Maďarsko - západ krajiny

Objednať


Od: 10.09.2024 Do: 14.09.2024 Cena: 383 €

Západné Maďarsko
 
1. deň: Bratislava – Sopron – Fertörákos – Nagycenk – Fertöd – Kapuvár – 155 km
Odjazd z Bratislavy o 8:00 do mesta Sopron, jediného zachovalého stredovekého mesta Maďarska s významnými pamiatkam, bývalého hlavného mesta Burgenlandu. V mestečku Fertörákos sú pozoruhodné podzemné vápencové lomy pripomínajúce egyptské skalné chrámy. Mesto Nagycenk bolo sídlom významného grófskeho rodu Széchenyi, zaujímavé je múzeum úzkorozchodných lokomotív. Najvýznamnejšou palácovou architektúrou Maďarska, maďarský Versailles, je zámok Fertöd, patriaci kedysi rodine Esterházy. Po prehliadke zámku odjazd na ubytovanie do mesta Kapuvár. 
 
 
2. deň: Kapuvár – Köszeg – Szombathely – Ják- Körmend – 105 km
Krátka prehliadka mesta Kapuvár, následne odjazd do mesta Köszeg, kde uvidíme zvonku hrad rodu Jurišič a niekoľko sakrálnych stavieb. Centrom župy Vas je mesto Szombathely, rodisko sv. Martina, významné stredisko v čase Rímskej ríše. Pozrieme si zaujímavý biskupský palác a katedrálu s maľbami od významného rakúskeho maliara Antona Maulbertscha. V obci Ják uvidíme výnimočný románsky opátsky kostol, na brehoch rieky Rába sa rozkladá mesto Körmend s hodnotným zámockým komplexom rodiny Batthyány. Ubytovanie v hoteli. (R)
 
 
3. deň: Körmend – Szentgotthard – Vasvár – Sümeg – Veszprém – 200 km
Odjazd k hraniciam s Rakúskom, v meste Szentgotthard je pôsobivý cisterciánsky barokový kostol, obec Vasvár bola za rímskych čias nazývaná Castrum Ferreum, čiže železný hrad, kvôli výrobe železa. V rodnom meste básnika Kisfaludyho Sümeg sa týči na skalnej vyvýšenine hrad vlastniaci múzeum konských postrojov. Mesto Veszprém s pohnutými dejinami sa rozprestiera v členitom teréne, dominuje mu hradný kopec, katedrála a piaristický kostol. Ubytovanie v hoteli. (R)
 
 
4.deň: Veszprém – Herend – Tihány – Balatonalmádi – 75 km
Po raňajkách prehliadka mesta a nadväzne presun do obce Herend, kde sa vyrába známy úžitkový i figurálny porcelán, ktorého výrobu si prezrieme. Významné centrum turistického ruchu Tihány vzniklo na mieste založenia benediktínskeho opátstva roku 1055 kráľom Ondrejom I. ktorý je v kostole opátstva pochovaný. Zaujímavý skanzen je venovaný miestnej architektúre. Presun na ubytovanie do moderného turistického centra v Balatonalmádi. Ubytovanie v hoteli. (R)
 
5. deň: Balatonalmádi – Siófok – Székesfehérvár – Pannonhalma – Bratislava - 155 km
Plavba loďou cez Balaton do Siófoku, rozprestierajúcom sa v šírke 16 km na brehu Balatonu. Nachádza sa tu krásna promenáda. Presun do mesta Székesfehévár (Stoličný Belehrad), v chráme založenom sv. Štefanom boli až do roku 1527 korunovaní uhorskí králi. Radnica, katedrálny kostol, Boryov hrad a iné pamiatky čakajú na našu prehliadku. Presun do benediktínskeho opátstva v Pannonhalme založeného roku 996 kniežaťom Gejzom, otcom sv. Štefana. Jedná sa o jednu z najvýznamnejších pamiatok Maďarska. Po prehliadke exteriéru návrat do Bratislavy vo večerných hodinách. (R)
 
Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť. 
 
                                     
Nástupné miesto : Bratislava, nástupište autobusov Q pri 3 vežiach na Bajkalskej ulici            
 
Čas odjazdu: 8:00
                           
Cena obsahuje:
-       prepravu autobusom slovenského prepravcu na celej trase
-       4x ubytovanie  v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
-       4x raňajky (R)
-       vstupy do pamätihodností v rámci programu
-       služby slovenského sprievodcu
 
Cena neobsahuje:
-       obedy
-     večere
-     lístok na loď z Balatonalmádi do Siofoku
-       cestovné a úrazové poistenie
 
Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557 v Slovenskej sporiteľni

Poznámka:
Západné Maďarsko, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 15

Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: