Morava mala vždy blízko svojou históriou, zvykmi, folklórom k Slovensku. Navštívime krásne mestá, hrady, zámky i pamiatky pod ochranou UNESCO. V Uherskom Brode si pripomenieme J. A. Komenského. Hrad Buchlov má zaujímavú architektúru i muzeálne zbierky, zámok Buchlovice je krásnou ukážkou talianskeho baroka. Pápežská bazilika vo Velehrade sa po nedávnej rekonštrukcii skvie v plnej nádhere. V žrebčíne v Napajedlách sa chovajú anglické plnokrvníky. V meste Kroměříž je nádherná arcibiskupská rezidencia s priľahlým parkom, ktorá je pod ochranou UNESCO. V meste Prostějov uvidíme krásnu secesnú radnicu, vyvrcholením cesty je návšteva nádherného mesta Olomouc. Zaujímavosťou sú aj hanácke Benátky, či židovská štvrť v meste Holešov.

Termín 17.06.2019 Cena: 348

Pozývame Vás na 6 dňový zájazd k našim západným susedom do najzápadnejšej časti Českej republiky. Hlavným cieľom je spoznanie 3 najznámejších kúpeľov s ich nádhernými stavbami, kolonádami, liečivými prameňmi a bohatou históriou. Počas cesty sa dostaneme až do Ašu, spoznáme miesto pôsobenia grófa Šternberka známeho z románu Čierni baróni, povieme si, čo znamená Špalíček, pozrieme si nádherný relikviár sv. Maura v kláštore Bečov nad Teplou, pozrieme si mesto s bohatou históriou ťažby striebra, budeme obdivovať staviteľské umenie Jana Blažeja Santiniho Aichla v Kladruboch, spomenieme si na strakonického gajdoša i na husitov, navštívime veľmi zaujímavý hrad Vranov nad Dyjí a iné pamätihodnosti.

Termín 13.08.2019 Cena: 575

Pozývame Vás na cestu do západnej časti Moravy, kde si pozrieme mestá Třebíč a Telč, ktoré sú na listine kultúrneho a historického dedičstva ľudstva UNESCO. Spoznáme najvýznamnejšie mesto Vysočiny, na Zelenej hore si pripomenieme významné dielo staviteľa Jána Blažeja Santiniho Aichl, mesto Polička má jedno z najzachovalejších mestských opevnení mesta v Európe, mesto Svitavy príjemne prekvapí každého návštevníka. Na hrade Pernštejn sa točilo viacero rozprávok, v meste Blansko navštívime zaujímavý zámok, v neďalekej Čiernej Hore ochutnáme výborné pivo a zistíme, ako sa vlastne varí. Zámky v Rájci-Jestřebí a v Lysici nám poskytnú obraz o živote šľachty, v Prostějove budeme obdivovať secesnú radnicu.

Termín 02.07.2019 Cena: 359

Tento poznávací zájazd je dôkazom toho, aké zaujímavé, no málo známe miesta sa nachádzajú neďaleko našich hraníc. Spoznáte s nami pozoruhodnosti mesta Blansko, ochutnáme výborné černohorské pivo, v mestečku Boskovice si pozrieme hrad, zámok i zaujímavé židovské pamiatky, mesto Svitavy prekvapí svojou útulnosťou. Rodisko Bedřicha Smetanu, areál zámku v Litomyšli, je pod ochranou UNESCO, v obci Holice si pripomenieme v múzeu známeho českého cestovateľa Emila Holuba, môžeme si pozrieť veľmi peknú zbierku motoriek v obci Sezemice. Mesto Pardubice nie je výnimočné len dostihmi Velká Pardubická a perníkmi. Navštívime kúpele Bohdaneč, v Ledeči nad Sázavou si spomenieme na nestora českého skautingu, Jaroslava Foglara a určite Vás svojimi zbierkami prekvapí zámok Světlá nad Sázavou. Mesto Polička má krásne stredoveké opevnenie, na hrade Svojanov a v zámku Lysice sa prenesieme do gotického a barokového obdobia. Tento zájazd ponúka veľa príjemných prekvapení.

Termín 25.07.2019 Cena: 285

Keď sa povie Česká republika, tak určite jeden zo známych atribútov krajiny je pivo. Českí pivári sa pravidelne striedajú v spotrebe tohto moku na prvom mieste na svete so svojimi nemeckými konkurentmi. Cieľom tejto mimoriadnej cesty je ponúknuť znalcom i bežným konzumentom informácie o tomto nápoji a ochutnať ho priamo vo výrobe vo viacerých známych pivovaroch ako napríklad Staropramen, Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar, Velkopopovický kozel, Pivovar Krušovice, Pivovar Regent a iné. Miestni sládkovia nás presvedčia o tom, že kde sa pivo varí, tam sa dobre darí. A kde sa pivo pije, tam sa dobre žije.

Termín 26.08.2019 Cena: 484

Pozývame vás na cestu k našim západným susedom, ktorej hlavným bodom programu je spoznanie štvrtého najväčšieho mesta Českej republiky v čase osláv jeho oslobodenia v čase 2 svetovej vojny. Plzeň bola v roku 2015 Európskym hlavným mestom kultúry a je každému známa ako miesto výroby výborného piva, či sídlo významného podniku Škoda Plzeň. Niekto možno vie, že sa tu narodil Karel Gott, málokto vie, že má krásne historické centrum, najvyššiu kostolnú vežu Českej republiky, tretiu najväčšiu synagógu na sveta, že tu boli vytvorení Spejbl a Hurvínek a iné. Predstavíme vám aj zaujímavé okolie, kde budeme obdivovať kláštorný kostol v Kladrubách, navštívime tzv. kvetinový zámok Nebílovy, lovecký zámok Kozel, barokový zámok v Manětíne či cisterciánsky kláštor v meste Plasy s hrobkou kniežaťa Metternicha.

Termín 08.05.2019 Cena: 399 €, Termín 10.07.2019 Cena: 399

Keď sa povie Morava, tak si určite každý pomyslí predovšetkým na vynikajúce juhomoravské vína. Počas tejto cesty však chceme tento región predstaviť aj pre milovníkov a konzumentov piva, pretože je skutočne čo ponúknuť. Pre mnohých sú značky ako Radegast, Kelt, Velvet, Zubr, Černý orel, Starobrno, Bernard či Černá Hora už dávno pojmom. Navštívime však aj menej známe, či rodinné pivovary variace pivo v menších objemoch so zameraním aj na určité zvláštne chute. Presvedčíte sa, že Moraváci sú aj výborní pivári a pivu rozumejú rovnako dobre ako vínu.

Termín 02.07.2019 Cena: 369

Krásne mesto na rieke Seine poznajú všetci, mnohí ho už navštívili, väčšinou však na kratší čas. My ponúkame návštevu Paríža v rozsahu šiestich dní s podrobne spracovaným programom umožňujúcim návštevu viacerých múzeí a menej navštevovaných miest. Zájazd je vhodný aj pre tých ľudí, ktorí v Paríži už boli a budú vidieť ďalšie miesta, ktoré ešte nenavštívili. Spomenúť môžeme Place des Vosges, Marais, Saint Chapelle, Conciergerie, Palais Bourbon, Hotel des Invalides, Madeleine, Place Vendome, Pantheon, Musée d´Orsay, či La Défense. Ubytovanie je zabezpečené v slušnej mestskej štvrti. Paríž patrí medzi najkrajšie mestá sveta, jeho spoznanie Vás obohatí na celý život. Pomôžeme Vám zamilovať sa do Paríža, ako sa to stalo už miliónom jeho návštevníkov.

Termín 30.09.2019 Cena: 798

Pri vyslovení názvu južná Morava získa hneď každý predstavu o pivniciach plných dobrého vína. Je to územie patriace kedysi šľachtickej rodine Liechtenstein, ktorá ho zveľadila skoro až do parkovej podoby a nechala vybudovať mnohé nádherné stavby. Narodil sa tu prvý československý prezident, ďalej autor slávnej Slovanskej epopeje, ako aj výnimočný český herec. Nachádzajú sa tu krásne hrady a zámky, je to kraj rybníkov a dobrých ľudí. Cestou domov posledný deň prejdeme cez Rakúsko, navštívime jeden výnimočný kláštor a zámok, kde abdikoval náš posledný kráľ.

Termín 07.05.2019 Cena: 315

Pozývame vás na cestu krajinou, s ktorou nás spája najdlhšie obdobie našej histórie. Napriek tomu a aj v dôsledku istých predsudkov o nej vieme stále málo. Krajina predkov mnohých z nás, vládcovia ktorej vládli aj nám. Ich predkovia prišli z ďalekej Ázie, svojim jazykom sa odlišujú od okolitých krajín. Máme s nimi veľa spoločného vo zvykoch, folklóre, kulinárstve. Spoznáme krásne secesné pamiatky, dozvieme sa zaujímavosti o červenej paprike, pripomenieme si význam bitky pri Moháči, ochutnáme výborné vína, budeme obdivovať krásny porcelán i nádherné zámky, okúpeme sa vo vodách bývalého krátra sopky.

Termín 27.08.2019 Cena: 488

Pozývame Vás na cestu krajinou, s ktorou nás spája najdlhšie obdobie našej histórie, napriek tomu o nej i vďaka predsudkom vieme stále málo. Krajina predkov mnohých z nás, vládcovia ktorej vládli aj nám. Prišli z ďalekej Ázie, preto sa údajne stále cítia v Európe stratení. Svojim jazykom odlišní od okolitých krajín, napriek tomu v zvykoch, folklore, kuchárskom umení majúci veľa spoločného s nami. Ideme spoznávať to, čo väčšina z nás napriek bezprostrednej blízkosti nepozná. Začneme mestom Sopron, ktoré bolo kedysi viacej rakúske a skončíme v niekdajšom korunovačnom meste Székesfehérvár.

Termín 12.06.2019 Cena: 299 €, Termín 09.10.2019 Cena: 299

Pozývame vás na cestu severným územím nášho južného suseda. S Maďarskom nás spája najdlhší úsek našich dejín, napriek tomu o tejto krajine vedia Slováci stále málo. Tu sa potvrdzuje príslovie, že pod lampou je najväčšia tma. Navštívime krásny zámok v Gödöllö, ktorého kópiu máme v Bratislave, prejdeme pohorím Mátra, ktoré sa symbolicky nachádza na slovenskom erbe, v meste Eger nás prekvapí turecký minaret a neodoláme ochutnať vynikajúce červené víno Egri Bikavér. Pozrieme si chov lipicánov, osviežime sa v kúpeľoch, navštívime jaskyne, ochutnáme víno kráľov, spomenieme si na J. A. Komenského, prejdeme sa pohorím Aggtelekikarszt.

Termín 23.07.2019 Cena: 379

Zámerom tohto zájazdu je predstaviť hlavné pozoruhodnosti mesta, ktoré za posledných 30 rokov od zjednotenia Nemecka neuveriteľne opeknelo. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, múzeí, palácov, či parkov. Každého návštevníka prekvapí krásna moderná zástavba na miestach, kde ešte pre 30 rokmi sa nachádzalo najviac strážené územie v Európe. Navštívime aj paláce a parky v Sanssouci, niekdajšom sídle pruského kráľa Friedricha II. Veľkého. Kto bol v naposledy v Berlíne pred jeho zjednotením, bude žasnúť nad obrovskými premenami tejto európskej metropoly v ktorej budeme práve v čase osláv zjednotenia Nemecka.

Termín 28.09.2019 Cena: 598

Počas tejto cesty navštívime viaceré automobilové múzea v mestách, kde sa dané autá vyrábajú i dve vynikajúce technické múzeá. V meste Ingolstadt sa vyrábajú automobily Audi, v Mníchove je nádherné múzeum venované značke BMW. Značka Mercedes Benz, synonymom automobilizmu, má sídlo v meste Stuttgart. Neďaleko je centrum automobilky Porsche založenej rodákom z Čiech Ferdinandom Porsche. V mestách Sinsheim a Speyer nás čakajú vynikajúce technické múzea. Automobilka Opel je dnes súčasťou amerického koncernu General Motors. Najväčším automobilovým koncernom v Európe je automobilka VW s hlavným sídlom v meste Wolfsburg. Prehliadneme si jej múzeum v centre spoločnosti, ako aj výrobný závod v Drážďanoch.

Termín 30.08.2019 Cena: 586

Nemecko - Sliezsko, Lužicko, Sasko - Cestu plánujeme v budúcnosti podľa dopytu klientov.

Pozývame Vás na 6 dňový poznávací zájazd do Istanbulu, mesta rozkladajúceho sa na oboch stranách Bosporského zálivu na európskom a ázijskom kontinente. Mesto známe aj pod názvami Byzantium, Konštantinopol, či Carihrad má úžasnú atmosféru voňajúcu Orientom so zmesou byzantských a islamských pamiatok. Istanbul je vhodný pre každého, kto sa chce oboznámiť s bohatou históriou viacerých kultúr, kto chce obdivovať krásu stavebných pamiatok, pozorovať zručnosť remeselníkov a šikovnosť predavačov, či ochutnať výborné jedlá a kúpiť pekné veci pre seba i pre svojich najbližších. Turecko ponúka množstvo kvalitných výrobkov za veľmi výhodné ceny. Pristávať budeme na najväčšom letisku sveta v meste, ktoré má v ponuke aj modernú architektúru, krásne záhrady a prekvapí aj svojou čistotou.

Termín 08.10.2019 Cena: 838

Pri príležitosti 502. výročia vzniku reformácie organizujeme poznávací zájazd na miesta spojené s pôsobením Martina Luthera. Navštívime mesto Wittenberg, kde Martin Luther spôsobil rozruch pribitím 95 téz na bránu zámockého kostola, v Magdeburgu strávil študentské roky, narodil sa i zomrel v meste Eisleben, pôsobil v meste Weimar. Mesto Erfurt považoval Martin Luther za duchovné centrum, v Eisenachu bol členom speváckeho zboru, na hrade Wartburg preložil Nový zákon do nemčiny, v Altenburgu došlo k pokusu o jeho umlčanie, prezrieme si zámok v meste Gotha. Cestou domov sa zastavíme v Drážďanoch, prenocujeme v Mělníku. Posledný deň si pozrieme kúpeľné mesto Poděbrady, krásne historické banské mesto Kutná Hora a renesančný zámok v Litomyšli.

Termín 24.06.2019 Cena: 448

Pozývame vás na 6 dňový zájazd do hlavného mesta Holandského kráľovstva a jeho okolia. Amsterdam je známy svojimi riečnymi kanálmi zvanými grachty, štvrťou nerestí pri bývalom prístave, vysokou mierou tolerancie, uvoľnenou atmosférou v coffeeshopoch, úzkymi uličkami, veselými ľuďmi, brusiarňami diamantov, židovskou minulosťou i prítomnosťou, pivom Heineken, futbalovým mužstvom Ajax Amsterdam, kvetinovými trhmi s nádhernou vôňou, či výbornými syrmi. Cesta je koncipovaná bez nočného prejazdu do Holandska, cestou spoznáme zaujímavosti v Nemecku i okolie Amsterdamu. Cesta je určená pre všetkých, ktorí sa neponáhľajú, vedia si užiť život a chcú i môžu si spraviť radosť kúpou briliantu.

Termín 30.04.2019 Cena: 513

Ponúkame Vám cestu do blízkej krajiny, cez ktorú však obyvatelia Slovenska spravidla len tranzitujú. Chceme vás presvedčiť, že je vhodné stráviť tu niekoľko dní a zistiť, že sa jedná o krajinu mimoriadne peknú, udržiavanú, s krásnou prírodou, hodnotnými pamiatkami a mnohými pozoruhodnosťami. Územie dnešného Slovinska bolo stáročia pod nadvládou Habsburgovcov, ovládali ho Taliani a bolo aj súčasťou Juhoslávie. Všetky dejinné etapy tu zanechali svoje stopy a tak je tu skutočne čo obdivovať. Slovinsko sa určite najlepšie vyrovnalo so svojom komunistickou minulosťou spomedzi ostatných krajín s rovnakým osudom. Poďte sa s nami presvedčiť o pravdivosti týchto slov.

Termín 27.06.2019 Cena: 384

Korutánsko - Cestu plánujeme v budúcnosti podľa dopytu klientov.

Salzburgland - Cestu plánujeme v budúcnosti podľa dopytu klientov.

Sankt Peterburg je prvé mesto na svete, ktoré bolo účelovo založené ako hlavné mesto krajiny. Zakladateľom bol mimoriadne schopný panovník Peter I. Veľký, mesto nesie meno po sv. Petrovi. Aj keď mesto vznikalo za mimoriadne ťažkých podmienok, podarilo sa vybudovať nádherný mestský klenot na rieke Neva neďaleko ústia do Fínskeho zálivu obdivovaný miliónmi návštevníkov. Pozývame vás na prehliadku mesta a jeho okolia v súlade s bohatým programom, aký nenájdete v žiadnej inej CK na Slovensku. Všetky ceny prehliadok a vstupov do múzeí sú zahrnuté v cene zájazdu. Garantujeme veľkú spokojnosť a krásne zážitky.

Termín 04.07.2019 Cena: 998

Pozývame vás na poznávaciu cestu do autonómnej oblasti Južné Tirolsko, ktorá sa stala súčasťou Talianska až po 1. svetovej vojne. Dohovoríte sa tu rovnako dobre taliansky i nemecky. Je to jedna z najkrajších krajinných oblastí Európy, kde sa prelína rakúska architektúra a pohostinnosť s talianskou gastronómiou a bezstarostnosťou. Dolomity sú súčasťou prírodného a kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, poskytujú neopakovateľné pohľady na fascinujúcu prírodu. Lago di Garda je najväčším jazerom v tejto oblasti položenom medzi krásnymi horami.

Termín 23.07.2019 Cena: 398

Pozývame vás na 5-dňový poznávací zájazd do hlavného mesta Švédskeho kráľovstva v zimnom období, keď si budeme môcť vychutnať čaro pravej zimy. Pozrieme si najzaujímavejšie miesta metropoly nachádzajúcej sa na 14 ostrovoch v miestach, kde sa jazero Mälaren spája s Baltským morom. Svojou polohou sa radí medzi najkrajšie mestá sveta. Zaujímať nás budú historické svetské i cirkevné pamiatky, prezrieme si sídlo švédskych monarchov. Dozvieme sa o bizarnom stroskotaní pýchy švédskeho námorníctva v 17. storočí, navštívime sídlo šľachtických rodov Švédskeho kráľovstva, miesto odovzdávania Nobelových cien i múzeum venované vynálezcovi dynamitu. V prípade priaznivých podmienok sa chceme korčuľovať na zamrznutom zálive.

Termín 13.03.2019 Cena: 698