Morava mala vždy blízko svojou históriou, zvykmi, folklórom k Slovensku. Navštívime krásne mestá, hrady, zámky i pamiatky pod ochranou UNESCO. V Uherskom Brode si pripomenieme J. A. Komenského. Hrad Buchlov má zaujímavú architektúru i muzeálne zbierky, zámok Buchlovice je krásnou ukážkou talianskeho baroka. Pápežská bazilika vo Velehrade sa po nedávnej rekonštrukcii skvie v plnej nádhere. V žrebčíne v Napajedlách sa chovajú anglické plnokrvníky. V meste Kroměříž je nádherná arcibiskupská rezidencia s priľahlým parkom, ktorá je pod ochranou UNESCO. V meste Prostějov uvidíme krásnu secesnú radnicu, vyvrcholením cesty je návšteva nádherného mesta Olomouc. Zaujímavosťou sú aj hanácke Benátky, či židovská štvrť v meste Holešov.

Termín 10.06.2024 Cena: 435

Pozývame Vás na 6 dňový zájazd do najzápadnejšej časti Českej republiky. Hlavným cieľom je spoznanie svetoznámych kúpeľov Karlové Vary, Marianske Lázně a Františkove Lázně s ich nádhernými stavbami, kolonádami, liečivými prameňmi a bohatou históriou. Všetky tieto kúpele sa uchádzajú o zápis do listiny kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Počas cesty sa dostaneme až do Ašu, spoznáme miesto pôsobenia grófa Šternberka známeho z románu Čierni baróni, povieme si, čo znamená Špalíček, pozrieme si nádherný relikviár sv. Maura v kláštore Bečov nad Teplou, pozrieme si mesto s bohatou históriou ťažby striebra, budeme obdivovať staviteľské umenie Jana Blažeja Santiniho Aichla v Kladruboch, spomenieme si na strakonického gajdoša i na husitov, navštívime veľmi zaujímavý hrad Vranov nad Dyjí a iné pamätihodnosti.

Termín 07.08.2024 Cena: 650

Pozývame Vás na cestu do západnej časti Moravy, kde si pozrieme mestá Třebíč a Telč, ktoré sú na listine kultúrneho a historického dedičstva ľudstva UNESCO. Spoznáme najvýznamnejšie mesto Vysočiny, na Zelenej hore si pripomenieme významné dielo staviteľa Jána Blažeja Santiniho Aichl, mesto Polička má jedno z najzachovalejších mestských opevnení mesta v Európe, mesto Svitavy príjemne prekvapí každého návštevníka. Na hrade Pernštejn sa točilo viacero rozprávok, v meste Blansko navštívime zaujímavý zámok, v neďalekej Čiernej Hore ochutnáme výborné pivo a zistíme, ako sa vlastne varí. Zámky v Rájci-Jestřebí a v Lysici nám poskytnú obraz o živote šľachty, v Prostějove budeme obdivovať secesnú radnicu.

Termín 03.07.2024 Cena: 415

Tento poznávací zájazd je dôkazom toho, aké zaujímavé, no málo známe miesta sa nachádzajú neďaleko našich hraníc. Spoznáte s nami pozoruhodnosti mesta Blansko, ochutnáme výborné černohorské pivo, v mestečku Boskovice si pozrieme hrad, zámok i zaujímavé židovské pamiatky, mesto Svitavy prekvapí svojou útulnosťou. Rodisko Bedřicha Smetanu, areál zámku v Litomyšli, je pod ochranou UNESCO, v obci Holice si pripomenieme v múzeu známeho českého cestovateľa Emila Holuba, môžeme si pozrieť veľmi peknú zbierku motoriek v obci Sezemice. Mesto Pardubice nie je výnimočné len dostihmi Velká Pardubická a perníkmi. Navštívime kúpele Bohdaneč, v Ledeči nad Sázavou si spomenieme na nestora českého skautingu, Jaroslava Foglara a určite Vás svojimi zbierkami prekvapí zámok Světlá nad Sázavou. Mesto Polička má krásne stredoveké opevnenie, na hrade Svojanov a v zámku Lysice sa prenesieme do gotického a barokového obdobia. Tento zájazd ponúka veľa príjemných prekvapení.

Termín 18.07.2024 Cena: 325

Pozývame Vás na zájazd k našim západným susedom, ktorej hlavným bodom programu je spoznanie štvrtého najväčšieho mesta Českej republiky. Plzeň bola v roku 2015 Európskym hlavným mestom kultúry a je každému známa ako miesto výroby výborného piva, či sídlo významného podniku Škoda Plzeň. Niekto možno vie, že sa tu narodil Karel Gott, málokto vie, že má krásne historické centrum, najvyššiu kostolnú vežu Českej republiky, tretiu najväčšiu synagógu na sveta, že tu boli vytvorení Spejbl a Hurvínek a iné. Predstavíme vám aj zaujímavé okolie, kde budeme obdivovať kláštorný kostol v Kladrubách, navštívime tzv. kvetinový zámok Nebílovy, lovecký zámok Kozel, barokový zámok v Manětíne či cisterciánsky kláštor v meste Plasy s hrobkou kniežaťa Metternicha.

Termín 28.08.2024 Cena: 444

Keď sa povie Morava, tak si určite každý pomyslí predovšetkým na vynikajúce juhomoravské vína. Počas tejto cesty však chceme tento región predstaviť aj pre milovníkov a konzumentov piva, pretože je skutočne čo ponúknuť. Pre mnohých sú značky ako Radegast, Kelt, Velvet, Zubr, Černý orel, Starobrno, Bernard či Černá Hora už dávno pojmom. Navštívime však aj menej známe, či rodinné pivovary pripravujúce pivo v menších objemoch so zameraním aj na určité zvláštne chute. Presvedčíte sa, že Moraváci sú aj výborní pivári a pivu rozumejú rovnako dobre ako vínu.

Termín 25.05.2024 Cena: 475

Krásne mesto na rieke Seine poznajú všetci, mnohí ho už navštívili, väčšinou však na kratší čas. My ponúkame návštevu Paríža v rozsahu šiestich dní s podrobne spracovaným programom umožňujúcim návštevu viacerých múzeí a menej navštevovaných miest. Zájazd je vhodný aj pre tých ľudí, ktorí v Paríži už boli a budú vidieť ďalšie miesta, ktoré ešte nenavštívili. Spomenúť môžeme Place des Vosges, Marais, Saint Chapelle, Conciergerie, Palais Bourbon, Hotel des Invalides, Madeleine, Place Vendome, Pantheon, Musée d´Orsay, či La Défense. Ubytovanie je zabezpečené v slušnej mestskej štvrti. Paríž patrí medzi najkrajšie mestá sveta, jeho spoznanie Vás obohatí na celý život. Pomôžeme Vám zamilovať sa do Paríža, ako sa to stalo už miliónom jeho návštevníkov.

Termín 12.06.2024 Cena: 720

Pri vyslovení názvu Južná Morava získa hneď každý predstavu o pivniciach plných dobrého vína. Je to územie patriace kedysi šľachtickej rodine Liechtenstein, ktorá ho zveľadila skoro až do parkovej podoby a nechala vybudovať mnohé nádherné stavby. Narodil sa tu prvý československý prezident, ďalej autor slávnej Slovanskej epopeje, ako aj výnimočný český herec. Nachádzajú sa tu krásne hrady a zámky, je to kraj rybníkov a dobrých ľudí. Cestou domov posledný deň prejdeme cez Rakúsko, navštívime jeden výnimočný kláštor a zámok, kde abdikoval náš posledný kráľ.

Termín 30.04.2024 Cena: 399

Veľkovojvodstvo Luxemburg

Pozývame Vás na cestu krajinou, s ktorou nás spája najdlhšie obdobie našej histórie. Napriek tomu a aj v dôsledku istých predsudkov o nej vieme stále málo. Krajina predkov mnohých z nás, vládcovia ktorej vládli aj nám. Ich predkovia prišli z ďalekej Ázie, svojim jazykom sa odlišujú od okolitých krajín. Máme s nimi veľa spoločného vo zvykoch, folklóre, kulinárstve. Spoznáme krásne secesné pamiatky, dozvieme sa zaujímavosti o červenej paprike, pripomenieme si význam bitky pri Moháči, ochutnáme výborné vína, budeme obdivovať krásny porcelán i nádherné zámky, okúpeme sa vo vodách bývalého krátera sopky.

Termín 17.09.2024 Cena: 539

Pozývame Vás na cestu krajinou, s ktorou nás spája najdlhšie obdobie našej histórie, napriek tomu o nej i vďaka predsudkom vieme stále málo. Krajina predkov mnohých z nás, vládcovia ktorej vládli aj nám. Prišli z ďalekej Ázie, preto sa údajne stále cítia v Európe stratení. Svojim jazykom odlišní od okolitých krajín, napriek tomu v zvykoch, folklóre, kuchárskom umení majúci veľa spoločného s nami. Ideme spoznávať to, čo väčšina z nás napriek bezprostrednej blízkosti nepozná. Začneme stredovekým mestom Sopron, ktoré bolo kedysi rakúske a skončíme v niekdajšom korunovačnom meste Székesfehérvár. Pridajte sa k nám, veľa sa dozviete.

Termín 10.09.2024 Cena: 383

Pozývame vás na cestu severným územím nášho južného suseda. S Maďarskom nás spája najdlhší úsek našich dejín, napriek tomu o tejto krajine vedia Slováci stále málo. Navštívime krásny zámok v Gödöllö, ktorého kópiu máme v Bratislave. Prejdeme najvyšším pohorím krajiny Mátra, ktoré sa nachádza aj na slovenskom erbe, v meste Eger nás prekvapí osmanský minaret a neodoláme ochutnať vynikajúce červené víno Egri Bikavér. Doprajeme si krátky relax v nádherných kúpeľoch Egerszalók, ktoré svojou časťou pripomínajú turecké Pamukale. Pripomenieme si významný rod Rákoczi i učiteľa národov J. A. Komenského. V kraji Tokaj ochutnáme víno kráľov, resp. kráľa vín a pozrieme si jaskyňu v pohorí Aggtelekikarszt.

Termín 15.07.2024 Cena: 530

Pozývame Vás na prehliadku hlavného mesta Nemecka a niekdajšieho letného sídla pruských kráľov, paláca Sanssouci, ktorý vďačí za svoju krásu a slávu najmä pruskému kráľovi Friedrichovi II. Veľkému. Berlín má napriek udalostiam poslednej svetovej vojny nespočetne veľa historických pamiatok, múzeí, zámkov, či palácov a je tretím najnavštevovanejším hlavným mestom Európy. Chceme Vás presvedčiť o tom, že toto mesto má oveľa viac v ponuke, ako väčšina našich občanov videla pred vyše 30 rokmi v jeho východnej časti. Každého návštevníka prekvapí krásna moderná zástavba na miestach, ktoré boli ešte pred vyše 30 rokmi najstráženejším územím Európy. Poďte s nami, budete z tohto mesta príjemne prekvapení.

Termín 27.08.2024 Cena: 650

Počas tejto cesty navštívime viaceré automobilové múzea v mestách, kde sa dané autá vyrábajú i dve vynikajúce technické múzeá. V meste Ingolstadt sa vyrábajú automobily Audi, v Mníchove je nádherné múzeum venované značke BMW. Značka Mercedes Benz, synonymom automobilizmu, má sídlo v meste Stuttgart. Neďaleko je centrum automobilky Porsche založenej rodákom z Čiech Ferdinandom Porsche. V mestách Sinsheim a Speyer nás čakajú vynikajúce technické múzea. Automobilka Opel je dnes súčasťou amerického koncernu General Motors. Najväčším automobilovým koncernom v Európe je automobilka VW s hlavným sídlom v meste Wolfsburg. Prehliadneme si jej múzeum v centre spoločnosti, ako aj výrobný závod v Drážďanoch.

Termín 06.09.2024 Cena: 850

Ponúkame Vám zaujímavý poznávací zájazd do mesta Mníchov, ktoré patrí medzi najkrajšie mestá Európy. Do plateného programu v cene vyše 80 eur sme zaradili návštevu Bavorského národného múzea, BMW múzea, infocentra olympijského areálu, vyhliadku na mesto z olympijskej veže, prehliadku krásneho zámku rodiny Wittelsbacher Residenzschloss s bohatými zbierkami nazhromaždenými počas mnohých storočí a nevynecháme ani úžasnú galériu výtvarného umenia Alte Pinokothek, či rozsiahly zámok Nymphenburg s jeho krásnymi záhradami. Zbierky oboch uvedených múzeí možno porovnať so zbierkami múzea Louvre. Nevynecháme ani múzeum futbalového klubu FC Bayern München, či štadión Allianz Arena. Mníchov je svetoznámy aj výrobou piva v šiestich miestnych pivovaroch, navštívime aspoň najznámejší z nich, Hofbräuhaus. Garantujeme množstvo zážitkov a veľkú spokojnosť.

Termín 03.07.2024 Cena: 549

Pri príležitosti 507. výročia vzniku reformácie organizujeme poznávací zájazd na miesta spojené s pôsobením Martina Luthera. Navštívime mesto Wittenberg, kde Martin Luther spôsobil rozruch pribitím 95 téz na bránu zámockého kostola, v Magdeburgu strávil študentské roky, narodil sa zomrel v meste Eisleben, pôsobil v meste Weimar. Mesto Erfurt považoval Martin Luther za duchovné centrum, v Eisenachu bol členom speváckeho zboru, na hrade Wartburg preložil Nový zákon do nemčiny, v Altenburgu došlo k pokusu o jeho umlčanie. Cestou domov sa zastavíme v Drážďanoch a prenocujeme v Pardubiciach. Posledný deň si v rámci časových možností pozrieme renesančný zámok v Litomyšli, ktorý je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO.

Termín 10.06.2024 Cena: 538

Pozývame Vás na 6 dňový zájazd do hlavného mesta Holandského kráľovstva a jeho okolia. Amsterdam je známy svojimi riečnymi kanálmi zvanými grachty, štvrťou nerestí pri bývalom prístave, vysokou mierou tolerancie, uvoľnenou atmosférou v coffeeshopoch, úzkymi uličkami, veselými ľuďmi, brusiarňami diamantov, židovskou minulosťou i prítomnosťou, pivom Heineken, futbalovým mužstvom Ajax Amsterdam, kvetinovými trhmi s nádhernou vôňou, či výbornými syrmi. Cesta je koncipovaná bez nočného prejazdu do Holandska, cestou spoznáme zaujímavosti v Nemecku i okolie Amsterdamu. Cesta je určená pre všetkých, ktorí sa neponáhľajú, vedia si užiť život a chcú i môžu si spraviť radosť kúpou briliantu.

Termín 30.07.2024 Cena: 650

Ponúkame Vám zájazd do blízkej krajiny, cez ktorú však obyvatelia Slovenska spravidla len tranzitujú. Chceme Vás presvedčiť, že je vhodné stráviť tu niekoľko dní a zistiť, že sa jedná o krajinu mimoriadne peknú, udržiavanú, s krásnou prírodou, hodnotnými pamiatkami a mnohými pozoruhodnosťami. Územie dnešného Slovinska bolo stáročia pod nadvládou Habsburgovcov, ovládali ho Taliani a bolo aj súčasťou Juhoslávie. Všetky dejinné etapy tu zanechali svoje stopy a tak je tu skutočne čo obdivovať. Slovinsko sa určite najlepšie vyrovnalo so svojom komunistickou minulosťou spomedzi ostatných krajín s rovnakým osudom. Poďte sa s nami presvedčiť o pravdivosti týchto slov.

Termín 27.06.2024 Cena: 440

Rakúsko je krásnou krajinou ponúkajúcou mnohé zaujímavosti. Medzi ne sa radia aj malé historické mesta, ktoré Vám chceme predstaviť počas tohto trojdňového poznávacieho zájazdu.

Termín 10.06.2022 Cena: 1

Pozývame Vás na poznávací zájazd do autonómnej oblasti Južné Tirolsko, ktorá sa stala súčasťou Talianska až po 1. svetovej vojne. Dohovoríte sa tu rovnako dobre taliansky i nemecky. Je to jedna z najkrajších krajinných oblastí Európy, kde sa prelína rakúska architektúra a pohostinnosť s talianskou gastronómiou a bezstarostnosťou. Dolomity sú súčasťou prírodného a kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, poskytujú neopakovateľné pohľady na fascinujúcu prírodu. Lago di Garda je najväčším jazerom v tejto oblasti položenom medzi krásnymi horami. Pridajte sa k nám na návštevu tejto krásnej krajiny.

Termín 13.08.2024 Cena: 585

Pozývame Vás na 5-dňový poznávací zájazd do hlavného mesta Švédskeho kráľovstva. Pozrieme si najzaujímavejšie miesta metropoly rozkladajúcej sa na 14 ostrovoch v miestach, kde sa jazero Mälaren spája s Baltským morom. Svojou polohou sa radí medzi najkrajšie mestá sveta. Zaujímať nás budú historické svetské i cirkevné pamiatky, navštívime sídlo švédskych monarchov v minulosti i sídlo súčasného panovníka. Dozvieme sa o bizarnom stroskotaní pýchy švédskeho námorníctva, prezrieme si najstarší skanzen sveta i zaujímavú ZOO. Nevynecháme ani múzeum venované vynálezcovi dynamitu či svetoznámej skupine ABBA.

Termín 29.07.2024 Cena: 629