Pozývame vás na cestu do južnej častí kráľovstva rozdeleného jazykovo i kultúrne. Vo Valónsku sa rozpráva francúzsky na rozdiel od severnej časti, kde sa rozpráva flámsky. Napriek tomuto rozdielu i určitým snahám o rozdelenie zostáva Belgicko jednotnou krajinou v ktorej nájdeme mestá s nádhernou mestskou architektúrou, veľa hradov, zámkov a jaskýň, množstvo zábavných parkov, ale aj výbornú miestnu kuchyňu a nepreberné množstvo druhov piva. Navštívime aj Európske hlavné mesto kultúry 2015, mesto Mons. Valóni dali svetu zemiakové hranolky, ktorých sú veľkými konzumentmi a milujú plody mora. Cesta je koncipovaná bez nočných jázd, počas prejazdov budeme mať možnosť spoznávať Nemecko.

Termín 16.06.2019 Cena: 695

Pozývame vás do severnej časti kráľovstva, o ktorom veľa počúvame, ale málo vieme. Krajina rozdelená jazykovo, ale spájajúca celú Európu, pre ktorú sú typické nádherné čipky, výborná čokoláda, najviac druhov piva na svete. Krajina s bohatou históriou a nádhernou mestskou architektúrou, na území ktorej sa často rozhodovalo o území nášho kontinentu. V tejto časti krajiny sa rozpráva vlámsky, jazykom príbuzným holandčine. V jej mestách prekvitali remeslá, pôsobili mnohí významní umelci. Navštívime krásne mestá Leuven, Gent, Brugge, Antwerpen, známe kúpele Oostende i hlavné mesto Brusel. Cesta je koncipovaná bez nočných jázd, cestou budeme poznávať krajinu v Nemecku.

Termín 16.08.2019 Cena: 795

Pozývame vás na cestu k našim západným susedom po stopách UNESCO pamiatok. Česká republika sa svojimi pamiatkami radí medzi najzaujímavejšie krajiny sveta, keďže zahŕňa pamiatky rôznych stavebných štýlov a období. Postupne navštívime stavebné pamiatky spojené s rodinou Liechtenstein, mestá so zachovalými historickými jadrami, t.j. Český Krumlov, Prahu, Kutnú Horu, židovskú štvrť v Třebíči, renesančné pamiatky v Telči a v Litomyšli, barokové pamiatky v Kroměříži, Olomouci a na Zelenej Hore, dedinku Holašovice a na záver úžasnú funkcionalistickú stavbu v Brne.

Termín 10.06.2019 Cena: 400

Počas tejto mimoriadnej cesty si prehliadneme desať krásnych zámkov v okolí Paríža, na návštevu ktorých nikdy nie je čas počas návštevy hlavného mesta krajiny. Všetky sú svedkami bohatej histórie, slúžili kráľom i cisárom, postavili ich najlepší architekti vtedajšej doby a obkolesili ich nádhernými záhradami s fontánami. Väčšina je dnes premenená na múzea, niektoré majú aj iné využitie. Môžeme spomenúť zámky Compiégne, Chantilly, Saint-Germain-en-Laye, Rambouillet, či Vaux-le Vicomte. Navštívime aj najstaršiu gotickú katedrálu na svete a cestou domov viaceré malebné miesta v Rakúsku, v Nemecku, či vo Švajčiarsku. Poďte s nami kochať sa krásou francúzskych zámkov.

Termín 16.09.2019 Cena: 988

Zámky pri rieke Loire - Cestu plánujeme v budúcnosti podľa dopytu klientov.

Pozývame vás na cestu do krajiny bojujúcej počas svojich dejín s morom o svoje územie ako žiadna iná na svete. Je to krajina húževnatých pracovitých ľudí, pre ktorú sú typické tulipány, dreváky, veterné mlyny, vodné kanály, porcelán, domčeky z tehál, brúsiarne diamantov, bankovníctvo, poisťovníctvo, vyspelý priemysel, husté osídlenie i vysoká miera tolerancie. V mestách sa odráža bohatstvo meštianstva z minulosti, krajina patrila medzi námorné veľmoci, dala svetu mnohých objaviteľov, maliarov, vynálezcov, športovcov. Jej panovníci boli a sú ľudom milovaní.

Termín 05.05.2019 Cena: 799

Írska republika a Severné Írsko - Cestu plánujeme v budúcnosti podľa dopytu klientov.

Botanická záhrada Atlantiku, ostrov večnej jari, kde panuje ideálna subtropická klíma, leží medzi Azorami a Kanárskymi ostrovmi. Na ostrove dlhom 60 km uvidíme botanické tropické orchideové záhrady a parky, ktoré sem lákajú obdivovateľov z celého sveta. Ostrov je zaujímavý svojimi zavlažovacími kanálmi zvanými levadas. Počas prechádzok sa ponúkajú krásne výhľady na útesy, vodopády i horské zákutia s bujným rastlinstvom. Pri hrobe nášho posledného panovníka z rodu Habsburg sa oboznámime s jeho osudom. V čase našej návštevy bude miestna flóra v plnom kvete, treba prísť, vidieť a privoňať. Madeira patrí medzi absolútne bezpečné destinácie.

Termín 07.05.2019 Cena: 682

Malta je historickou perlou uprostred Stredozemného mora. Vždy bola spojnicou medzi Európou a Afrikou, prelínajú sa tu kultúry Feničanov, Rimanov, Arabov, Normanov, Španielov a Angličanov. Všetci tu zanechali nejakú stopu svojej prítomnosti, ktorá sa prejavuje v architektúre, stravovaní, obliekaní, či vo folklóre. Na Malte je veľká koncentrácia kostolov rímsko-katolíckej cirkvi, rytieri Rádu sv. Jána ovplyvňovali výrazne rozvoj ostrova vyše 250 rokov. Nachádzajú sa tu najstaršie zvyšky megalitických stavieb zhotovené ľuďmi na našej planéte. Výhodou tejto destinácie je malé územie bohaté na množstvo pamätihodností, na Malte je výborná stredomorská kuchyňa a priaznivá klíma. Lietame z Bratislavy priamo na Maltu vo výhodných letových časoch. Poďte s nami objavovať krásy a záhady tohto zaujímavého ostrova.

Termín 02.05.2019 Cena: 964

Vyberieme sa na cestu do miest v ktorých žili ľudia, ktorí osídlili našu vlasť v 13. storočí a podieľali sa na založení a rozvoji mnohých slovenských miest. O často používanom pomenovaní Švábi však mnohí nevedia, že patrí práve obyvateľom tejto druhej najväčšej spolkovej krajiny bohatej na históriu, pamätihodnosti i rozvinutý priemysel. Práve tu vyviera v Čiernom lese Dunaj, tu nájdete pravé kukučkové hodiny, tu zostrojil Karl Benz prvý automobil sveta, tu má sídlo materská spoločnosť 1. stavebnej sporiteľne. Presvedčte sa o tom, že Nemecko je skutočne krajinou turizmu, ako to hovorí jej slogan.

Termín 03.07.2019 Cena: 889

Počas tejto cesty navštívime hlavné mestá spolkových krajín Rakúska s výnimkou Viedne. Nevynecháme aj iné zaujímavosti na trase, ako napríklad najstaršiu priehradu na rieke Dunaj, najstaršie mesto krajiny, najmenšie mesto krajiny, kráľovstvo krištáľov a iné. Spoznáme aj jedno z najkrajších jazier nášho kontinentu a zaujímavé miesta na jeho brehu. Zastavíme sa aj v známom lyžiarskom stredisku, pobudneme v meste známom hudobným festivalom. Pridajte sa k nám na túto mimoriadnu cestu plnú zážitkov.

Termín 09.09.2019 Cena: 675

Hlavné mesto Španielskeho kráľovstva je našimi turistami neprávom zriedkavo navštevované. Preto sme pripravili túto zaujímavú cestu, ktorá predstaví nielen Madrid s jeho hlavnými pozoruhodnosťami, ale aj historické mesto Ávila obkolesené mohutnými hradbami s 90 vežami a s gotickou katedrálou (UNESCO), ako aj mesto Salamanca, nazývané zlaté (UNESCO). Charakter mesta Valladolid ovplyvnilo najmä obdobie baroka, keď bolo hlavným mestom krajiny, v roku 1506 tu zomrel objaviteľ Ameriky Krištof Kolumbus. Nad mestom Segovia sa čnie najväčší zachovalý aquadukt z rímskeho obdobia (UNESCO), v kláštore El Escorial sú pochovaní všetci španielski králi počnúc Karlom V. (UNESCO), zámok El Pardo patrí kráľovskej rodine. Medzi skutočné skvosty architektúry so svojimi záhradami patrí kultúrna krajina a palác Aranjuez, jedno z troch letných sídiel kráľovskej rodiny (UNESCO). Na záver je v programe cesty historické mesto Toledo s úžasnou katedrálou a obrazmi maliara El Greca (UNESCO).

Termín 23.09.2019 Cena: 1.068

Pozývame vás na výnimočnú cestu do krajiny, ktorá je synonymom úspechu, poriadku, blahobytu. Do krajiny, kde sa stretáva spoločenská smotánka i politici sveta, kde bankový sektor tvorí kostru hospodárstva, kde sa snúbi bohatá história a tradície s najnovšími technológiami, kde panuje najdokonalejší demokratický systém, kde sú obyvatelia schopní medzi sebou komunikovať v štyroch oficiálnych jazykoch. Jedným z atribútov Švajčiarska sú dokonale fungujúce, presné a čisté vlaky premávajúce niekedy v extrémnych podmienkach. Celú cestu absolvujeme vlakmi a nevynecháme svetoznámy Glacier Express, najstrmšiu vlakovú trať na svete na kopec Pilatus ako aj nezabudnuteľnú cestu cez horský masív Jungfrau k najväčšiemu ľadovcu sveta Aletschgletscher.

Pozývame Vás na neobyčajnú cestu do krajiny, ktorá je synonymom úspechu, poriadku, blahobytu. Do krajiny, kde sa stretáva spoločenská smotánka i politici sveta, kde bankový sektor tvorí kostru hospodárstva, kde sa snúbi bohatá história a tradície s najnovšími technológiám, kde panuje najdokonalejší demokratický systém. Zoznámime sa s najpozoruhodnejšími oblasťami kantónov Appenzell Ausserrhoden, Appenzell Innerrhoden, Thurgau, St. Gallen, Schaffhausen, Zürich, Zug, Luzern, Obwalden, Wallis, Tessin, či Graubünden. Zažijeme oslavy štátneho sviatku, na ktorý sú Švajčiari veľmi hrdí. V cene sú zahrnuté aj vstupenky na exkurzie, do múzeí, k rýnskym vodopádom. Program cesty garantuje úžasné zážitky.

Termín 27.07.2019 Cena: 899

Pozývame Vás na mimoriadne zaujímavú poznávaciu cestu v programe ktorej je návšteva 6 miest zapísaných na listine kultúrneho a historického dedičstva UNESCO. Začneme mestom Padova, kde je pochovaný sv. Antonín, patrón Talianska. Mesto Ferrara sa pyšní krásnymi palácmi a ranostredoveké mesto Ravenna je perlou byzancie v Európe. Mesto Siena má gotickú mestskú zástavbu, nádhernú románsko-gotickú katedrálu a zaujímavé hlavné námestie. Mestečko San Gimignano zaujme svojimi rodovými vežami a úzkymi uličkami. V nádhernej Florencii pôsobili velikáni renesancie ako Leonardo da Vinci, či Michelangelo Buonarroti. Mesto Lucca je rodiskom Giacoma Pucciniho, mesto Pisa je známe najmä svojou šikmou vežou, v Bologni sa nachádza najstaršia univerzita v Európe. To je len stručný prehľad plánovanej trasy zájazdu, ktorým si pripomenieme 500. výročie úmrtia Leonarda da Vinci.

Termín 19.10.2019 Cena: 1185