rôzne štýly záhrad, drahé kamene, starý porcelán, africké umenie. Prechod ku kostolu Monte, kde je pochovaný posledný rakúsky cisár Karol I. Po prehliadke možnosť individuálnej jazdy v dĺžke 2 km za 15 eur na tradičných sánkach, čo predstavuje miestnu veľkú atrakciu. Po príchode do hotela nocľah. (R)3. deň: Odchod z hotela po raňajkách na tzv. West tour. Počas výletu spoznáme najkrajšie miesta západnej časti ostrova Madeira. Hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás zavedie na vyhliadku „Pico dos Torre“, odkiaľ je nádherný výhľad na dedinku „Camara de Lobos“ Tu Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov počas návštev Madeiry a tu vznikla replika lodi Krištofa Kolumba, ktorú nájdete v prístave a dodnes slúži ako výletná loď. Z juhu ostrova sa presunieme popod „Enclumeada“ až k severnému pobrežiu. Na severnom pobreží smerom na západ sa zastavíme v „Seixal“ a navštívime vyhliadku s vodopádom „Veu da Noiva“ známym aj ako „Nevestin závoj“ a pokračujeme do „Porto Moniz“ pričom budeme prechádzať cez“ Ribeira de Janela“, kde sa nachádza vodná elektráreň. V „Porto Moniz“ je zaujímavé prírodné kúpalisko z vulkanických kameňov, kde sa budeme kúpať (vstupne je 2,00 €). Severným pobrežím sa dostaneme späť do „ São Vicente“, kde sa bude v prípade záujmu konať obed. Poslednou zastávkou je „Grutas“ čo v preklade znamená jaskyňa. Nachádza sa tu vulkanická jaskyňa s vulkanickým centrom, ktoré priblíži vznik vulkanickej Madeiry. Nocľah v hoteli. (R)

4. deň:
 Odchod z hotela po raňajkách na tzv. East tour. Naša prvá zastávka na tomto výlete bude na druhom najvyššom vrchu Madeiry "Pico do Areiro", ktorý má výšku 1.818 m a nachádza sa uprostred východnej časti Madeiry. Pokračuje cez vnútrozemie do "Ribeiro Frio" známeho farmou pstruhov nachádzajúcou sa v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod navštívime mestečko "Santana", kde sa nachádzajú jedny z posledných typických domov Madeiry v tvare písmena "A". Možnosť individuálneho obeda vo Faial v Casa de Cha. Na spiatočnej ceste budeme pokračovať do najvýchodnejšej časti Madeiry k vyhliadke "Ponta do Rosto" na východnom cípe. Postupujeme pozdĺž pobrežia na vyhliadku „Pico do Facho“ v "Machico" a následne kúpanie sa v mori na pieskovej pláži. Späť do Funchalu. Nocľah v hoteli. (R)5. deň: Po raňajkách odchod z hotela. Prvou zastávkou je vyhliadka „Pico dos Barcelos“ 355m, odkiaľ sa nám naskytne krásny panoramaticky výhľad na celý Funchal a okolie, pokračujeme na „Eira do Serrado“, ktoré sa nachádza v srdci hôr. V Eira do Serrado je malá vyhliadka do vnútrozemia do Údolia mníšok „ Curral das Freiras“, kde budeme degustovať miestne likéry a budeme mať možnosť ochutnať a zakúpiť si koláče z gaštanov, ktoré sa tu pestujú už od nepamäti. Posledným bodom programu je návšteva botanickej záhrady. Návrat do hotela okolo 14:00 Voľný čas na individuálny obed a záujemcovia si môžu objednať výlet loďou Catamaran, alebo Santa Maria za 30 eur. Nocľah v hoteli. (R)

6. deň:
 Odchod z hotela po raňajkách o 8:30. Jedna z najkrajších a najnavštevovanejších levád na Madeire je levada Rabaçal 25 Fontes. Levady sú vlastne zavlažovacie kanály, ktorými sa dopravuje voda z horských oblastí. Sú široké 20 - 120 cm a hlboké niekedy až 1 meter. V dnešnej dobe sú levadové koryta už vybetónované a popri nich sa vybudovali turistické cesty, ktoré každoročne prilákajú množstvo turistov. Levada Rabaçal 25 Fontes sa nachádza na západe ostrova a vstup na ňu je cez náhornú plošinu Paul da Serra. Levada vedie cez zalesnené pásmo a naskytnú sa vám prekrásne výhľady a námety na fotografovanie. Levada patrí medzi turistické trasy so strednou záťažou a cesta sa končí 800 m dlhým neosvetleným tunelom. Je potrebné mať so sebou baterku, najlepšie čelovku. Levada je dlhá 9 km a túra trvá cca 3,5 hodiny. Na ceste do Funchalu sa zastavíme na vyhliadke “Cabo Girão”, ktorá sa nachádza vo výške 580 m priamo nad morom a je jedným z najvyšších zrázov do mora v Európe. Najvyšším zrázom je Preikestolen v Nórsku. Výhľad na západne a východné pobrežie je prekrásny a určite vás uchváti nekonečný Atlantický oceán. Pod Cabo Girão sa nachádzajú malinké terasy s políčkami. V tejto oblasti sa zastavujú aj výletné lode Catamaran a Santa Maria na ich výlete za pozorovaním delfínov. Nocľah v hoteli. (R)

7. deň: Po raňajkách odchod na poldennú prechádzku, ktorú začneme návštevou sochy Ježiša Krista v Garajau. Následne sa zastavíme v Camacha vo fabrike na spracovanie prútia a potom bude nasledovať približne 1,5 hodinová prechádzka od futbalového štadióna National a skončíme v jasmínovej čajovni. Počas prechádzky uvidíme eukalypty, hortenzie, či divoké ruže. Poobede voľný čas na posledné nákupy a prípravu na odjazd domov. Nocľah v hoteli. (R)

8. deň: Ráno odjazd na letisko a odlet do Lisabonu. Prílet do Viedne z Lisabonu vo večerných hodinách. Následne prejazd autobusom z letiska vo Schwechate do Bratislavy. (R)

Zmena programu a cien je vyhradená. Program zájazdu sa podriaďuje letovému poriadku. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Nástupné miesto: Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Čas odjazdu: 9:30 z Bratislavy

Cena obsahuje:
- transfer autobusom slovenského prepravcu na trase Bratislava – letisko Schwechat - Bratislava
- transfer autobusom z letiska a na letisko na Madeire
- 7x ubytovanie v 3* hoteli na Madeire v dvojposteľových izbách
- 7x raňajky v hoteli na Madeire (R)
- všetky vstupy, výlety a lanovka na horu Monte
- prenájom miestneho autobusu so šoférom na Madeire
- služby miestnej slovensky hovoriacej sprievodkyne

Cena neobsahuje:
- letenku a letiskové poplatky, cca 440 eur
- obedy
- večere
- cestovné a úrazové poistenie

Platba:
IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka: Madeira, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 8


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: