Pozývame Vás na cestu do južnej častí kráľovstva rozdeleného jazykovo i kultúrne. Vo Valónsku sa rozpráva francúzsky na rozdiel od severnej časti, kde sa rozpráva flámsky. Napriek tomuto rozdielu i určitým snahám o rozdelenie zostáva Belgicko jednotnou krajinou v ktorej nájdeme mestá s nádhernou mestskou architektúrou, veľa hradov, zámkov a jaskýň, množstvo zábavných parkov, ale aj výbornú miestnu kuchyňu a nepreberné množstvo druhov piva. Navštívime aj Európske hlavné mesto kultúry 2015, mesto Mons. Valóni dali svetu zemiakové hranolky, ktorých sú veľkými konzumentmi a milujú plody mora. Cesta je koncipovaná bez nočných jázd, počas prejazdov budeme mať možnosť spoznávať Nemecko.

Termín 18.06.2023 Cena: 1180

Pozývame Vás do severnej časti kráľovstva, o ktorom veľa počúvame, ale málo vieme. Krajina rozdelená jazykovo, ale spájajúca celú Európu, pre ktorú sú typické nádherné čipky, výborná čokoláda, najviac druhov piva na svete. Krajina s bohatou históriou a nádhernou mestskou architektúrou, na území ktorej sa často rozhodovalo o dejinách nášho kontinentu. V tejto časti krajiny sa rozpráva flámsky, jazykom príbuzným holandčine. V jej mestách prekvitali remeslá, brúsili sa diamanty a pôsobili mnohí významní remeselníci a maliari ako P. P. Rubens, A. van Dijck, či J. Jordaens. Navštívime krásne mestá Leuven, Gent, Brugge, Antwerpen, Mechelen s mnohými pamiatkami pod ochranou UNESCO, nevynecháme známe kúpele Oostende i hlavné mesto Brusel. Cesta je koncipovaná bez nočných jázd, cestou budeme poznávať krajinu v Nemecku i viaceré pamiatky pod ochranou UNESCO.

Termín 27.07.2023 Cena: 1240

Keď sa povie Česká republika, tak určite jeden zo známych atribútov krajiny je pivo. Českí pivári sa pravidelne striedajú v spotrebe tohto moku na prvom mieste na svete so svojimi nemeckými konkurentmi. Cieľom tejto mimoriadnej cesty je ponúknuť znalcom i bežným konzumentom informácie o tomto nápoji a ochutnať ho priamo vo výrobe vo viacerých známych pivovaroch ako napríklad Staropramen, Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar, Velkopopovický kozel, Pivovar Krušovice, Pivovar Regent a iné. Miestni sládkovia nás presvedčia o tom, že kde sa pivo varí, tam sa dobre darí. A kde sa pivo pije, tam sa dobre žije.

Termín 21.08.2023 Cena: 535

Pozývame Vás na cestu k našim západným susedom po stopách UNESCO pamiatok. Česká republika sa svojimi pamiatkami radí medzi najzaujímavejšie krajiny sveta, keďže zahŕňa pamiatky rôznych stavebných štýlov a období. Postupne navštívime stavebné pamiatky spojené s rodinou Liechtenstein, mestá so zachovalými historickými jadrami, t.j. Český Krumlov, Prahu, Kutnú Horu, židovskú štvrť v Třebíči, renesančné pamiatky v Telči a v Litomyšli, barokové pamiatky v Kroměříži, Olomouci a na Zelenej Hore, dedinku Holašovice a na záver úžasnú funkcionalistickú stavbu v Brne.

Termín 05.06.2023 Cena: 585

Počas tejto mimoriadnej cesty si prehliadneme desať krásnych zámkov v okolí Paríža, na návštevu ktorých nikdy nie je čas počas návštevy hlavného mesta krajiny. Všetky sú svedkami bohatej histórie, slúžili kráľom i cisárom, postavili ich najlepší architekti vtedajšej doby a obkolesili ich nádhernými záhradami s fontánami. Väčšina je dnes premenená na múzea, niektoré majú aj iné využitie. Môžeme spomenúť zámky Compiégne, Chantilly, Saint-Germain-en-Laye, Rambouillet, či Vaux-le Vicomte. Navštívime aj najstaršiu gotickú katedrálu na svete a cestou domov viaceré malebné miesta v Rakúsku, v Nemecku, či vo Švajčiarsku. Poďte s nami kochať sa krásou francúzskych zámkov.

Termín 03.05.2023 Cena: 1120

Pozývame Vás na cestu do krajiny bojujúcej počas svojich dejín s morom o svoje územie ako žiadna iná na svete. Je to krajina húževnatých pracovitých ľudí, pre ktorú sú typické tulipány, dreváky, veterné mlyny, vodné kanály, porcelán, domčeky z tehál, brúsiarne diamantov, bankovníctvo, poisťovníctvo, vyspelý priemysel, husté osídlenie i vysoká miera tolerancie. V mestách sa odráža bohatstvo meštianstva z minulosti, krajina patrila medzi námorné veľmoci, dala svetu mnohých objaviteľov, maliarov, vynálezcov, športovcov. Jej panovníci boli a sú ľudom milovaní.

Termín 14.08.2023 Cena: 1199

Botanická záhrada Atlantiku, ostrov večnej jari, kde panuje ideálna subtropická klíma, leží medzi Azorami a Kanárskymi ostrovmi. Na ostrove dlhom 60 km uvidíme botanické tropické orchideové záhrady a parky, ktoré sem lákajú obdivovateľov z celého sveta. Ostrov je zaujímavý svojimi zavlažovacími kanálmi zvanými levadas. Počas prechádzok sa ponúkajú krásne výhľady na útesy, vodopády i horské zákutia s bujným rastlinstvom. Pri hrobe nášho posledného panovníka z rodu Habsburg sa oboznámime s jeho osudom. V čase našej návštevy bude miestna flóra v plnom kvete, treba prísť, vidieť a privoňať. Madeira patrí medzi absolútne bezpečné destinácie.

Termín 19.04.2023 Cena: 727

Malta je historickou perlou uprostred Stredozemného mora. Vždy bola spojnicou medzi Európou a Afrikou, prelínajú sa tu kultúry Feničanov, Rimanov, Arabov, Normanov, Španielov a Angličanov. Všetci tu zanechali nejakú stopu svojej prítomnosti, ktorá sa prejavuje v architektúre, stravovaní, obliekaní, či vo folklóre. Na Malte je veľká koncentrácia kostolov rímsko-katolíckej cirkvi, rytieri Rádu sv. Jána ovplyvňovali výrazne rozvoj ostrova vyše 250 rokov. Nachádzajú sa tu najstaršie zvyšky megalitických stavieb zhotovené ľuďmi na našej planéte. Výhodou tejto destinácie je malé územie bohaté na množstvo pamätihodností, na Malte je výborná stredomorská kuchyňa a priaznivá klíma. Lietame z Bratislavy priamo na Maltu vo výhodných letových časoch. Poďte s nami objavovať krásy a záhady tohto zaujímavého ostrova.

Termín 23.04.2023 Cena: 998

Barcelona je hlavným mestom provincie Katalánsko a je druhým najväčším mestom Španielskeho kráľovstva. Patrí medzi najkrajšie mesta Európy s množstvom pamätihodností, historických stavieb, múzeí, či parkov. Najviac sa s týmto mestom spája pôsobenie architekta Antonia Gaudího, ktorý tu zanechal svoje najväčšie diela. Barcelona sa ale môže pýšiť aj najrozsiahlejším historickým gotickým jadrom na svete s nádhernou katedrálou, krásnymi stavbami z obdobia modernizmu i upravenými parkami. Ťažko sa nájde v Európe mesto s tak dokonalým urbanizmom a výbornou polohou medzi horami a morom. Z Barcelony sa vybral na svoju objaviteľskú výpravu Krištof Kolumbus. A vy budete mať možnosť počas 7 dní spolu s našim sprievodcom objavovať toto krásne mesto.

Termín 22.06.2023 Cena: 1048

Vyberieme sa na cestu do miest v ktorých žili ľudia, ktorí osídlili našu vlasť v 13. storočí a podieľali sa na založení a rozvoji mnohých slovenských miest. O často používanom pomenovaní Švábi však mnohí nevedia, že patrí práve obyvateľom tejto druhej najväčšej spolkovej krajiny bohatej na históriu, pamätihodnosti i rozvinutý priemysel. Práve tu vyviera v Čiernom lese Dunaj, tu nájdete pravé kukučkové hodiny, tu zostrojil Karl Benz prvý automobil sveta, tu má sídlo materská spoločnosť 1. stavebnej sporiteľne. Presvedčte sa o tom, že Nemecko je skutočne krajinou turizmu, ako to hovorí jej slogan.

Termín 30.06.2021 Cena: 889

Pozývame Vás na 7 dňový poznávací zájazd do Istanbulu, mesta rozkladajúceho sa na oboch stranách Bosporskej úžiny na európskom a ázijskom kontinente. Mesto známe aj pod názvami Byzantium, Konštantinopol, či Carihrad má úžasnú atmosféru voňajúcu Orientom so zmesou byzantských a islamských pamiatok. Istanbul je vhodný pre každého, kto sa chce oboznámiť s bohatou históriou viacerých kultúr, kto chce obdivovať krásu stavebných pamiatok, pozorovať zručnosť remeselníkov a šikovnosť predavačov, či ochutnať výborné jedlá a kúpiť pekné veci pre seba i pre svojich najbližších. Turecko ponúka množstvo kvalitných výrobkov za veľmi výhodné ceny. Pristávať budeme na najväčšom letisku sveta v meste, ktoré má v ponuke aj modernú architektúru, krásne záhrady a prekvapí aj svojou čistotou.

Termín 04.05.2023 Cena: 999

Počas tohto zájazdu navštívime hlavné mestá spolkových krajín Rakúska s výnimkou Viedne. Nevynecháme aj iné zaujímavosti na trase, ako napríklad najstaršiu priehradu na rieke Dunaj, najstaršie mesto krajiny, najmenšie mesto krajiny, kráľovstvo krištáľov a iné. Spoznáme aj jedno z najkrajších jazier nášho kontinentu a zaujímavé miesta na jeho brehu. Zastavíme sa aj v známom lyžiarskom stredisku, pobudneme v meste známom hudobným festivalom. Pridajte sa k nám na túto mimoriadnu cestu plnú zážitkov.

Termín 04.09.2023 Cena: 686

Polostrov Krym sa v poslednom čase vyskytuje častejšie v médiách, ako to bolo dosiaľ obvyklé. V polovici 19. storočia sa tu odohrala Krymská vojna, ktorá bola významným medzinárodným konfliktom danej doby. Svojou návštevou chceme priblížiť minulosť i súčasnosť tohto polostrova, kde sa nachádza viacero zaujímavých stavebných pamiatok vrátane palácov a niekoľkých krásnych parkov. Vo svojich rezidenciách a na promenádach tu trávili čas panovníci z rodiny Romanovcov ako aj spisovatelia a umelci. My tu strávime sedem dní po krátkom dvojdňovom pobyte v Moskve. Pozývame Vás na ojedinelý poznávací zájazd prezentujúci málo známe územie.

Termín 08.07.2023 Cena: 1980

Sankt Peterburg je prvé mesto na svete, ktoré bolo účelovo založené ako hlavné mesto krajiny. Zakladateľom bol mimoriadne schopný panovník Peter I. Veľký, mesto nesie meno po sv. Petrovi. Aj keď mesto vznikalo za veľmi ťažkých podmienok, podarilo sa vybudovať nádherný mestský klenot na rieke Neva neďaleko ústia do Fínskeho zálivu obdivovaný miliónmi návštevníkov. Pozývame Vás na prehliadku mesta a jeho okolia počas bielych nocí s bohatým a detailne prepracovaným programom, aký nenájdete v žiadnej inej CK na Slovensku. Všetky ceny prehliadok a vstupov do múzeí sú zahrnuté v cene zájazdu. Garantujeme veľkú spokojnosť a krásne zážitky.

Termín 21.06.2023 Cena: 1389

Hlavné mesto Španielskeho kráľovstva je našimi turistami neprávom zriedkavo navštevované. Preto sme pripravili túto zaujímavú cestu, ktorá predstaví nielen Madrid s jeho hlavnými pozoruhodnosťami, ale aj niektoré mestá v jeho okolí nachádzajúce sa pod ochranou UNESCO. Historické mesto Ávila je obkolesené mohutnými hradbami s 88 vežami a s gotickou katedrálou (UNESCO). Nad mestom Segovia sa čnie najväčší zachovalý aqvadukt na svete z rímskeho obdobia (UNESCO), v pôsobivom kláštore El Escorial sú pochovaní všetci španielski králi počnúc Karlom V. (UNESCO). Medzi skutočné skvosty architektúry so svojimi záhradami patrí kultúrna krajina a palác Aranjuez, jedno z troch letných sídiel kráľovskej rodiny (UNESCO). A nevynecháme ani historické mesto Toledo s jeho úžasnou katedrálou, hradom, historickým jadrom (UNESCO) a obrazmi maliara El Greca.

Termín 09.09.2023 Cena: 949

Pozývame vás na výnimočnú cestu do krajiny, ktorá je synonymom úspechu, poriadku, blahobytu. Do krajiny, kde sa stretáva spoločenská smotánka i politici sveta, kde bankový sektor tvorí kostru hospodárstva, kde sa snúbi bohatá história a tradície s najnovšími technológiami, kde panuje najdokonalejší demokratický systém, kde sú obyvatelia schopní medzi sebou komunikovať v štyroch oficiálnych jazykoch. Jedným z atribútov Švajčiarska sú dokonale fungujúce, presné a čisté vlaky premávajúce niekedy v extrémnych podmienkach. Celú cestu absolvujeme vlakmi a nevynecháme svetoznámy Glacier Express, najstrmšiu vlakovú trať na svete na kopec Pilatus ako aj nezabudnuteľnú cestu cez horský masív Jungfrau k najväčšiemu ľadovcu sveta Aletschgletscher.

Pozývame Vás na neobyčajnú cestu do krajiny, ktorá je synonymom úspechu, poriadku, blahobytu. Do krajiny, kde sa stretáva spoločenská smotánka i politici sveta, kde bankový sektor tvorí kostru hospodárstva, kde sa snúbi bohatá história a tradície s najnovšími technológiám, kde panuje najdokonalejší demokratický systém. Zoznámime sa s najpozoruhodnejšími oblasťami kantónov Appenzell Ausserrhoden, Appenzell Innerrhoden, Thurgau, St. Gallen, Schaffhausen, Zürich, Zug, Luzern, Obwalden, Wallis, Tessin, či Graubünden. Zažijeme oslavy štátneho sviatku, na ktorý sú Švajčiari veľmi hrdí. V cene sú zahrnuté aj vstupenky na exkurzie, do múzeí, k rýnskym vodopádom. Program cesty garantuje úžasné zážitky.

Termín 29.07.2023 Cena: 999

Pozývame Vás na mimoriadne zaujímavú poznávaciu cestu v programe ktorej je návšteva 6 miest zapísaných na listine kultúrneho a historického dedičstva UNESCO. Začneme mestom Padova, kde je pochovaný sv. Antonín, patrón Talianska. Mesto Ferrara sa pyšní krásnymi palácmi a ranostredoveké mesto Ravenna je perlou byzancie v Európe. Mesto Siena má gotickú mestskú zástavbu, nádhernú románsko-gotickú katedrálu a zaujímavé hlavné námestie. Mestečko San Gimignano zaujme svojimi rodovými vežami a úzkymi uličkami. V nádhernej Florencii pôsobili velikáni renesancie ako Leonardo da Vinci, či Michelangelo Buonarroti. Mesto Lucca je rodiskom Giacoma Pucciniho, mesto Pisa je známe najmä svojou šikmou vežou, v Bologni sa nachádza najstaršia univerzita v Európe. To je len stručný prehľad plánovanej trasy zájazdu, ktorým si pripomenieme 500. výročie úmrtia Leonarda da Vinci.

Termín 07.10.2023 Cena: 1198

Pozývame Vás na 8 dňový zájazd, ktorého hlavným cieľom je 3 dňová návšteva areálu výstavy EXPO Dubai 2020. Jedná sa o najväčšiu EXPO výstavu v histórii a prvú v oblasti arabského sveta. Samozrejme nevynecháme ani najväčšie dominanty modernej architektúry tejto mimoriadne úspešnej krajiny financujúcej svoju vysokú životnú úroveň predovšetkým ťažbou ropy. Šejkovia však už myslia aj na budúcnosť a investujú veľké prostriedky do turistického ruchu, ktorý svojimi výnosmi dobieha ťažbu ropy. Budete mať možnosť pozrieť sa aj na historickú zástavbu krajiny z obdobia pred objavením ropy, budete môcť navštíviť krásnu kvetinovú záhradu Dubai Miracle Garden ako aj nakupovať v obrovskom nákupnom centre Dubai Mall. Budete žasnúť nad najvyššou budovou sveta Burj Khalifa a doprajete si aj oddych pri mori. Počas zájazdu budeme dodržiavať všetky určené opatrenia ohľadne COVID 19. Využite ojedinelú možnosť vidieť a zažiť niečo skutočne mimoriadne.

Termín 05.03.2023 Cena: 1148