Francúzska republika - TOP 10 zámkov v okolí Paríža

Objednať


Od: 29.05.2024 Do: 07.06.2024 Cena: 1290 €

TOP 10 zámkov v okolí Paríža

1. deň nedeľa: Bratislava - Linz – Passau - Regensburg - Norimberg - Landau - 830 km
Odjazd o 8:00 smerom na Linz. Ubytovanie v meste Landau v Nemecku.

2. deň: Landau - Metz - Reims – Compiégne – Clermont - Chantilly - 500 km
V meste Reims, centre oblasti Champagne, sa nachádza gotická katedrála, kde boli korunovaní francúzski králi a tu bola podpísaná kapitulácia Nemecka v 2. svetovej vojne. Po 1. svetovej vojne bola podpísaná kapitulácia Nemecka v známom železničnom vagóne v meste Compiégne. My si prehliadneme miestny nádherný zámok vybudovaný ako letná rezidencia pre Ludvíka XV. S obľubou sa tu zdržiavali i Napoleon Bonaparte I. a Napoleon III. Mesto Chantilly má mondénny charakter vďaka zámku rodiny Montmorency, rodu Condé a známym konským dostihom. Ubytovanie v okolí mesta Chantilly. (R)


3. deň: Chantilly – Chateau d´Ecouen - Saint Denis – Saint-Germain-en-Laye - Rambouillet - 100 km
Po raňajkách prehliadka zámku a parku v Chantilly a nezabudneme ani na mimoriadne zaujímavé múzeum koní. Následne prehliadka zámku d´Ecouen postavenom v roku 1550 v ktorom sa dnes nachádza múzeum venované obdobiu renesancie. Po prehliadke presun k ojedinelej katedrále Saint Denis na severnom okraji Paríža postavenej ako prvej v gotickom štýle a slúžiacej v minulosti na pochovanie francúzskych kráľov. Zámok Saint-Germain-en-Laye bol postavený za čias vládnutia kráľa Ludvíka IX. v 13. storočí, v roku 1638 sa tu narodil kráľ Ludvík XIV. Dnes je tu sídlo Národného archeologického múzea. Presun na ubytovanie do okolia mesta Rambouillet. (R)

4. deň: Rambouillet - Versailles - Chateau de Malmaison – Chateau de Maisons-Lafffitte - La Villette – 92 km
Gotický zámok Rambouillet postavený v 14. storočí slúžil ako letná rezidencia francúzskych prezidentov, dodnes tam prijímajú prezidenti významné zahraničné návštevy. Vo Versailles si pozrieme historické jadro mesta a niekdajšiu úžitkovú záhradu slúžiacu na zásobovanie šľachtického sídla čerstvou zeleninou a ovocím. V zámku Malmaison je možné obdivovať najucelenejšiu zbierku osobných predmetov Napoleona Bonaparte I. a jeho manželky Josephine, ktorá na zámku v roku 1814 zomrela. Pobýval tu i zomrel významný renesančný panovník František I. Zámok Maison-Laffitte patrí medzi najkrajšie ukážky neoklasicistického štýlu vo Francúzsku a na prianie Ludvíka XIV. slúžil ako jeden zo vzorov na stavbu zámku Versailles. Ubytovanie v štvrti La Villette.

5. deň: La Villette – Chateau de Vincennes – Chateau de Sceaux - Chateau de Vaux-le Vicomte – Fontainebleau – Chaumont - 310 km
Zámok Vincennes sa nachádza vo východnej oblasti Paríža zvanej Bois de Vincennes a so svojou vežou je nádhernou ukážkou stredovekej obrannej architektúry. Vznikol na základoch loveckého zámku zo začiatku 12. storočia. Zámok Sceaux bol kúpený a rozšírený ministrom financií kráľa Ludvíka XIV., Colbertom. Vlastnili ho viacerí majitelia, dnes je v ňom Múzeum provincie Ille de France s rozsiahlou zbierkou obrazov Parížskej školy. Zámok má krásne záhrady. Zámok Vaux-le Vicomte bol postavený pre prvého ministra financií kráľa Ludvíka XIV., Fouqueta. Nepriniesol mu však šťastie, pretože kráľovi nebol jasný pôvod peňazí na stavbu a tak mu zámok zobral, uvrhol ho do väzenia, kde aj skonal. Zámok Fontainebleau patrí medzi najvýznamnejšie v krajine, nachádza sa aj pod ochranou UNESCO. Pôsobilo tu celkom 34 vladárov počnúc Ludvíkom VI. v 11. storočí až po Napoleona III. v 19. storočí. Bolo tu podpísaných veľa dôležitých dokumentov, v roku 1763 sa tu ukončila 7 ročná vojna, v roku 1814 tu zomrel pápež Pius VII. a Napoleon Bonaparte tu odovzdal moc a odišiel do vyhnanstva na ostrov Elba. Prehliadka zámku a priľahlého parku. Prejazd na ubytovanie v meste Chaumont.

6. deň: Chaumont - Vittel – Mulhouse – Lörrach – Schaffhausen – Singen - 425 km
Mesto Chaumont tvoria najmä renesančné domy, najpozoruhodnejšou pamiatkou je bazilika St. Jean Baptiste z gotického obdobia. Mesto Vittel pozná celý svet predovšetkým kvôli prameňom vynikajúcej minerálnej vody. V meste Mulhouse ponúkame fakultatívnu návštevu automobilového múzea zameraného na exkluzívne značky. Prekročíme hranice do Švajčiarska, kde pri meste Schaffhausen vzhliadneme najväčšie vodopády Európy. Ubytovanie pri meste Singen.

7. deň: Singen – Konstanz – Meersburg – Friedrichshafen – Lindau – Bregenz – Kempten – 170 km

Po raňajkách prejazd do krásneho mesta Konstanz ležiaceho na brehoch Bodamského jazera a spájaného najmä s upálením Jana Husa v roku 1415. Malebné mesto Meersburg je v Nemecku známe najstarším obývaným hradom v krajine, s mestom Friedrichshafen sa spája obdobie pôsobenia grófa Zeppelina a výroba vzducholodí. Fakultatívna možnosť návštevy múzea vzducholodí. Mesto Lindau je tvorené príťažlivým ostrovným starým mestom s množstvom historických budov. Mesto Bregenz je najzápadnejším spolkovým hlavným mestom Rakúska pozostávajúcim z nábrežnej časti mesta a z horného starého mesta, kde uvidíme najužší dom na svete. Nemecké mesto Kempten je bohaté na množstvo pôsobivých barokových stavieb vrátane baziliky sv. Lorenza, rezidenčného zámku, či radnice. Ubytovanie v meste Kempten.

8. deň: Kempten – Schwangau - Rosenheim – Salzburg – Amstetten - Viedeň – Bratislava – 635 km
V meste Schwangau sa nachádzajú zámky spájané so životom kráľa Ludvíka II. Bavorského, zámok Hohenschwangau a Neuschwanstein. Prejazd popri mestách Rosenheim a Salzburg do Bratislavy. Príjazd na Slovensko vo večerných hodinách.

Zmena programu a cien je vyhradená. CK KULTOUR nezodpovedá za presné ceny lístkov, nakoľko tieto sa môžu počas roka meniť.

Miesto odjazdu : Bratislava, parkovisko za Športovou halou na Pasienkoch

Cena zájazdu: 1120 eur

Cena obsahuje:
• preprava autobusom slovenského prepravcu na celej trase
• 7x ubytovanie v 3* hoteli v dvojposteľových izbách
• 7x raňajky (R)
• dohodnuté vstupy do pamätihodností v rámci programu
• služby slovenského sprievodcu

Cena neobsahuje:
• obedy
• večere
• cestovné a úrazové poistenie

Platba: IBAN: SK60 0900 0000 0006 3481 7557

Poznámka: TOP 10 zámkov, meno a priezvisko účastníka zájazdu

Minimálny počet účastníkov: 14


Ak máte k zájazdu nejaké otázky, kľudne nám ich napíšte: