Maďarsko - sever krajiny

Objednať


Od: 18.07.2023 Do: 23.07.2023 Cena: 499 €

Severné Maďarsko
 
1. deň: Bratislava – Vác – Gödöllö – Gyöngyös – 85 km
Odjazd ráno o 7:30 cez Štúrovo na prehliadku najväčšej kresťanskej katedrály Maďarska v meste Esztergom. Následne prejazd popri hrade Visegrád do mestečka Szentendre, ktoré ponúka úžasnú atmosféru pre turistov s typickými maďarskými produktami. Posledným bodom programu bude prehliadka najväčšieho barokového kaštieľa Maďarska v meste Gödöllö, ktorý vlastnil gróf Anton Grassalkovitsch a rada sa tu zdržiavala uhorská kráľovna Alžbeta, zvaná Sisi. Ubytovanie v hoteli v okolí. 
 
2. deň: Gyöngyös – Mátrafüred – Mátraháza – Kékestetö – Kékes – Parád – Eger – 105 km
Po raňajkách odjazd ku kúpeľom Mátrafüred, stúpanie do vrchov popri zrúcanine hradu Benevár do najznámejšieho zimného strediska krajiny v Mátraháza a na Kékestetö s vyhliadkovou vežou. Kékes s výškou 1.015 metrov je najvyšším vrcholom krajiny. V mestečku Parád si pozrieme zaujímavú expozíciu kočov. Mesto Eger ležiace v podhorí Bukových hôr je centrom župy Heves a charakteristické viacerými osmanskými stavbami vrátane minaretu, druhým najväčším kresťanským chrámom v krajine a známym červeným vínom Egri Bikavér. Ubytovanie v okolí mesta Eger. (R)
 
3. deň: Eger – Bélapátfalva – Szilvásvárad – Miskolc – 85 km
Odjaz do obce Bélapátfalva, kde sa nachádza jediný cisterciánsky románsky opátsky kostol v krajine. V obci Szilvásvárad je známy žrebčín, kde chovajú svetoznáme plemeno lipicánov.
Miskolc ako tretie najväčšie mesto krajiny leží na rieke Szinva. Má rozvinutý strojárenský priemysel, roku 1823 tu bolo otvorené prvé stále divadlo v Maďarsku. V grécko-rímskom kostole je zaujímavý ikonostas. Ubytovanie a v Miskolci. (R)
 
4.deň: Miskolc – Miskolctapolca – Diósgyör – Lillafüred – Miskolc – 60 km
Po raňajkách odjazd do neďalekého mesta Miskolctapolca, kde sa vykúpeme v úžasných kúpeľoch situovaných medzi skalami. V meste Diósgyör si pozrieme mohutný stredoveký hrad, v pripade času aj hutnícke múzeum. Kúpele Lillafüred ponúkajú oddych a možnosť príjemnej prechádzky. V okolí mesta boli nájdené pozostatky pravekých sídiel. Nocľah v Miskolci. (R)
 
5. deň: Miskolc – Szerencs – Tokaj – Sárospatak – Miskolc – 190 km
V mestečku Szerencs sa nachádza rodový hrad rodiny Rákoczi, v ňom je dnes zaujímavé múzeu pohľadníc. Príchod do ojedinelej vínnej oblasti Tokaj, produkujúcej kráľa vín. Najrozšírenejšia odroda Furmint pochádza z Valónska. Zoznámime sa s históriou pestovania vína a ochutnáme jeho produkciu v známych vinárničkách zvaných pince. S mestom Sárospatak je spojená bohatá 
história rodiny Rákóczi, svoje najvýznamnejšie diela tu napísal J. A. Komenský. Navštívime miestny hrad. Nocľah v Miskolci. (R)
 
6. deň: Miskolc – Aggteleki-karszt – Jósvafö – Baradla-barlang – Miskolc – Budapest – Bratislava – 540 km
Odjazd do prírodnej oblasti Aggtelekikarszt, chránenej UNESCO, známej krásnymi krasovými útvarmi a jaskyňami ležiacimi pri našich hraniciach vo výške do 500 m. Jósvafö je známe smaragdovým zeleným jazierkom Morské oko. Návšteva najznámejšieho jaskynného systému v Maďarsku s druhým najväčším stalagmitom na svete. Po prehliadke odjazd cez Miskolc smerom na Budapešť domov. Príchod domov vo večerných hodinách. (R) 
 
Celkový počet najazdených km: 1.065

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.
 
Nástupné miesto:  Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch
 
Čas odjazdu: 8:00

Cena zájazdu: 499 eur
                                  
Cena obsahuje:
• prepravu autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 5x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
• 5x raňajky (R)
  vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu
• služby miestneho sprievodcu
 
Cena neobsahuje:
• obedy a večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN SK6009 000 000 000634817557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka:
Severné Maďarsko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov:
16

Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: